gebelik şekeri

E

EU1

Ziyaretçi
mrb arkadaşlar dün şeker yüklemesi yapıldı (50 mg lık) oran 151 çıktı doktor yüksek dedi.
ikincisini(100mg) pazartesi yaptıracağım
acaba yaptıran var mı? doktor diyet verirse nelere dikkat etmem gerekir ::KK43:( CADIARZU

canım benım 138 cıktı. tatlıdan uzak dur dediiiiii

canım açlık şekerin kaç çıkmıştı.bide bebişinin boy ve kilosu kaç
benimkinin kilosu 700 g çıktı 24.haftadayım biraz fazlamı ??

benimki 118 çıktı baya düşükmüş.sanırım tatlı ve hamur işinden uzak durmanı isteyebilir ekmeği azaltmanı da

canım açlık şekerin kaç çıkmıştı.bide bebişinin boy ve kilosu kaç
benimkinin kilosu 700 g çıktı 24.haftadayım biraz fazlamı ??

Elifcim bebeğinin kilosu normal merak etme ama şekerin yüksek çıktıysa belki doktor seni diyete alabilir.. Diyet kararı verirse zaten sana bir liste verecektir ama ağır yağlı, baharatlı, şekerli ve beyaz undan yapılmış şeylerden uzak durman gerekecek.. Belki tatlandırıcı tavsiye edilir..Hamur işlerinde esmer un kullanmaya gayret et..

Senin için birkaç link buldum bunlara da bir göz at istersen ..Bende gelecek ay şeker testine gireceğim..Ailemde şeker hastası yok ama bu işler pek belli olmuyor tabi..İnşallah sorunsuz bir hamilelik geçiririz canım..

http://www.endokrinoloji.com/hamilediyabet.html
http://www.akillibebek.com/index.php?option=com_content&task=view&id=273&Itemid=120
http://www.diyet.com.tr/index.asp?actions=saglikdetay&saglik=53

slm.arkadaşlar. bizde yarın gideceğiz kontrole inşallah. şu 1 ay geçmiyor walla!! ve şeker testini yarın yaptıracağız. sabırsızlıkla bekliyorum. ne çıkacak bakalım. aç olmam gerek sanırım. yaptıran arkadaşlar detayını yazarsanız sevinirim. nasıl oluyor bu? sevgiler.

slm.arkadaşlar. bizde yarın gideceğiz kontrole inşallah. şu 1 ay geçmiyor walla!! ve şeker testini yarın yaptıracağız. sabırsızlıkla bekliyorum. ne çıkacak bakalım. aç olmam gerek sanırım. yaptıran arkadaşlar detayını yazarsanız sevinirim. nasıl oluyor bu? sevgiler.

Canım şeker testinde aç yada tok olman önemli değil. Çünkü sana orada şekerli su içirecekler ve bir saat bekletecekler sonra sonuçlarına bakacaklar.. Yinede sabah gideceğin saate yakın şekerli bişeyler yemesen iyi olur ..

evet canım,aç veya tok olman önemi değil..aksine birşeyler yemen senin dinçliğin acısından daha iyi olacaktır..

2 aşamada kan alıyorlar;

1.aşama;öncelikle parmak ucundan kan alacaklar ,sonra 1 bardak şekerli ve biraz limonlu suyu 5dk içinde içmeni isteyecekler,1 saat hiçbirşey yemeden,içmeden,uyumadan zamanı dolduracaksın,sonra

2.aşamada; tekrar kolundan kan alacaklar,bukadar...:)

ilk 50grlık şeker yüklemesi yapıorlar aç gidiosunuz tahlile sonuç 140dan yüksek çıkarsa doktor bikaç gün sonra 100grlık yükleme yapalım diyor.onda da önce aç kan alıolar, onun sonucuna göre 100gr glukozlu su içiosun 1.saat,2.saat,3.saat kan veriosun vücut şekeri yakabiliomu onu ölçmüş oluolar benm 50grlık 149 çıkmıştı yüksek dedi, açlık 85,100grlık da 1.saat 159, 2.saat 150 idi.kendini fazla yormadan diyet yap dedi doktorum.tatlıyı kestim sütlü tatlı bile yemiorum çok canm isterse haftada 2kez falan dondurma yiyorum.bol bol meyve tabi şekerli olanlardan az (çeyrek muz,2-3kayısı gibi)
zaten şeker yüksekse eğer ağzınızda bi acılık kuruluk hissi oluo bundan da anlayabilirsiniz. sonuçta bebeğimizin una,yağa,şekere ihityacı yok.süt yoğurt,peynir,et,yumurta baklagil bunlardan yiyelim hamişler hem doğumdan sonra formumuza daha kolay kavuşmuş oluruz
buarada ben 24+6 oğlum olacak nasipse

sağlıklı anneler,sağlıklı bebişler

hamilelikte gebelik şekeri yaşamış biri olarak yazıyorum bunları benim değerlerim 210 larda çıkıyodu 2 kere hastaneye yattım bu yüzden hamileyken aman şekeri yüksek çıkan hamişler undan,tatlıdan,bakliyattan,beyaz ekmekten uzak durun ...sonuçlarından bahsedip moralinizi bozmuycam ama sadece dikkat edin diyeceğim..ben çok çektim hemde çoookkkk...kendinize çok dikkat edin ve doktorunuzun söylediklerini sakın hafife almayın bi keredn bişi olmaz da demeyin....

İpekcim ve özlemcim mayıs anneleri olarak biz hepimiz doğurduk zaten :)))) Ama yinede okuyan olursa diye bende ekleme yapayım..İkinci testim normal çıktığı halde ben yemek olayından kısıp yürüyüş yapmış ve 8. ayımda sadece 1 kilo almıştım..O kiloda bebeğe gitmişti.. Dikkat edince oluyor :)

arkaaslar meraba ben yenı uye oldum bendede gebelık sekerı cıktı.dıyet verdı ama dıyetı uyguluyorum bu seferde cok halsız oluyorum carpıntım falan oluyor.ne yapacagımı sasırdım.en yuksek 210 benım ornek bır dıyet lıstesı verebılırmısınız benımkıyle karsılastırcam

arkadaşlar bende gebelikte şeker testi yaptırdım 205 cıktı acil diyet dedi doktor sizce cokmu yüksek

talham sen ne kadar süreyle uyguladın diyet listesini ben daha diyetisyene gitmedim kan şekerinde düşma oldumu hiç ben cok endişeleniyorum

arkadaşlar bendede gebelik şekeri çıkmıştı. diyetisyenin verdiyi diyet listesini uygularsanız Allah ın izniyle birşey olmuyor.hayırlısıyla kurtulur bebişlerinizi kucaklarsınız inş.

arkadaşlar bendede gebelik şekeri çıkmıştı. diyetisyenin verdiyi diyet listesini uygularsanız Allah ın izniyle birşey olmuyor.hayırlısıyla kurtulur bebişlerinizi kucaklarsınız inş.

arkadaşlarbenmide şekerim 237 çıktı diyetle 130 kadar düştü pazartesi hastaneye yatacam ama çok korkutorum

merhabalar ben 2009 mayıs annesiyim bende de 50 likte 183 çıkmıştı 100 lükte de yüksek çıkınca diyet yaptım mutlaka diyetisyene yönlendirir zaten ben şanslıydım kardeşim diyetisyen ekmek ,pirinç, hamur işi, tatlı ,meyve suyu yasak yani çok istersen biraz. ara öğünler çok önemli şekerinin de düşmemesi gerekiyor ben kilo verdim oğluşum aldı şeker kontrol altında tutulmalı oğlum 3400 doğdu doğumdan sonra da şeker geçti.
kolay gelsin şeker çıkan arkadaşlara zor oluyor ama geçiyor sağlıkla bebeklerinizi alırsınız inşallah kucağınıza

özlemehm herşeyi çok güzel anlatmış benım sonuçta refarans aralığı 70-115 olması gerekiyodu benım 74 çıkmıştı
senın yüksek çıkmışsa zaten drun sana uygun bir diyet listesi verecektir günlük saati saatine uygun her şey yazar listende zaten yüksek çıkan herkese geçmiş olsun diyorum

X