Amniyon sıvısının azalması

ilk haftalarda amniyon sıvısında azalma sorunu olup sağlıklıca bebişini kucağına alanlar var mı? :KK43:

merhaba. bende 15 haftalık hamileyim ve amniyon sıvım sınırda.. çok korkuyorum, 4 dr gördü durumumu ve yaşama şansının çok düşük olduğunu ve almayı önerdiklerini söylediler. ayrıntılı ultrasonda tüm organlar görüldü. havuç suyu içiyorum sabah akşam. ibrahim saraçoğlu tavsiyesi. umarım birşey olmaz... çok üzgünüm :KK43:((
Allah yardımcınız olsun..umarım sağlıcakla alırsınız kucağınıza yavrunuzu..bol bol su için..bolca da dinlenin..umarım düzelir en kısa zamanda..

Allah yardımcınız olsun..umarım sağlıcakla alırsınız kucağınıza yavrunuzu..bol bol su için..bolca da dinlenin..umarım düzelir en kısa zamanda..

allah razı olsun... birbirimize dua edelim inşallah bişey olmaz:KK43:( suyu normalde pek tüketmem ama bu durumda içiyorum. havuç suyu da içiyorum sabah akşam taze sıkılmış birer bardak. dua da ediyorum.. tıbben yapılacak hiç bir şey yok mevlam ol der ve olu verir. şu anda ihtiyacım olan tek şey zaman... o da geçmek bilmiyor :KK43:( her gün karnımdaki o minik tekmelerle bugünde beraberiz oluşum diyerek sevinmekten başka çarem yok :KK43:((

canım onu bilmiorum ama şunu soyleyım amniosentez sonrası 16 haftada suyum geldi epey bir su denilebilir ama sonra kendi kendini toprladı o su bebişin çişi bu yuzden senın su tuketmen lazım onunda çiş yapması tavsiyem şu denilenlere uy gerisini Allah a bırak çünkü ondan başka bilen yok bir yere kadar doktorlar çözüm buluo oneri yapıo takdir onun ... canını sıkmamaya çalış her anının tadını çıkart... yunus as duasını oku elini karnına koy o nasıl bir balığın karnından çıkıyorsa Allahın izniyle senin bebişte çıkacak sağlıkla inşallah...

canım onu bilmiorum ama şunu soyleyım amniosentez sonrası 16 haftada suyum geldi epey bir su denilebilir ama sonra kendi kendini toprladı o su bebişin çişi bu yuzden senın su tuketmen lazım onunda çiş yapması tavsiyem şu denilenlere uy gerisini Allah a bırak çünkü ondan başka bilen yok bir yere kadar doktorlar çözüm buluo oneri yapıo takdir onun ... canını sıkmamaya çalış her anının tadını çıkart... yunus as duasını oku elini karnına koy o nasıl bir balığın karnından çıkıyorsa Allahın izniyle senin bebişte çıkacak sağlıkla inşallah...

çook teşekkür ederim.. iyi ki varsınız arkadaşlar, etrafımdakileri üzmemek için hep içime atıyorum patlıyacam:KK43: aynı durumda birileriyle dertleşmek iyi geliyor. umarım herşey yoluna girer.. oluşumu şimdiden çok özlüyorum :KK43:((

Selam arkadaşlar tüp bebek yöntemiyle ikiz hamileyim 12. haftamda amniyon sıvısının baya azalmış olduğu tespit edildi bebeklerin biri iyi diğeri de iyi ama birin suyu neredeyse kalmamış. Benimle aynı durumda olup düzelen var mı bebeklerini kucağına alan var mı ne gibi tedavi yöntemleri uygulandı? yazarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

I
Selam arkadaşlar tüp bebek yöntemiyle ikiz hamileyim 12. haftamda amniyon sıvısının baya azalmış olduğu tespit edildi bebeklerin biri iyi diğeri de iyi ama birin suyu neredeyse kalmamış. Benimle aynı durumda olup düzelen var mı bebeklerini kucağına alan var mı ne gibi tedavi yöntemleri uygulandı? yazarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.
Merhaba gebeliğin hayırlı olsun inşallah sağlıkla kavusursun bebiskerine havuç suyu içenler var ve duzeliyor genelde senin baya erken belli olmuş bobrekleri ile ilgili problem yoksa önemli değil gibi zamanla duzeliyor kontrolünde özellikle sor bakalım böbrekler oluşmuş mu ailenizde var mı rahatsızlık olan inşallah çabucak düzelir ikizlerin yavrucuklar bizleri de haberdar et bişey sorcsm neden tüp bebek pgt falan yapilmismiydi embriyolar a

Hally öncelikle cvp yazdığın için çok teşekkür ederim havuç suyuna dün başladım sonra haberim oldu. Birde sürekli sıvı geliyor çok korkuyorum, bende kan pıhtılaşması ve böbreklerimde taş var(genetik)* genetik tanı ben ve eşime uygulandı bende trombofili var sadece eşimde birşey olmadığını söyledi doktorumuz bebeklere herhangi genetik tanı uygulanmadı. çok endişeliyim bebeklerim için...:emir_bebek::emir_bebek:

Hally öncelikle cvp yazdığın için çok teşekkür ederim havuç suyuna dün başladım sonra haberim oldu. Birde sürekli sıvı geliyor çok korkuyorum, bende kan pıhtılaşması ve böbreklerimde taş var(genetik)* genetik tanı ben ve eşime uygulandı bende trombofili var sadece eşimde birşey olmadığını söyledi doktorumuz bebeklere herhangi genetik tanı uygulanmadı. çok endişeliyim bebeklerim için...:emir_bebek::emir_bebek:
Canım drunla tekrar konuş sıvı gelmesi farklı bazı gebelerde bebekten dolayi oluyur çişini yapamadığı için seninki enfeksiyon falan olabilir kültür falan yapsınlar lütfen ihmal etme hem tüp bebek druna git hemde iyi bir hastanenin perinatilolojisine pıhtılaşma falan da varmış coraspirin kullaniyorr musun

İlgin için teşekkür ederim tavsiyelerini dikkate alacağım* coraspirin kullanıyrum*tüp bebek doktorumu aradım 'yapılacak bir şey olmadığını' söyledi. Ünivesite hastanesinde kan ve idrar verdim detaylı ultrasona bakıldı tahlil sonuçlarıyla birlikte perşembe günü randevu verildi.

inşallah perşembeye kadar herşey düzelir umarım ikizler hayata sımsıkı tutunur sağlıkla doğdukları günü yazarsın güzel haberlerini bekliyorum ALLAH yardımcınız olsun

Hally merhaba doktordan geliyorun kan ve idrar testi temiz çıktı, bebeklerden birisi iyi diğerinin suyu yok denilecek kadar azalmış kalp atışı var doktor her an kaybedebiliriz suyu az olanı dedi morelim çok bozuk bebeğimin suyu dahada azalmış ne yapacağımı bilmiyorum çaresizlik çok kötü

Allaha dua edip Ona sığınmaktan başka çaremiz yok verende o alan da elimizden geleni yaptıktan sonra yapabileceğimşiz tek şey teslimiyet lütfen güçlü ol bebeğinin diğerini etkilemiyor galiba keseleri ayrı olduğu için Allahım güç kuvvet versin sana inan çok üzüldüm yaılacak bişey olmaması ayrı bi üzüyor inşallah düzelir diye dua ediyorum henüz kalp atışı da varmış madem ALLAHIM seni ve bebeklerini korusun tedavini nerde olmuştun canım

Öncelikle duaların için tşkkr ederim*tedavimi Gaziantep nove fertilde oldum ikinci dememdi ilk deneme Afyon'da idi o tutmadı ikinci denememde novefertil'de tuttu çok şükür ama hamileliğim buruk geçiyor acaba benim gibi olan başka birileri yok mu? Beklemek çok sancılı

Vardır belkide böyle durumlar yaşayanlar farklı sayfalarda farklı başlıkta yazmış olabilirler benim paylaşım yaptığım gebelikte böbrek büyümesi ve amniyon sıvısı azalması grubu var ordada farklı sıkıntıları olanlar oldu istersen oraya da bakabilirsin genelde havüç suyu genetik problem yoksa işe yarıyor ya da dinlenme falan ama benim bebeklerimde olduğu gibi genetik problem olanlar belli bi haftaya kadar gelsede akciğer böbrek yetmezliğinden doğduktan sonra hayatlarını devam ettiremiyorlar malesef

merhaba arkadaşlar.. maalesef bende oluşumu kaybettim :KK43:( benim de bir meleğim var artık.. sıvı azlığından kalbi durdu. 15 haftada kaldı:KK43:( rabbim kimselere yaşatmasın çok zor bir imtihan. burada ki arkadaşlarım inşallah bebişlerinizi sağ salim kucağınıza alırsınız..

Hally merhaba doktordan geliyorun kan ve idrar testi temiz çıktı, bebeklerden birisi iyi diğerinin suyu yok denilecek kadar azalmış kalp atışı var doktor her an kaybedebiliriz suyu az olanı dedi morelim çok bozuk bebeğimin suyu dahada azalmış ne yapacağımı bilmiyorum çaresizlik çok kötü
nehninibayrak son durumun ne arkadaşım benim de şimdi aynı sorun Perşembe günü suyum geldi serum antibiyotik vs bugün kontrole gittik bebeğimin biri iyi çok şükür ama diğerinin suyu yok denecek kadar az ve yavrum hareket bile edemiyor kalp atışı iyi ama çok korkuyorum ve üzülüyorum Havuç suyuna da başladım senin Bebeğin yaşıyor mu bana umut olursun inş

Canım çok geçmiş olsun ben de aynı sorunla uğraşıyorum hastanede yatıyorum enfeksiyon oluşmuş erken doğum riski var ama Allah'tan umut kesilmez sabretmekten başka elimizden ne gelir bol bol dua edeceğiz inşaAllah* senin minikler kaç aylık?

Canım çok geçmiş olsun ben de aynı sorunla uğraşıyorum hastanede yatıyorum enfeksiyon oluşmuş erken doğum riski var ama Allah'tan umut kesilmez sabretmekten başka elimizden ne gelir bol bol dua edeceğiz inşaAllah* senin minikler kaç aylık?
Allahım yardimcin olsun inşallah erkenden gelmez bebisler

X