Beli ağrıyan var mı?

story

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2007
27
0
47
Kızlar ben de 30 haftalik hamileyim, dogumum 6 nisan görünüyor, yalnız dun gece belime bir ağrı girdi ve ayağımı oynatmakta sıkıntı çektim, hala da ara ara ağrı giriyor, sizde de aynı sorunu yaşayan var mı?

Öykü

bende de sırt ağrıları oluyor
geceleri uyanıyorum bazen
27. haftadayım
yatış pozisyonumdan kaynaklanıyo desem hep aynı yatıyorum
ofiste ortopedik yastık kullanıyorum
ona rağmen ağrıyor
h.sonu bi gebelik seminerine katılacağım,
doktorlar ekzersizde yaptıracaklarmış,sırt ağrısı için ne yapmam gerektiğini soracağım,yazarım sana da
sevgilerimle

benım sol ayagagım agırıyor sukur bel agrım yok herkeste bebıs buyudukce farklı agrılar oluyor

Tesekkur ederim, umarım kimse bu tarz ağrıları yaşamaz, hepimiz sağlıklı bir şekilde bebeklerimize kavuşuruz. Benim de bugün randevum var doktorumla, ona da soracağım...

Öykü

Benim de sabaha karşı belimde çok ağrı oluyor kızlar..kalkıp biraz dolanıyorum sonra yine yatıyorum..

bendede bacaklarımın üst kısmında ağrı oluyo ayağa kalktığımda yürüymeyecek gibi oluyorum bi iki tur yürüdükten sonra açılıyo

bende 30 hafta içerisindeyim ALLAH A şükür şimdilik bel ağrıması bi sıkınttım yok yanlız yatarken uyku arası basenlerimin acıyacak derecede sancıdığı günler oluyor ALLAH tan her gün değil ara ara ee tabi bebiş büyüdükçe bel bacak sırt ağrıyacak bu çok normal dimi

benimde geceleri kalçam ve bacaklarım ağrıyor.oynatamıyorum bazen allahtan ara ara oluyor

bel ve sırt ağrıları duruş,kilo,boy ve birçok şeyle alakalı...ve hamilelikte olmazsa olmazlardan :) ağırlıklarımız fazlalaştıkça dahacok dikkat etmek gerekiyor..ben 26 haftamın içerisindeyim ve iki haftadır ciddi bir şekilde sırt sağ tarafım veya sol sırtım ağrıyor..önceleri ayakta bile duracak halde değildim..şimdi daha iyiyim,öncelikle ayakta cok durmamaya ve dik durmaya calışıyorum,oturduğum sandalyeye veya koltuğa mutlaka ortopedik yastık koyuyorum,ve yatmadan önce duş alıyorum..bunları yaptığımda rahatlıyorum,daha hafif atlatıyorum..birde yaptırabilirseniz eşinize masaj yaptırmakta rahatlatıyor..tabi yaptırabilirseniz :)

kızlar bende işyerinde
sandalyede otururken çok oluyor
saat 3 den sonra kopuyor belim elimden geldiğince dik ve düzgün oturmaya çalışıyorum ama nafile
alışmak gerekicek herhalde bu ağrılara...

Ben o gun cok is yaptiysam yada ayakta cok durduysam iste o zaman agridan uyuyamiyorum.Birde o yetmiyormus gibi aniden bir kram giriyo bir agri giriyo belime o an bir bagiriyorum esim doguruyom saniyo valla.Ama eger gunduz yan gelip yattiysam ve keyfime baktiysam sorun yok.Mesela dun misafirim vardi ve pogacasiydi kekiydi temizlikti derkennnnn dun gece yatamaz hale geldim sabaha kadar agrilardan uyuyamadim.Yani bence o gunku tempoya bakiyo o agrilar.Bol bol dinlenmek lazim ben hala kendimi eskisi gibi saniyorum ise daliyorum sonrasi malum.

Kizlar ben de o gün doktoruma sordum, doğaldır, ağırlık merkezin değişiyor, mesela dikkat edersen tüm hamileler resimlerde belini tutar, dedi... Bu normal süreci en az acı ile yaşamak için çok yüksek topuklu ayakkabılar giymememiz lazim, ama ben hala giyiyorum :)

X