Bebek hareketlerini daha kolay hissetmek için ipuçları

bxixdxixxsxxixm

KALBİM EGE' DE KALDI
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2008
1.193
2
42
Bebek hareketlerini daha kolay hissetmek için ipuçları

• Yatağa uzanın ve rahatlayın,

• Şekerli birşeyler için,

• Yüzükoyun yatın,

• Bebek 28 haftadan büyükse sırt üstü yatın,

• Karnınıza wolkman dayayın ve müzik çalın. İşe yarayacaktır.

cok iyi müziğe tepki veriklerini duymuştum :asigim:
ama da biz varlığından bile bi haberiz:icecream:

sırt üstü yatın,karnınızın üstüne uzaktan kumandayı koyun , konuşun ve kumandayı nasıl düşürdüğünü seyredin , sabahtan akşama kadar yapmak istiyor insan , öyle güzel ki , özledim o günleri .....

İnşallah benimkide o kadar büyür ve bende yaparım. Tahmini ne kadarlıkken hissedebiliyorsun

bayağı büyüktü , 6.5 - 7 aydan sonra hareketler çok rahat hissediliyor , deneyebilirsin , ne kadarlık bebikin? inşallah sağlıkla kavuşursunuz , herkes inşallah...

ben daha 15. haftanın içindeyim. Yakında hissedersin dediler bende merakımdan sorayım dedim. Nasıl hissedilir , ne yapılmalı diye

kulaklıkla müzik dinletince ve elini karnına koyup konuşunca çok güzel hareket ediyor.bazen öyle bir vuruyorki dışardan baktığında karnının hareket ettiğini görebiliyorsun.allah herkese bu güzel duyguyu yaşatsın inşallah

Amin inşallah sabırsızlıkla bekliyorum ilk hareketlerini. Yalnız arada bir tık tık diye elime baskı geliyor ve kalp atışı gibi birşey hissediyorum. Sizce bu nedir.

Amin inşallah sabırsızlıkla bekliyorum ilk hareketlerini. Yalnız arada bir tık tık diye elime baskı geliyor ve kalp atışı gibi birşey hissediyorum. Sizce bu nedir.

artık hissedebilirsin bence canım.....
o tık tık diye ses kesin bebişin hareketidir...
ama sadece kendini dinlediğin zaman koltuğa uzanıpta elini karnında gezdirdiğin vakit.....
ben 12. haftamdan sonra hissetmeye başlamıştım hep gaz sanıyodum ama...
görümcem dedi okadar gaz hareketi olurmu hiç insanda diye....
şu sıralar tekmelerini pek hissedemezsin ama karnın şekillenebilir....

Bende bebek hareketimi diye düşünüyorum. ama bazı insanlar gazdır o diyip duruyor. Sırt üstü yatıp karnımın üzerinde elimi gezdimeye başladığım vakit bide babası kulağını koyduğunda falan tık tık siye sesler geliyor.

Bende bebek hareketimi diye düşünüyorum. ama bazı insanlar gazdır o diyip duruyor. Sırt üstü yatıp karnımın üzerinde elimi gezdimeye başladığım vakit bide babası kulağını koyduğunda falan tık tık siye sesler geliyor.

15 haftalık olmuşsun nerdeyse 4 aylık artık annesi....
sen gör 1 ay sonra kuzucuğunu gazmıymış neymiş....
sen kimseye kulak asma ve dinle

SAOL CANIM YA .. SÖZLERİN İYİ GELDİ... ANNESİ KELİMESİDE ÇOK HOŞUMA GİTTİ... :dance:

bıdışım seninle aynıyız bende 15 haftalıgım ve ben hareket degil ama kalp atışlarını hissediyorum elimle dokundugumda eşimde hatta hissetmeye başladı her akşam eli karnımda bebeişimizin kalp atışını dinliyoruz :asigim:

merhaba kızlar
ben 20 haftalık hamişim ama daha bebişimin hareketlerini hissedemedim. bi sorun yoktur di mi?

ben19. haftadan sonra hissetmeye başladım.çok değişik bi duygu.bazen şaşırıyorum ve sesli tepki veriyorum, ayy falan deyince etrafımdakiler tuhaf tuhaf bakıyorlar.

X