Bebek hareketlerini daha kolay hissetmek için ipuçları

ben artık asmısım hareket hıssetme konusunda :roflol:
ben artıkın sırt ustu fılan yatamıyorum sol tarafıma yattgımda oğlum karnımdan fırlıycak dıye korkuyorum :nazar:
bu arada 35+1 hamileyim kızlar cogu gıttı azı kaldı allah tamamını erdırmemısı nasıp etsın bebişlerimişzi sağlıkla kucagımıza alalım ınsallahhh
hareketlerını hıssetmek ıstersenız
tatlı bıseyler yıyıp sırt ustu uzanın o bı kere vurursa vurdugu yere sızde pıt pıt yapın bakın naıl cevap verıyor annesıne :)

ben artık asmısım hareket hıssetme konusunda :roflol:
ben artıkın sırt ustu fılan yatamıyorum sol tarafıma yattgımda oğlum karnımdan fırlıycak dıye korkuyorum :nazar:
bu arada 35+1 hamileyim kızlar cogu gıttı azı kaldı allah tamamını erdırmemısı nasıp etsın bebişlerimişzi sağlıkla kucagımıza alalım ınsallahhh
hareketlerını hıssetmek ıstersenız
tatlı bıseyler yıyıp sırt ustu uzanın o bı kere vurursa vurdugu yere sızde pıt pıt yapın bakın naıl cevap verıyor annesıne :)

senin çok az kalmış. Alah sağ salim kucağına almayı nasip etsin. Bu akşam söylediklerini deniyeceğim. :emir_bebek:

slm kızlar bende yeni üye oldum temmuz annesiyim allah herkesi bi kolaylıkla kurtarsın benimkide oynamaya başladı çok güzel bi duygu 18 haftalığım allah herkeze tattırsın

Kızlar ben daha 8 haftalığım çooook var o günleri görmeme yanii
Ama cok sabırsızlanıyorum Allahım hepimize salıklı,hayırlı bebekler nasip etsin

Kızlar ben daha 8 haftalığım çooook var o günleri görmeme yanii
Ama cok sabırsızlanıyorum Allahım hepimize salıklı,hayırlı bebekler nasip etsin

benimde daha 7 haftalık şimdi anlatıyolar ya bebek hareketleri felan bize daha çok var hesaplayınca günler geçmek bilmiyo ilk hamileliğim ve bebeğimi çok merak ediyorum daha önümde doğumuma tahmini 33 hafta var tabi ALLAH nasip ederse çok uzun dimi :çok üzgünüm:işallah ALLAH herkesin bebişlerini ellerine almayı nasip etsin düşük tehlikesinden uzak tutsun unutmayın hamişler stres yok dikkat edin bebişlerinize üzmeyin onları tamam :eek:klava:a.s.:teytey:

artık hissedebilirsin bence canım.....
o tık tık diye ses kesin bebişin hareketidir...
ama sadece kendini dinlediğin zaman koltuğa uzanıpta elini karnında gezdirdiğin vakit.....
ben 12. haftamdan sonra hissetmeye başlamıştım hep gaz sanıyodum ama...
görümcem dedi okadar gaz hareketi olurmu hiç insanda diye....
şu sıralar tekmelerini pek hissedemezsin ama karnın şekillenebilir....
bende hissedemedim hala 16. haftaya girdim sabırsızlılka bekliyorum

daha çok sol yan yatmakla iyi hissedilir.göbek kordonuna baskı olmadığı için birde çyle deneyin.20.haftadan sonra net hissedersiniz ama 30. haftadan sonra pek bir güzel oluyor.24 saat onun hareketlerini takip ediyorsun hiçbirşey düşünemiyorsun artık hayatın merkezi oluyor.

benim kizimin hareketleri o kadar cogaldi ki artik disardan birisi karnima baktiginde belli oluyor...hele son gunlerde kipir kipir masallah...
ama cikolata yedigim zaman daha da artiyor onu oyle izlemek cok guzel:))

hamişler ben de 18.haftadan beri hissediyorum.artık çok net bbabası da benimle birlikte hissetmeye başladı.eşleriniz kulağını karnına koyarsa duyabilir.önceleri gajur gucur su sesleriydi.sonra pıtlar şimdi güp güpler.çok seviyoruz biz onu babasıyla.
iyi bir yemek yiyin ve uzanarak dinlenmeye çekilin.birazda ince bir sesle konuşun(bu 16.haftalar için geçerli)bir de şekerli yada kalorisi yüksek badem ya da ceviz yiyin.hemen sesleniyor size.

bu duyguları yaşamayaa ne kadar çook var okuyorum okudukça gözlerim doluyo benim daha 4 haftalık çook yeniii hamile old öğrenmek ayrı güzeeel karnında hareket etmesi ayrıı kucağına almak ayrı güzeeel hepinizi tebrik ederim kızlar...

benim 20 hafta bitti. arada çok küçük atma gibi şyler hissediyorum. ilk hamileliğim. sanırım 22. haftadan sonra net hissedebilirim.sabırsızlanıyorum :)

ya bende bişey histmiyorum sinir oluyorum ya korkuyorum ters giden bişeymi var diye yani 20. haftadayım ama tık yok hiç hamile değil gibiyim

canım o bebeğinin hıçkırığıdır çünkü kalp atışını hissedemezsin.bende ilk öyle sanmıştım ve doktoruma sorduğumda kalp atışını hissedemeyeceğimi hıçkırık olduğunu söylemişti.ve kızım doğduğunda sürkli hıçkırıyordu karnımdada..o hareketlerin tadını çıkar...

kendini çok yorduysan bebekte yorulur canım oyüzden hareket etmez nasıl sen dinlenme ihtiyacı duyarsan oda dinleniyo.sırtüstü yat ve parmaklarını gezdirerek gıdıkla ozaman hareket etmeye başlar merak etme.artık daha dikkatli olmalısın çünkü sen ne yaşarsan oda yaşıyormuş.mesela korktuğunda oda korkup bi kenara saklanırmış.korkup ayaını kaldırdığında oda aniden kaldırırmış ne kadar ilginç değilmi...bendede olmuştu bebeğime birşey oldu diye korkmuştum ama karnımı gıdıkladığımda küçük hanım rahatsız olup karnımda kaçmaya başlardı...

Bende bugün ilk kez bebeğimin hareketini hissettim inanılmaz güzel bir şey.Allah herkese nasip etsin.Çikolatalı süt içiyordum sanırım o yüzden hareketlendi sanki içimde bir kuş kanat çırpıyormuş gibiydi.

• Beğen
Reactions: iiz
Bende 19+0 daha önce hissetmediğim tuhaf şeyler oluyor karnımda ama ne olduğunu kestiremiyorum, belkide kendimi dinleyip durduğum için oluyor. Doktor 2 hafta sonra hissedeceksin diyor.
Bebeğim hep sol kasığımda sizinkide öylemi, sol tarafımı kendine mesken tuttu yumurcak.

X