Yoğurt Yağ Yakıyor!

kızlar yogurdun yagı diyet acısından göze batan bi oranda degil ... yogurdun her çeşidini diyettede yiye bilirsiniz yanlız sütün az yaglı hatta yagsız olanını yemenız lazım ......
ygurdun yada her hangi bir süt ürününün diyete yardımcı oldugu dogrudur .. o yüzden her ögünde tüketilmelidir özellikle yogurt . araştırmalarla kanıtlanmıştır . kalsuyum yag emiliminide azaltıyor .. ve kilo kaybına yardımcı oluyor .... o yüzden hangi diyeti uygularsanız uygulayın yogurdu ihmal etmeyin ...

Son düzenleme:
evet o araştırmayı bende biliyorum kalsiyum vicuttaki yağ emilimini azaltıyor vicut yağı ememeden sindirim yolu ile dışarı atılıyor

bende hemen hemen her gün danone actıvıa yiyorum bir tane.yağ oranına hiç dikkat etmedim valla ama probiyotik yoğurdun normal yoğurda oranla daha faydalı olduğunu bildiğimden yiyorum

bende hemen hemen her gün danone actıvıa yiyorum bir tane.yağ oranına hiç dikkat etmedim valla ama probiyotik yoğurdun normal yoğurda oranla daha faydalı olduğunu bildiğimden yiyorum
onu bende yiyyorum canımda içindekiler konusu aklıma takıldı acıklama ykok .. şeker varmı içinde aceba ...:sm_confused:

activia bende kullanıyorum kızlar çok lezzetli ve faydasıda var içinde şeker var ama 6 7 gr kadar bunun yanında birçok faydası var ama sizin aklınıza illa şeker takıldıysa sadesinide yiyebilirsiniz bide şimdi activianın 500 gr lık yemeklerin yanında kullanılabilecek boyutu çıktı yağ oranı normal yoğurt ile aynı ama çok faydalı gerçi ben hala yağsız yoğurta devam ediyorum bünyede alıştı artık normal yoğurt ağır geliyo bide ben çilek keten tohumlusunu seviyorum onun

onu bende yiyyorum canımda içindekiler konusu aklıma takıldı acıklama ykok .. şeker varmı içinde aceba ...:sm_confused:

ben sadesini yiyorum canım.onun içindede bunlar var.yani şeker yok ama meyvelisinde doğal meyvenin kendi şekeri var.oda zaten sağlıklı.sadece kalorisi sadeye göre biraz fazla
Activia için Enerji ve Besin Değerleri
100 gr 110 gr
Enerji 67 kcal / 279 kJ 74 kcal / 307 kJ
Protein 4,0 g 4,4 g
Yağ 3,5 g 3,9 g
Karbonhidrat 5,3 g 5,9 g
Kalsiyum 136 mg 150 mg

ben sadesini yiyorum canım.onun içindede bunlar var.yani şeker yok ama meyvelisinde doğal meyvenin kendi şekeri var.oda zaten sağlıklı.sadece kalorisi sadeye göre biraz fazla
Activia için Enerji ve Besin Değerleri
100 gr 110 gr
Enerji 67 kcal / 279 kJ 74 kcal / 307 kJ
Protein 4,0 g 4,4 g
Yağ 3,5 g 3,9 g
Karbonhidrat 5,3 g 5,9 g
Kalsiyum 136 mg 150 mg
teşekkürler canım ...bu acıklamayı nerden aldın. aceba paketin üstünde açıklama yok da .. şutarafagitti sitesinden mi.

arkadaslar yani evde calınan yogurtda yag yakarmı sızce...?

ben 8 aydır diyetteyim. aslında artık bitti ama aşaa yukarı hep devam ediyorum. yani diyet sayılmaz sağlıklı beslenmeye çalışıyorum.. diyetisyenimin uygulamamı istediği en önemli şeylerden biri de günde 1.5 bardak yoğurt yenmesi ya da süt içilmesi..

artık hiç mi hiç kola içmiyorum.. orjinal meyve yediğimden hiç hazır meyve suyu içmiyorum. dışarıda ne yersem yiyim yanında ayran içiyorum. akşamları da evde her tür sebzenin yanında 1 bardak yourt yiyorum. hee bir de salata yapıyorum çok da seviyorum. eskiden salatayı yağ ve limon karışımıyla karıştırır tadını harika yapar öyle yerdim. artık salataya 1-2 kaşık yoğurt ilave edip karıştırıyorum. kalorisi çok daha düşüyor yağsız olduundan. daha önce nerdeymiş aklım bilmem..

aslında o kadar çok hem güzel olup hem de light olan şey var ki.. sadece bütün bunları düşünemiyor, alışkanlıklarımıza devam ediyorduk..

yine bir örnek.. önceden kabakla müjver yapıp kızartırdım ama artık aynısını fırında yağsız yapıyorum gerçekten daha da güzel oluyor :)tatlı yiyeceksem mutlaka şerbetli tatlı oluyordu. artık evde sütlaç yapıyorum. muhteşem oluyor. hem süt içmiş oluyorum hem de şekerini isteğime göre ayarlayabiliyorum. yemekte nohut kuru asulye tarzı bişiler varsa, bunlar genelde ekmeğin yerine geçen şeyler olduğundan çorba olarak yanına mutlaka mercimek türevleri değil de bol yoğurtlu yayla çorbası vs yapıyorum.. :)

Son düzenleme:
guzel valla ben de denım...............canım..........kolay gelsın pekı ekmek yıyor musun........

valla bu güzel bilgiler için teşekkürler. ara öğünümde ne yesem diye düşünürken aldım elime bi kase yoğurt afiyetle yiyorum. inşallah bende faydasını görürüm. vermem gereken 10 kilo var oda şimdilik...

ben 8 aydır diyetteyim. aslında artık bitti ama aşaa yukarı hep devam ediyorum. yani diyet sayılmaz sağlıklı beslenmeye çalışıyorum.. diyetisyenimin uygulamamı istediği en önemli şeylerden biri de günde 1.5 bardak yoğurt yenmesi ya da süt içilmesi..

artık hiç mi hiç kola içmiyorum.. orjinal meyve yediğimden hiç hazır meyve suyu içmiyorum. dışarıda ne yersem yiyim yanında ayran içiyorum. akşamları da evde her tür sebzenin yanında 1 bardak yourt yiyorum. hee bir de salata yapıyorum çok da seviyorum. eskiden salatayı yağ ve limon karışımıyla karıştırır tadını harika yapar öyle yerdim. artık salataya 1-2 kaşık yoğurt ilave edip karıştırıyorum. kalorisi çok daha düşüyor yağsız olduundan. daha önce nerdeymiş aklım bilmem..

aslında o kadar çok hem güzel olup hem de light olan şey var ki.. sadece bütün bunları düşünemiyor, alışkanlıklarımıza devam ediyorduk..

yine bir örnek.. önceden kabakla müjver yapıp kızartırdım ama artık aynısını fırında yağsız yapıyorum gerçekten daha da güzel oluyor :)tatlı yiyeceksem mutlaka şerbetli tatlı oluyordu. artık evde sütlaç yapıyorum. muhteşem oluyor. hem süt içmiş oluyorum hem de şekerini isteğime göre ayarlayabiliyorum. yemekte nohut kuru asulye tarzı bişiler varsa, bunlar genelde ekmeğin yerine geçen şeyler olduğundan çorba olarak yanına mutlaka mercimek türevleri değil de bol yoğurtlu yayla çorbası vs yapıyorum.. :)

güzel fikirler, teşekkürler..yerimseniben

süt ve yogurt demissiniz, yagsiz olmasi sart mi, denedim hic tad alamiyorum ya :KK43:

evet yoğutr yağ yakıyor ben 15 gün boyunca her gece yatmadan önce bir kase yoğurt bir bardak limonlu su içtim göbek bölgem 4 cm incelmişti.

Bende bugünden itibaren bir kase içine keten tohumu katarak yoğurt yicem ama normal yoğurtla denicem kızlar bakalım nolcak kaydirigubbakcemile3

ben de 10 kılo vermek ıstyrm..yogurdu ARTIRICAM.. ZATEN BAYILIRIM YOGURDA HELE EV YAPIMI VE EKSIMIS OLURSA...bide fışır fışır ekşi ayran oofffffff...olsada içsem şimdi ekşi yayık ayranı.................

Arkadaşlar benim eşim evlenmeden önce bi ara yaklaşık 4 ayda 30 kilo vermiş.. Tabii ki yoğurtla, ve göbeğinde 1 gr yağ kalmadığını söylemişti, spor tabi ki yapıyormuş ama, o kadar yağ eriticek kadar değildi normalde diyor, haftada 3-4 gün spor yapıyormuş.. Yoğurdu da içine 1 dilim kepek ekmeği koyarak kahvaltıda veya meyve veya sebze koyarak akşam yemeğinde yemiş..
Bazı arkadaşlar kendimiz yapsak olur mu demişler de, daha bile iyi olur bence..
Eşim yoğurdu kaynanama yaptırıyormuş o zamanlar, taze inek sütünü kaynatıp biriken yağını ve kaymağını ayırdıktan sonra o sütle yoğurt mayalayıp, mayalanan yoğurdun da üzerinde kalan kaymağını ve yağlı kısmını alıp öyle veriyormuş eşime. kendiniz de yapabilirsiniz yani, benim kocam 110 kilodan 76 kiloya düşebildiğine göre herkes yapabilir yani..

X