bunlar doğrumu:hamileyken ciğer yersen bir yerini ellersen bebeğinde leke olurmuş....

• Konu Sahibi mehtapbaygus
Bence bunblar saçmalık değil atalarımızdan gelen bilgiler eğer saçmalık yada batıl inanç ise nasıl oluyorda bilerek ciğere dokunup kalcasına dokunan kişide leke çıkıyor öyleyse fisfisfis bende ciğeri gülü ve çileği duymustum ama zeytini hiç duymadım bilemiycem gizli yapılan işlerde de olabilir allahın işi sonucta genede dikkat etmemiz en doğrusu

bence de bunların hepsi palavra gerçi benim annem inanıyor ama ben inanmıyorum ciğer de zeytin de yedim gerçi elimle yemedim bi tarafımı da ellemedim ama bebeğimde iz olursa kendimi hiç sorumlu hissetmem öyle olacakmış oldu derim bence siz de o kadar düşünmeyin.

Merhaba Arkadaşlar hamilelik sürecinde yedigin şeylerden oluşan lekeler ile olan yorumları okudum ve şunu söylemek istiyorum insan bu tarz şeyleri duyunca inanması zorgele bilir hurafe batıl inanç vs vs diye düşüne biliriz Ama bunların gercekci olduguna hepimizde inanmalıyız ve buna göre tedbirimizi almalıyız diye düşünüyorum hiç bir şeyi riske etmemek gerekli hele hele leke olayını yabana atmamak gerektigini düşünüyorum ve sizler ile yaşanmış olan olayları bire bir şahit olduğum durumumu paylaşmak istedim.
Annem bana hamileyken çiger yiyip yengem ile beraber sırtına sürmüş ve sırtımda sağ kürek kemiğimde ciger lekesi var, Diyer bir olay ise görümcem oğluna hamileyken zeytin yedi ve denemesine kalcasının üstüne parmak ucu ile dokundu ve dogumundan sonra ılk baktıgımız yer orası oldu ve leke tam dokundugu yerde idi, Alt komsum ise aynı şekilde zeytın yiyip topugunun altını ellemiş idi ondada aynı sonuç ve ben bunun hurafe olduguna ınanmayanlardanım sizlerde bu hurafe batıl inanç sözlerine kanıpta elınızi yüzünüze gözünüze sürmemeye özen gösterip dikkat etmeniz gerektiğini düşünüyorum. TEŞEKKÜRLER.:teytey:

ya kızlar ben bunların hurafe olduğuna inanıyorum, bizimkiler yedi göbekten zeytincidir, hem sofralardan hem ağaçlardan zeytin hiç eksik olmaz. yemeseler toplamaya giderler, toplamasalar masada mutlaka en az 3 çeşit zeytin olur. şimdi bu teze göre hepimizde kuşaklar öncesinden başlayıp sıçrayarak gelen zeytin kadar benlerimizin olması gerekiyor ailece ama üzülerek söylüyorum ki hiç birimizde bahsi geçen benlerden mevcut değil. ben ciğer için de aynını düşünüyorum, yiyip kaşımak felan tesadüfi olabilir. hem zaten bilimsel bir açıklaması da yok. bence bunları düşünüp yiyip içeceklerinizden strese girip, hamileliğinizi kendinize zehir etmeyin derim ben naçizane..

Merhaba Arkadaşlar hamilelik sürecinde yedigin şeylerden oluşan lekeler ile olan yorumları okudum ve şunu söylemek istiyorum insan bu tarz şeyleri duyunca inanması zorgele bilir hurafe batıl inanç vs vs diye düşüne biliriz Ama bunların gercekci olduguna hepimizde inanmalıyız ve buna göre tedbirimizi almalıyız diye düşünüyorum hiç bir şeyi riske etmemek gerekli hele hele leke olayını yabana atmamak gerektigini düşünüyorum ve sizler ile yaşanmış olan olayları bire bir şahit olduğum durumumu paylaşmak istedim.
Annem bana hamileyken çiger yiyip yengem ile beraber sırtına sürmüş ve sırtımda sağ kürek kemiğimde ciger lekesi var, Diyer bir olay ise görümcem oğluna hamileyken zeytin yedi ve denemesine kalcasının üstüne parmak ucu ile dokundu ve dogumundan sonra ılk baktıgımız yer orası oldu ve leke tam dokundugu yerde idi, Alt komsum ise aynı şekilde zeytın yiyip topugunun altını ellemiş idi ondada aynı sonuç ve ben bunun hurafe olduguna ınanmayanlardanım sizlerde bu hurafe batıl inanç sözlerine kanıpta elınızi yüzünüze gözünüze sürmemeye özen gösterip dikkat etmeniz gerektiğini düşünüyorum. TEŞEKKÜRLER.:teytey:

yaaa iyide ben hergun zeytin yiyorum ne olacak simdiii???ozaman hamilelere zeytin yemek yasak...bilmiyorumkismile

bende anneme geçenlerde ciğer pişirdiğimi söyledim annem yeme dedi :)) leke çıkar die ama ben yedim faydalı çünkü ama elini biyerine ddokunursan leke olur demedi üstelik ben daha hiç aşermedim :)) kimsenin evindede gizli bişiy yemek adetim değil umarım böyle bir şey olmaz çünkü kendimi kötü hissederim bende ... zeytini hergün yiyorum ama hiç dikkat etmedim elimi nereye sürdüğümü... Allah hepimize sağlıklı sıhhatli bebekler nasip etsin.

ılk hamileliğimde bunu duymuştum ve bilinçli denemek istedim.Çilek yerken özellikle elimi kalçama değdirdim bakalım aynı yerde kızımda leke veya ben olacak mı diye...Kızlar aynı yerde koyu renk leke oldu ben gibi duruyor....ınsana hurafe gibi geliyor ama ben bilerek denedim ve oldu....Tabii bağlantısı ne bilemiyorum...Şimdi yine hamileyim ve çilek falan yerken dikkat ediyorum nolur nolmaz dalarım olmadık yerde leke olur diye :)))

arkdşlarr bu gizli yendiğindee oluyomuşşş kimse görmeden bişi alıp yersen sonra elinide bi yere dokunursann iz oluyo tabi herkezin kendi fkiri inanıp inanmamak ama bennn çok gördüm çevremde hatta babannemm babama hamileyken ciğerli eliyle enseninimi ne kaşımış babamın ensesinde kocaman bii siyahlık varr bi tanıdık kız benli olsun istemış kibrit çöpünü almış dudağının üstüne dokundurmuş ve ççocuğun dudağnun üstünde ben var saklı bişi yemeyinn sakınn dikkatli olun ben dikkatli olmaya çalışıyorum ama ne kadr başarılı olucam doğumda görücez

ayrıca zeytın meselesidee tabiki herkes zeytın yiyorrr ama saklı yemeyın birisindenn önmli olan buu

ben hurafe olduğuna inanmıyorum bunlar gerçek şeyler. Hem o kadar kişide olması tesadüf mü yanii.. Benim iş yerinden hemde bir akrabamız olan kız arkadaşımın sırtında çok büyükçe bir iz vardı annesi ciğer yiyip kaşımış onda dolayı olmuş. Başka bir arkadaşımın erkek kardeşinde de doğduğunda gözünde çilek şekli varmış aynı benekleriyle beraber annesi inanamış o an yok bu benim çocuğum olamaz demiş ama daha küçükkken dr bir krem vermiş hep onu sürmüşler geçmiş ama az birşey görünüyormuş. Bir de yin arkadaşımın akrabasına, bir arkadaşı karabiber serperse bebeğinin zengin olacağını söylemiş o da hemen arkadaşının mutfağındaki tane karabiberi serpiyormuş kıyafetinin üstündnen o an arkadaş gelmiş korkmuş be boynuna dökülmüş bebeğinde benek benek olmuş.. Annem de der özellikle habersiz alma konusunda ve ciğer konusunda.. Tabi ki yemicez diiye bir şey yok ama meyveyi ciğeri neyse yıkarken ve yediğimizde bir yerimize değdirmeden yıkamak gerekiyor...

zeytinde yedim ciğerde yedim bebişimde şükürler olsun hiç bi iz yok bunların bencede bilimsel bir açıklması vardır elbette

doğru bende hem duydum hemde gördüm...........olmaz diyip deneyenler bile oldu ama doğumda çıktı lekeler.............ciğer çok denk geldim özellikle..

bana cok garip geliyor boyle seyler..turkiyedeyken inanirim belki ama su an yurt disindayim ve neden boyle seyler yabancilarda olmuyor? bence biz oyle inandigimiz icin,o sekilde gelisiyor da olabilir..ayrica burdaki doktorlar hamilelikte ciger yemeyi kesinlikle yasak kiliyorlar

kızlar bende 3,5 aylık hamileyim annem çiğer yapmış dokunmamayım diye ekmek arası yapıp yerken yanağıma değdi ciğer yıkadım ama yinede içim huzursuz oldu lütfennn cvp verin

slm kusura bakma ama hurafe hakkında bilgin yok galiba bu hurafe deil gercek olan bişi hurafeleri ben cok okudum ve arastırdm ii bilgm var

arkadaşımın annesi hamileyken bir bahçede dut ağacı görmüş ve saklı olarak koparıp yemiş sonra da elini arka baldırına sürmüş. arkadaşımın tam aynı yerde bariz dut şeklinde beni var..

ben de çok zeytin yedim ilk zamanlarda ve elimi bi yere sürüp sürmediğimi de hatırlamıyorum. doğumda görücez artık kaydirigubbakcemile3

bana cok garip geliyor boyle seyler..turkiyedeyken inanirim belki ama su an yurt disindayim ve neden boyle seyler yabancilarda olmuyor? bence biz oyle inandigimiz icin,o sekilde gelisiyor da olabilir..ayrica burdaki doktorlar hamilelikte ciger yemeyi kesinlikle yasak kiliyorlar

ciğer yemek neden yasak kılıyorlar, sakadat olduğu için mi, kan yapıcı diye bizede annelerimiz yiyin diyip duruyorlar cokacimcoook

ya kızlar bende pazarda bi tane çilek yiyip aynı elimin serçe parmağı (o parmağım çileğe değmemişti ama) ile alnımı kaşıdım şimdi oğluşumun alnında çilek lekesimi olacak yabilmiyorumkismilemafoldumben

Sahibinin haberi olmadan izinsiz bir şey yersen, ya da canın çok çeker ama yemezsen çocukta ona benzer leke oluyor diye duymuştum. Bir kaç örnekte gördüm buna benzer. Ama bunlar dışında ciğer vb. yiyip dokununca leke olur diye birşey duymadım. Ayrıca, hamilelikte sakatat fazla yenmez diye biliyorum.

X