Adaçayı ve gebelik

seyra

*Canım Prenseslerim*
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2007
1.541
8
41
Adaçayı: Taze adaçayı yaprakları, ısırıklar ve sıyrıklar üzerine doğrudan uygulanabilir. Adaçayını kaynatarak değil, kaynar suya daldırarak çay yapın. Adaçayı, asırı terlemesi
olanlara iyi gelir. Menopoza geçis döneminde estrojen gibi etki ederek menopoz
belirtilerini (ates basması, terleme gibi) hafifletir. Doğum kontrolü uygulayan ve
emziren kadınların adaçayı kullanması sakıncalıdır: Gebe kalmayı kolaylastırır, anne
sütünü azaltır. Gebe kalma problemi olan kadınların adaçayını tercih etmeleri gerekir.
Adet dönemi öncesi ağrıları olanlar için de adaçayı önerilir.

arkadaşlar adaçayını deneyeniniz oldumu,gebeliği kolaylaştırıyormuş fakat ne kadar almalıyızCADIARZU

Seyracım ben denedim,
ve denediğim ay yani gecen ay hamile kaldım.
Her gün günde 1 veya 2 bardak ictim özellikle yumurtlama dönemimde
tavsiye ediyorum,ben aktardan kuru dal ve yapraklarını almıştım evde kendim demliyordum.Kaynamış suya bir iki yaprak atarak bekleyip yapraklar dibe çökünce için,ben ilk defa düzenli içtim ve oldu adacayından mı bilmiyorum ama daha önce duyduğum yiyecek veya içecekleri denememiştim...Zararı yok bence deneyebilirsiniz,ama yumurtlama günüm gectikten bir kaç gün sonra içmeyi kestim ne olur ne olmaz dedim ve olduuu,şimdi 7 haftalık hamileyiiim....

Adaçayı: Taze adaçayı yaprakları, ısırıklar ve sıyrıklar üzerine doğrudan uygulanabilir. Adaçayını kaynatarak değil, kaynar suya daldırarak çay yapın. Adaçayı, asırı terlemesi
olanlara iyi gelir. Menopoza geçis döneminde estrojen gibi etki ederek menopoz
belirtilerini (ates basması, terleme gibi) hafifletir. Doğum kontrolü uygulayan ve
emziren kadınların adaçayı kullanması sakıncalıdır: Gebe kalmayı kolaylastırır, anne
sütünü azaltır. Gebe kalma problemi olan kadınların adaçayını tercih etmeleri gerekir.
Adet dönemi öncesi ağrıları olanlar için de adaçayı önerilir.

arkadaşlar adaçayını deneyeniniz oldumu,gebeliği kolaylaştırıyormuş fakat ne kadar almalıyızCADIARZU
bende ada çayını içiyorum... ama henüz bi gelişme yok... daha neler neler denedim olmayınca olmuyo..allahtan herşey... bakalım neler bekliyor daha bizi... ama çok arkadaşım ada çayından şifa gördü istisnalar kaideyi bozmaz... 10 kişide 1 kişi....siz için afiyet olsun bende içmeye devam ediyorum....:a015:

Hürrem kız yine devam mı bacı ne derlerse içmeye...:roflol:
derdine derman olur inşallahhh,şifa niyetine iç canım yarasııın...

Adaçayı özellikle adet düzensizliğinden dolayı hamile kalamayanlarda işe yarıyor.Çünkü ben sadece bir ay kullandım şimdi hamileyim.

kıslar bu adacayının tadı bıraz acı..:1shok:sızınkıde oylemı yoksa bana yanlıs bırsey mı verdıler..kafamçokkarıştı

rosem gerçekten acı tadı ama sen fazla yaprakta koymuş olabilirsin o zaman tadı daha yoğun olur.şeker ekliyebilirsin.ben poşet adaçayı aldım hergün 2 bardak içeceğim,bakalım hayırlısı...

Bir bitkiyi hangi amaçla aldığınız bilin. Bir bitkinin etki özellikler vücudunuzun fizyolojik durumuna, hangi etkiyi beklediğinize göre değişebilir. Adaçayını ele alalım. Adaçayı dişilik hormonu estrojen gibi etki eder. Adaçıyının estrojen etkisine olan ihtiyacınıza göre olumlu ya da olumsuz olarak etkilenebilirsiniz. Estrojen, kadında gebe kalma ihtimalini arttırır. Doğum kontrölü yapıyorsanız adaçayı sizi olumsuz etkiler. Tam tersine değişik faktörlerin de eşlik ettiği bir kısırlık sorununuz varsa, ek olarak adaçayı içmenizde fayda vardır. Estrojen etkisi menepoz dönemindeki aşırı terleme ateş basması etkilerini de hafifletir. Menepoza geçmekte olan bir hanım için faydalıdır. Ancak emziren bir anne iseniz, adaçayı sizin için sakıncalıdır. Çünkü aynı
estrojen etkisi nedeniyle süt üretimini azaltır.

"Bitkiler yan etkisizdir" sözü tam olarak doğru değildir. Adaçayı örneğinde olduğu gibi fizyolojik ihtiyacınıza göre istenmiyen yan etkiye maruz kalabilirsiniz. Doğum kontrol yöntemi uyguluyorsanız adaçayı oldukça masum bir bitki olduğu halde yan etkilidir doğum kontrolünü kaybedebilirsiniz. Gebelik ya da emzirme dönemindeyseniz adaçayı yan etkilidir. Çünkü gebelikte ve doğumda fizyolojik etkisi frenlenir. Adaçayı gebelik güvenliğini olumsuz etkileyebilir. Anne sütü miktarını azaltabilir. Bunun dışında kanı sulandırarak pıhtılaşma eğilimini arttıran bir bitki kanın pıhtılaşmasının arzu edildiği bir ameliyat öncesi alınmamalıdır. Tersine kanı pıhtılaştırma eğilimi olan bir bitki düzensiz ve gereksiz alınırsa pıhtılaşma ihtimalini arttırarak damar tıkanıklarına neden olabilir. Gebelik, emzirme, ameliyat öncesi ya da sonrası gibi kritik dönemlerde profesyonel bir uzmana danışmadan kendi başınıza bitkisel ürün kullanmayın.

slm kizlar,hamile kalmadan once iki ay boyunca hergun adacayi iciyorum ama hamile kalmak icin degil.gevsettigi rahatlattigi icin iciyordum,beklemedigim anda hamile kaldim adacayiyla ilgisimi vardir acaba,yaziyi okuyunca dusunmeden edemedim,

yaaa bende duymuştum ama denememiştim.hemen başlıcam yalınız bişey sorcam.benim adetim düzenli yani etki etmez mi bana lütfen cevap verin.

tulpzad ve nihal hergün mü içtiniz yoksa yumutylama gününden sonra bıraktınızmı kızlar cevap verin lütfen

yaaa bende duymuştum ama denememiştim.hemen başlıcam yalınız bişey sorcam.benim adetim düzenli yani etki etmez mi bana lütfen cevap verin.

zencefil gebeliği kolaylaştırıyormuş işte bu yönden etkisini bekliyoruz.adetleri düzensiz olanada iyi geliyormuş.günde 2 bardaktan fazla önermiyorlar.inşallah faydasını göreceğiz...:içelim::içelim:

tulpzad ve nihal hergün mü içtiniz yoksa yumutylama gününden sonra bıraktınızmı kızlar cevap verin lütfen
canım ben reglin 20.günü yumurtluyorum.20.güne kadar günde 2 bardak içeceğim sonra bırakacağım.regl olursam tekrar başlayıp yumurtlamaya kadar içeceğim.gebelikte ve süt veren annelerde kullanılması sakıncalı o yüzden ne olur ne olmaz yumurtlamadan sonra içmeyelim...:nazar:

kıslar dun adet oldum bugun hemen adacayına baslamak ıstıyorum..gunde 2 defa mı ıcılecek ac karnına mı ıcıyorsunuz?

canım aç tok farketmez bende 2 aydır içiyorum reglim cok duzene girdi. ama yumurtlama gununuzden sonra bırakın cunku dusuge sebep olabiliyomus fazlası.

canım aç tok farketmez bende 2 aydır içiyorum reglim cok duzene girdi. ama yumurtlama gununuzden sonra bırakın cunku dusuge sebep olabiliyomus fazlası.

stella adaçayını günde kaç bardak içiyordun.Ben 2 bardaktan fazlasına iyi değil diye biliyorum ama emin değilim.:nazar:

gunde 2 bardak sabah ve akşam içiyorum. hatta bazen hayıt tohumunu demleyip adaçayı papatya çayı karıştırıp içiyorum. 35 gunde bir regl olurken artık 28 gunde bir oluyorum.

kızlar adet günümden beri içtim bugün adetimin 14. günü ve yumurtlama belirtilerinin hepsi tam gününde oluştu.salgı hele acayip tam 14, gün oldu salgı uzuyor resmen bence deneyin.bir şeyleri düzene soktuğu bir gerçek.a.s

X