Yoğurt Yağ Yakıyor!

E

EU1

Ziyaretçi
Diyetlerine yağsız yoğurt ekleyenler yüzde 22 daha fazla kilo kaybediyor. Göbekteki yağların yüzde 81'i de yoğurtla eriyor.

Göbeğini hızla eritmek isteyenler, bol bol yağsız yoğurt yesin! ABD'de yapılan bir araştırmada, düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve günde üç öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet uygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri ve yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi. Yoğurt yiyenlerin ayrıca, karın bölgelerinde yüzde 81 daha fazla yağ yaktıkları ortaya çıktı.

Tennessee Üniversitesi'ndeki araştırmaya katılanlardan Dr. Michael Zemel, yoğurt yiyenlerin hem ortalama yedi kilo olan zayıflama seviyesinden daha fazla inceldiklerini hem de kaslarını diğerlerinden iki kat fazla koruduklarını belirtti.

Evet bunu duymuştum.. Vücut geliştiren sporcular da vücutlarında ki yağı eritmek için yoğurda pul biber ilave edip yiyorlar.. Haberiniz olsun.

Evet Beni Taniyanlar Bilirler 20 Kilo Verdim Ve Inannin Bana Yoğurtu Hiç Eksik Etmedim Hatta Gece Yatmadan Ayran Yapip Içtim:KK66:

merhaba aranıza yeni katıldım paylaşmak isterimki asıl mucize yoğurdun kendisi fakat kilo kaybetmek isteyenler kalsiyum ağırlıklı beslenmelidir tabii yağsız olmak koşuluyla bu da şunu getirir yoğurt vazgeçilmez bir ara öğün olabilir fakat gerçekten sağlıklı ve kalıcı kilo kaybı için günde 6 öğün yemek şarttır bunlardan 3 ü ana öğün 3 ü de ara öğün olarak sıralanmalıdır ruya arkadaşıma usa kalp vakfı dieti ile ilgili söylemek isterimki sadece 3 günde verilen kilo yağ deil sudur bunu dikkate almasını öneririm yinede diet yapmak sabır işi kutlarım

Ya Ben Başta Diet Psikolojisini Attim Kafamdan Daha Sonra Beyaz Ekmek Pilav şeker Ve Unu Kestim
Onun Dişinda Herşey Yedim Ama Abartmadan!!sabahlari Kepek Ekmek 2 Dilim Normal Kahvaltimi Yaptim Zeytini Bali Yaği Fln Abartmadim
öğlende Sebze Yemeği Yaninda Bikase Yoğurt
Akşama Doğru Bir Elma çok Meyva Yememek Lazim şeker Var çünkü
Akşamda Bol Salata Limonlu Yaninda Beyaz Kirmizi Et Yada Balik Veya Köfte Ne Varsa Canim çekiosa Onu Yaptim Eğer Sebze Yemeği Varsada Bikase Yedim
Gecede Aciktiğimi Hissedince Koca Bir Bardak Ayran Yaptim Içtim
çok Kisa Sürede Olmasada Kilomu Gayet Sağlikli Bi şekilde Verdim Ve şimdi Almiorum çok Güsel Bi Duygu:)
Ama şööle Bişide Var Yeme Alişkanliğim Değişmedi Herşeyi Abartmadan Yiyorum:KK66:

Aaa Bu Arada Sabah Kalkar Kalkmaz Bir Bardak Ilik Suya Limon Sikip Içtim Ve Günde En Az 2 Lt Su!!!!su çok önemli Arkadaslar.xeyno Umarim Yardimci Olmusumdur:KK66:

evet arkadaşlar yoğurt gerçekten diyette olmalı..1 aydır düzenli olarak akşam yemeği yerine 1 kase yoğurtun içine keten tohumu koyarak yiyorum ve 9 kilo verdim tabi vücudum inanılmaz sıkılaştı görenler daha fazla vermişsindir diyorlar siz düşünün yaniŞenizhergün en az 1 2 kase yoğurt 1 sb süt içimeliyiz arkadaşlarÇok üzgünüm çoook

Evet yoğurdu zaten sadece kilo vermek için değil günlük gerekli olan kalsiyum ve protein ihtiyacımızı karşılamak içinde yemeliyiz bence...

merhaba arkadaşlar.ebruli sana katılıyorum bende böyle kilo verdim yoğurdun çok faydasını gördüm ayrıca şunu da eklemek istiyorum hızlı yemek yemeyin.bir kişi 15 20dk da azda yese çokta yese doyuyormuş.aklınızda bulunsun.sağlıklı günler...

bende yoğurda pul biber koyarak yiyorum.demekki onun için kilo veriyorum.bilmeden de olsa faydalanmışımCADIARZU

honest cnm bişi rica edicem bana biraz vakit ayırırsan çok sevinicem bazı sorularım var bnm boyum 175 kilom 76 14 kilo verdim daha 11 kilo vermem gerekli bende keten tohumu var yeni aldım nekarar ketentohumu kullanıyorsun keten tohumu göguste kistt yapıoms korkuyorum açıkçası fazlası zararlı olabilir nekadar koymalıyım bnde 1 ayda 10 kilo vermek için ne yapmalıyım yaptıgın beslenme prıgramını egzersizleri kısacası gösterdiğin çabayı benimle paylasırsan çok sevinicem cevabını bekliyorum öptüm çok herkesi :):enbuyukkk:

canım merhaba..ben 1 kase yoğurda yalnız benim kasem küçük 4 çorba kaşığpı alıyor..1 çorba kaşığıda keten tohumu ekliyorum canım..tatlım ayda 10 kilo vermek her vücut için mümkün değildir..hele benim vücudum hiç veremiyordu..fakat dediğim gibi akşam yemeği yerine yoğurt yiyerek hem bağışıklık sistemimi güçlendirdim hemde zayıflamama çok yardımcı oldu..tatlım önce vücudundaki fazla suyu atmalısın ..bu nasıl olacak peki..vücuttaki suyu atıcı diyetlerimiz var ben ikisini uyguluyorum genelde2 GÜNLÜK PİRİNÇ LAPASI DİYETİ VE 48 SAAATTE 5 KİLO DİYETİni uyguluyorum ben..sonrasında ekmek dahil(günde en fazla 1 dilim öneririm) unlu ve şekerli hiçbir gıdayı tüktmemelisin.olduda canın çok çekti bir lokma al gerisini yanında birisi varsa onunla paylaş..tabağında bırak yada..ben genlede çok güzel sofralaraa oturmuyorum..herkesten önce yemek yemeye gayret ediyorum yada kendi tabağımı hazırlıyorum ve sadece onu yiyorum..bu arada yemekten önce biraz meyve yiyorum kan şekerim yükseldiği için az yiyorum.günde mutlaka 2 lt su içiyorum..3 fincan zencefilli beşibiryerde çayımı içiyorum..spor olarak haftada 5 gün yürüyüş ve klasik egzersizler en fazla yarım saat..yanlara eğilme,mekik,bacakalrı yana açma v.s
eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu:1hug:bu arada 2 gündür haftada 5 kilo diyetini yapıyorum..

arkadaşlar her protein içerikli gıda gibi yoğurtta yağ yakıcı özelliğe sahiptir.çünkü vücut enerjisini karbonhidratlardan değil proteinlerden sağlar.önemli bir bilgi de yoğurt yerken yanında karbonhidratlı besinleri olabildiğince az ya da hiç tüketmemektir.

işin özü aminoasitlerin yağ yakımıda daha doğrusu yıkımında etkili olmasıdır.

diyelim ki 2 aydır diyet yapıyorsunuz ve kilo vermeniz yavaşladı ,bu durumda protein ağırlıklı beslenmeniz doğru olacaktır.

özellikle sabah kavlatısında 4-5 siyah zeytin ve az yağlı beyaz peynir dahi işinizi kolaylaştırır.

Selam arkadaşlar yourt harikabişey bence hemen hemen bir aydır öylen az yemeğin yanına bol yourt yada sadece salatalık doğrayarak yourt akşamlarıda yemekte yine yourt başta dahasonrada koyu neredeyse boza kıvamında yatarken ayran ohhhhh valla mis :kahve:gibi . Ben uzun zamandır kabızlık sorunu çekiyordum bişey kalmadı diyebilirim.Ayrıca gün içinde tek bir diş sarımsak bütünce yutuyorum oldumu sana cacık sırnaşık şeyşaka bir yana kendinizce ayarlayın bunları hergün stndart olarak göreceksiniz sevgiler arkadaşlar

Zararlı bakterilerin üremesini durdurarak bağırsakların düzenli olarak çalışmasını sağlar.
Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına etkisi bulunmaktadır, mide rahatsızlıklarını önler.
Şeker hastaları için yararlı bir besindir, kan şekerini düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Kaymağı alınmış ve mutlaka ekşimemiş yoğurt tercih edilmelidir.
Bağırsak düzensizliklerinin giderilmesine, özellikle çocuk ve yetişkinlerde karşılaşılan ishallerin tedavisine yardımcı olur.
Bağırsaklarda bulunan tehlikeli ve zararlı mikropların çoğalmalarına ve hatta yaşamalarına engel olur.
Kanser riskini azaltır, özellikle kolon kanserine karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır.
Vücuttaki kolesterol miktarının azalmasına yardımcı olur, LDL kolesterolü azaltır.
Kandaki asit baz dengesini sağlıklı hale getirir.
Süt ve süt ürünlerini tükettikten sonra laktoz intolerans nedeniyle bağırsaklarda gaz problemi yaşayan kişilerde laktozun parçalanması nedeniyle gaz oluşumunu azaltır.
Bağırsakları temizlediği, zararlı bakterileri önleyerek ishal oluşumunu engellediği için gıda zehirlenmelerine karşı koruyucudur.
Bağırsaklarda B vitaminlerinin bolca üretilmesini sağlar.
Rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle iyi ve rahat bir uyku için idealdir.
Kalsiyumun daha fazla emilmesini ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesini sağlamaktadır.
Antibiyotik kullananlar, ilacın etkisiyle zarar görebilecek yararlı bakterilerin korunması amacıyla yoğurt yemelidirler.
Midesi çok duyarlı olanlar ile oniki parmak bağırsağı ülseri olanlara dokunabilir. Bu durumda dikkatli tüketilmelidir.
Yoğurt ayrıca inulin adıyla bilinen, alt sindirim sistemindeki sağlığı geliştirici bakterilerin üremelerini ve canlı kalmalarını sağlayan prebiotik bir madde içermektedir. Yoğurt gibi fermente süt ürünlerinin üretiminde kullanılan geleneksel laktik asit bakterileri gastrointestinal sistemde canlı kalamaz.
Japonya’da yapılan ve sonuçları İngiltere’de yayımlanan araştırmalar, şekersiz yoğurdun nefes kokusunu giderdiği, diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önlediğini ortaya koydu. Araştırma kapsamında 6 hafta boyunca günde bir porsiyon yoğurt yiyenlerin yüzde 80’inde nefes kokusuna yol açan hidrojen sülfit düzeyinin düştüğünü belirten Japon bilim adamları, yoğurdun içeriğindeki maddelerin bu rahatsızlıkları önlediğini vurguladı.
İngiliz Diş Sağlığı Vakfı yöneticileri de araştırma sonuçlarını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Vakıf yöneticileri, İngiltere’de her dört kişiden birinin nefes kokusu sorunu bulunduğunu ve her 20 kişiden 19’unun hayatlarının bir döneminde diş eti iltihaplarından çektiğini bildirdi.

yağsız yoğurt bulmakta zorlanıyorum. bulamıyorum hatta.. az yağlı yoğurt alıyorum.aynı işlevigörür mü bilmem ama.. :S :/

acaba %3,5 yagli yogurt yesem olur mu ??
yoksa yag orani daha mi düsük olmali

evet cnm yağ oranı azaltılmış mümkünse light olmalı ben alışkanlık haline getirdim hep yiyorum faydasını gördüm tavsiye ederim

bunlar hangi yoğurtlar ya :KK43: reklamammı giriyor söyleyemiyormuyuz :KK43:

ben genelde ülkerin içim light yoğurtudunu alıyorum ama fark etmiyo pınar light sütaş light da oluyo bazen önemli nokta yağı azaltılmış olması normal yoğurtunda faydası çok ama yüksek oranda yağ da içeriyo yağ yakalım derken yağlanmayalım :)

Daha önce Deşifre proğramında hazır yoğurtların içine konulan katkı maddelerini görmüştüm. Bunlar kıvam arttırıcı olarak kullanılıyordu. O gün bu gündür, asla ağzıma hazır yoğurt sürmedim.
Ben daha önceleri güvenilir diye Mınar'ın yoğurdu kullanıyordum.

Bir senedir yoğurdumu evde hazırlıyorum. Tabi hazır yoğurtlara nazaran daha sulu oluyor ama daha güvenli.
Hatta geçen gün, daha şifalı olsun diye yoğurt mayalarken içine 1 çay kaşığı çörek otu kattım. Bir keresinde de bal ve arı sütü katmıştım ama çok çabuk ekşime olmuştu. Çörekotunu denediğimde aynı ekşime olmadı.

Ev yapımı yoğurt yağlı olur diye düşünürseniz, light sütten kendiniz yapabilirsiniz arkadaşlar.
Nedereyse haftada 4 kilo yoğurt yiyorum.... Nasıl.... İyimi sizce...
kaydirigubbakcemile3

X