Saç Rengi ve Saç Boyama Teninizin Rengine Göre Saç Rengi Önerileri

Soluk Ten :
Güçlü renklerden ve küllü tonlardan uzak durmalısınız. Çünkü hatlarınızın çok sert görünmesine yada cildinizin olduğundan soluk görünmesine sebeb olabilirler. Siz pastel tonları, yumusak sarı, bakır kızılı, fındık kabuğu, orta kahve çikolata kahvesini tercih etmelisiniz.

bende kızıla boyatıcam eylül gibi....koyu kızıl ama...

TENİNİZE UYGUN SAÇ RENGİNİN SEÇİMİ

Esmer Ten :
Sarı saçtan kesinllikle kaçınmalısınız. Ancak ten renginiz amber tonlarını tasıyorsa, bakır yada kestaneyi denemelisiniz. Daha koyu tenliler sarap kızılı yada mavi siyahı uygulayabilirler.

Buğday Ten :
Parlak sarı ve platinden uzak durmalısınız. Size uygun saç renkleri, açık kahve, altın sarısı ve açık kızıl tonlarıdır. Mahagoni, ateş kızılı, koyu kahve, patlıcan morunu deneyebilirsiniz.

Beyaz Ten :
Çok açık sarı uygun değildir. Altın sarısı, platin, mahagoni veya bakır kızılını denemelisiniz.

Soluk Ten :
Güçlü renklerden ve küllü tonlardan uzak durmalısınız. Çünkü hatlarınızın çok sert görünmesine yada cildinizin olduğundan soluk görünmesine sebeb olabilirler. Siz pastel tonları, yumusak sarı, bakır kızılı, fındık kabuğu, orta kahve çikolata kahvesini tercih etmelisiniz.

Pembe Ten :
Kırmızının hiçbir tonu size uygun değildir. Oldugunuzdan daha kırmızı görünmek istemiyorsanız; sarı, kumral, kestane tonları ve küllü renkleri uygulayabilirsiniz.

benim kafa karıştıı :KK70:
birincisi ten rengimi beyaz-kızıl(pembe) ten diye bilirim cünkü olabildiğince beyazım ve olabildiğincee kızılım yani en ufak bişeydee kıpkırmızı olurum güneşte 10 dakka bileee sonra solgun ten de bana uyuyo ve yüzüm yuvarlak bakır kızılıı güzel fikir burnumun şişi insin ilk işim boyamak olucakk ama kızılın sarıya dönük acık renklerii cok hosuma gidiyoo ama şuan saç rengim koyuu nasıl o acık kızılıı tutturabilirim illa kuaföre mi gitmem lazım :KK43:

dip not: beyaz tenliler yüzünüz tuvarlaksa siyahı denemeyin :KK70: tam bi faciaa ama illa koyu istiyosanız beyaz tenliler ( ben bi ara beyaz tenliyim diye koyu renklerin cok yakışıcağınıı düşünüyodum :KK70:) cikolata kahve mukemmel durmuştuu cok yumuşak renkler beyaz tenlilere daha iyi gidiyoo

Son düzenleme:
ya bişey sorucam
krmzsa6.png

birincisi bu sac beyaz tenlilere gidermi 2, ben bunu kuaföre nasıl anlatıcam kafamçokkarıştı

arkadaşlar benim tenim açık buğday... kestane-bakır arası bi renk bana gider mi sizce:uhm::uhm:

Buğday Ten :
Parlak sarı ve platinden uzak durmalısınız. Size uygun saç renkleri, açık kahve, altın sarısı ve açık kızıl tonlarıdır. Mahagoni, ateş kızılı, koyu kahve, patlıcan morunu deneyebilirsiniz.

patlıcan moru harika oluyo.. şu an benim saçlarım patlıcan moru

buğday tene canlı kızıl çok yakışıyo tavsiye ederim. bide pembe yanaklılara neden kızıll yakışmaz diyolar anlamıyorum benim hafif kırmızılık var yanaklarımda bana çok yakışıyor.

ya bu renk de çok güzel bi de ben şunları çok beğeniyorum

angelschocolatehighlighsa9.4f5df96ea2.jpg

angelschocolatehighlighay2.c44c53d067.jpg

beyaz tenliyim yakışır diye düşünüyorum tenime ama böyle doğal durmasını istediğimden cesaret edip gidemiyorum kuaföre yaa

üçüde farklı aslında ben 1 ve daha çok 2. olanı begendim bakır karamel gölgeli ben de beyaz tenliyim ve şuan saçlarım açık kahve bakır rengi boya ve dahada açmak istiyorum karamel bakır gibi olsun istiyorum ama tam tarif edemedigimden kuaföre gidip degiştirmeye cesaret edemiyorum..tatlicadiarzu

senım bugdaya yakın saclarımda hep platın rofle vardı gayetde iyi duruyordu kuafor mahvedene kadar acık kahveyle öcü gibi oluyorum:)

Ya ben esmermiyim yoksa buğday tenlimiyimm hala anlamış değilim...
aradaki fark nedir?

bugday tenlıler genelde çocukken açık kumral saçları olur. vucudundakı tuyler yazın sararı kaşları sımsıyah değildir.sarımsılık hakımdır ten renklerinde. bugday tenlılerin saçları genelde koyu bıle olsa sarımsı veya kullu parlar.
esmer tenliler çocukkende koyu saçlara sahıptır genelde kaşlarıda sıyahtır vucut tuylerıde yazın sararmaz. tenlerinde sarımsılıktan çok koyu kırmızımsılık hakımdır. esmer tenlilerde ise genelde kızılımsı parlar saçlar ve dorelık hakımdır saçlarına.

Hım bak şimdi ben yinee ten rengimi anlamadım neden derseniz:)
Benim saçlarım küçükkende şimdide kendi rengi açık kumral:)
ama tüylerim sarı değil kara:) Yazında sararmaz:)
Kaşlarım siyah saçlarım kaşlarımın yanında çok açık duruyor( gerçi boyalı şimdi)
Tenim sarımsı hatta bazen derim ne biçim ten rengim var sarılık hastaları gibiyim derim:)
Yani tenim sarı kara kırmızı kara değil :)

Eeee siz karar verin benim ten rengim ne renk:)Ben gene bulamadım :)

canım sen bugday tenlisin:) bende kendimi esmer sanırdım hep. ama bırısı sen esmer değil bugday tenlısın dedikten sonra farkı anladım.bende arkadaşlarımın yanında koyu tenlı olmama ragmen sarılık hastası gibi dururum. öyle kötu solgun bı sarı değil tabı. otubuste mesela bakarım ınların kollarına sonrada kendi koluma benımkı sapsarı:) ama denize gitsen buyuk ıhtımal vucut tuylerın sararır. yanı sapsarı olur demiyorum ama parlar boyle turncu sarımsı guneşte.benim küçükken açık kumral sarıya yakınmış saçım. şimdi koyu oldukça. senin hala kumral olduguna göre sen kesin bugday tenlisin:)

ben hair pro diye bir program indirdim aşağı yukarı insan kısa yada uzun açık yada koyu renkli saç için fiki edinebiliyo tavsiye ederim.

ya bende merak ettim simdi.. millet esmersin diyo ama benim tenim beyaz.. acırı süt gibi degil ama.. kücükken saclarım koyu kumral gibiymiş küllü bi havası varmıs resimlerden bakıyorum ve annem cok sasarırdı sacların diy.. büyüdüm ve saclarım siyah gibi millet boyamı var derdi boyatmadan önce.. kaşlarım siyah tüylerimde sararmıyo.. ve ben yine siyah saclarımı istiyorum..
1) sacım koyu tenim acık renk ben esmermi oluyorum ??
2) acık tenlilere siyah sac gider degilmi??

Hımm bende diyorum ben nasıl esmerimm başkalarına bakıyorum ne güzell kırmızı kara benniye sarı karayım yoksa ben sarılıkmıyım derdim anneme:roflol: O da bana delimisin sen ne sarılığı derdi:)
Hımm pekii kaşlarım siyah ya benim şimdi bana ne rekn saç gider acabaCADIARZU
kızıl denedim güzel duruyor siyah,mavi-siuah denedim onlarda güzel duruyor...
Sonra kestane dore denedim o da güzel duruyorr ama kaşlarım koyu kalıyorr anlamdım gitti ya:S

canım gordum seni:) bugday tenlı duruyorsun. esmer olsan o sıyah saçların emanet gibi durmazdı. butunleşirdi ama sana baktıgımda boyle saçlarını yıkayasım geldi sanki alltan kumrallar çıkıcak ve daha guzel durucak gibi geldi. kaşlarında çok koyu renk değil. ve bıraz kalınlaştırırsan yuzunle daha uyumlu olur. bu dediklerimi uygularsan ınan çok daha feminen bır havan olur. koyu renk saç ve ınce kaşlar sert çünkü.

ya bende merak ettim simdi.. millet esmersin diyo ama benim tenim beyaz.. acırı süt gibi degil ama.. kücükken saclarım koyu kumral gibiymiş küllü bi havası varmıs resimlerden bakıyorum ve annem cok sasarırdı sacların diy.. büyüdüm ve saclarım siyah gibi millet boyamı var derdi boyatmadan önce.. kaşlarım siyah tüylerimde sararmıyo.. ve ben yine siyah saclarımı istiyorum..
1) sacım koyu tenim acık renk ben esmermi oluyorum ??
2) acık tenlilere siyah sac gider degilmi??

canım beyaz tenli olup sıyah saçlı olanlarada esmer denıyor bıldıgım kadarıyla. dediğin gibi sut beyazı tenı olupta sıyah saçlı kızlarada esmer deniliyor. bende hala çözebilmiş değilim. ama bende küçükken senin gibiydim açık kumralmış saçlarım onlerı sarı oluyormuş fotolarda göruyordum ama şimdi doğal saçım 4 numara cıvarı. sıyah değil kumralda değil.
eğer kendi saç rengin sıyahla guzelsen tabı kı yıne koyu renk yakışır sana. ama açık tenlilere genelde sıyah çok sert bı hava katıyor

ya bende cok kararsız kaldım.. erkek arkadasım sen her halinle güzelsin diyo.. kıvırıyo sanki =) onun dısında herkes kesinlikle ve siddetle siyah diyo.. normalde 22 yasınyım ama siyah olunca 19 görünüyomus.. kardesimin arkadasları bile sasırmıstı ablası olduguma... saol canım.. bende beyaz tenli demeyi tercih ediyorum esmer demek sanki kapkara bi ten gibi gelio aklıma.. neyse esmerim ama beyazım diye dip not düşerim =P saol canım sevgiler benden bol bol =)

ya bende cok kararsız kaldım.. erkek arkadasım sen her halinle güzelsin diyo.. kıvırıyo sanki =) onun dısında herkes kesinlikle ve siddetle siyah diyo.. normalde 22 yasınyım ama siyah olunca 19 görünüyomus.. kardesimin arkadasları bile sasırmıstı ablası olduguma... saol canım.. bende beyaz tenli demeyi tercih ediyorum esmer demek sanki kapkara bi ten gibi gelio aklıma.. neyse esmerim ama beyazım diye dip not düşerim =P saol canım sevgiler benden bol bol =)

canım hala kararsızsan bence anı bı sıyaha donuş yapmak yerıne saçın madem bu kadar sarıyken yavaş yavaş koyulaştır kumral yap sonra kahverengi en sonda en koyu kahve yaparsın. belki ara renkler daha çok yakışacaktır sıyahtan sana. sonuçta beyaz tenlıyım dıyorsun.

Naçizane fikrimi belirtmek istedim;genel olarak esmer tene şu renkler açık tene şu renkler gider doğru ,ama yüz hatlarının çok büyük önemi var bu noktada. iki insan hemen hemen aynı ten,göz,saç,kaş rengine sahip olsunlar fakat birine açık renkler de yakışabilecekken diğerine yakışmaz bu yüz şekli yüz hatlarının sert ya da yumuşak oluşu küçük ya da büyük oluşu ile de ilgili bir olay bence.
Örneğin çok koyu bir siyah ya da çok açık bir sarı yüz hatlarını daha sert gösterir orta tonlar daha doğal ve yumuşak açık sarı tonları beyaz tenlilerin beyazlığını ortaya çıkarır(ben de öyleyim ve seviyorum) orta tonlar daha bütünlük sağlayıp daha yumuşak ve sıcak gösterebilir.
Bir de benim şöyle bir düşüncem var kaşları ve gözleri açık kahve olanlara yani kahve tonlarında bir açıklık olanlara karamel bakırlı renkler kahve tonları daha uyumlu oluyor tam onlara yakışıyor hele de bronz buğday tenli arası iseler sarı olarak da daha koyu ya da açık olsa bile sıcak tonlarda sarılar yakışıyor ama kaş ve gözleri koyu olanlara kahveli renkler çok uyum sağlamıyor yani yakışsa bile tam bütünlük olmuyor hatta daha solgun bile gösterebiliyor

Çok değil ama esmerim ve deneyimlerim :

Sarı ( Bal köpüğü )balyaj denedim : Farklı olduğunu gördükçe hoşunuza gidiyor;ama aylar

sonra iğrenç oluyor.

Mavi-siyah yaptırdım : İlkbaharda inanılmaz güzel ama yazın hiç olmuyor

Kızıl denedim : Mükemmel :lepi:

X