Kzlar einiz yaptnz yemekleri annesinin yapt yemeklerle kyaslar m?

nila16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2007
233
0
merak ediyorum kızlar bu konuda şikayetçi olanlar var.sizinde eşiniz annesinin yemeklerini sizinkinden çok beğeniyormu?benim eşim benim yemeklerimi daha çok beğeniyor çünki,ben daha güzel yemek yapıyorum.:teytey::dance:
hele bir beğenmesin tencereyi kafasında bulur.tatlicadiarzu

Benim eşim benim yemeklerimi de beğenir annesininkileri de..
Böyle bir kıyaslama yapmak kendi adıma yanlış olur diye düşünüyorum..
Neticee kayınvalidem yılların emekçisi beni 40 kere götürür,50 kere geri getirir...:1closedeyes:

hiç bir zaman kıyaslamadı ki ilk evlendiğimde yemek yapmayı bilmiyordum ama hiç ....şimdi ise kayınvalidem bile çok beğeniyor yemeklerimi...biraz kendini beğenmişlik yapayım ama gerçekten yaptığım zaman güzel yaparım yaaa....

benim eşimde yemeklerimi begenir hiç anneiyle falanda kıyaslamaz hele bi kıyaslasın...

Çok fazla yemek yapmasını bilen bir kadın değilim.
Ama yaptığım zamalarda hiç bir zaman kıyaslama yaşamadım.
Belki de bunun sebebi yemek kültürlerimizin çok farklı olmasıdır.
Kocam;şimdi bayılarak yediği bir çok yemeği ilk defa bende ve annemde gördü.

eşim kıyaslar ama benim yemeklerimi beğenir...
daha önce yemediğini söylediği tüm yemekleri şimdi afiyetle yiyor falla

kızlar ben evlenmeden öncede yemek yapardım evde meraklıydım çok.evlendikten sonrada zorluk yaşamadım.kayın valdem de yemeklerimi bayıla bayıla yer valla.eşimde annem pek güzel yemek yapamıyor der.:teytey:

valla benim eşim artık annesinin yemeklerini begenmez oldu
yemek konusunda daha bi secici olmaya basladı

Evlendigimizin ilk siralari biraz soylendi ama ben cok rahatsiz oldugum icin
bi sure yemek yapmadim madem hosuna gitmiyor iyisini sen yap beraber yiyelim
yada kiminki hosuna gidiyorsa gidersin onda yersin dedim.

Ondan beri agzindan bi daha oyle bi laf cikmadi.

Benim eşim ara sıra yaptığım bir yemeği çok beğendiğinde "Aynı annemimki gibi olmuş"der,bazen de sonuna "hatta anneminkinden bile güzel olmuş"diye ekler..:))
Ama kızmam.Çünkü gerçekten kayınvalidem çok güzel yemek yapar.

Bir de şöyle düşünüyorum:bazen yediğimiz yemekler bile bizi geçmişe götürüyor.Eminim ki annesinin evinde yediği bazı yemekler, onu geçmişine,hatta çocukluğuna kadar götürüyordur.O yüzdendir lezzeti..
Çünkü bana da oluyor bazen bu..

evet karşilaştırır, ama sen annemden daha güzel yapiyorsun der. Annesi genelde çok yağlı yapar eşimde sevmez, o yüzden benim yaptığım yemekleri daha çok beğeniyor:1rolleyes:

Benim eşimin böyle bir kıyaslama bile yapma şansı yok maalesef.
Çünkü annesi yemek yapmayı hiç bilmez.
Yaptığı yemekler (!) patates kızartması (yağ kızmadan patatesleri attığı için
acayip yağlı ve çiğ oluyorlar), menemen, biber dolmasından ibarettir.
Hatta eşimle nişanlıyken bakalım annem ne yemek yapmış bi arayım da evde
yiyelim derdi bazen. Ben her defasında biber dolması vardır bak görürsün der
ve tabiki haklı çıkardım. Kadın bunca yıldır her 3 günde bir biber dolması
yaptığı halde yine kötü yine kötü. Eli yakışmıyor demekki ne bileyim. tatlicadiarzu

benim esimde kiyaslayamaz cunku kaynanam bnm yaptigim yemekleri beceremez o daha koylu mutfagi tarzinda seyler yapiyo ve cok cesit yapmiyo genelde evde pisen yemekler hep ayni esim bazi sebzelerin tadinin benle evlendikten sonra aldi........cicikizada katiliyom bnm kocamda yagli sevmez

Eşim kıyaslamaz da , ben kıyaslarım yemeklerimi, kayınvalidemin yemekleriyle..

Yahu kadın bir yemek yapıyor süper, onun yaptığı dolma gibi dolma yapabilmek için çalışmalarım devam etmektedir.

Eşim kıyaslamaz da , ben kıyaslarım yemeklerimi, kayınvalidemin yemekleriyle..

Yahu kadın bir yemek yapıyor süper, onun yaptığı dolma gibi dolma yapabilmek için çalışmalarım devam etmektedir.

Senin kayınvalidene rica etsek, benim kayınvalideme dolma kursu verir mi acep?? :uhm: :roflol:

Valla kayınvalideme her gittiğimizde patates kızartması var başka bir şey yapmıyor,, yapsa da kemik suyuyla falan, yani eşim öyle hiç sevmiyor. İşin ilginci benim yemekler güzel de beyefendi onu bile beğenmiyor ben de her seferinde tabii sana patates kızartsam daha kıymetli olurum, diyorum.

eşim hiç kıyaslamaz sağolsun..önüne ne koyulsa yer zaten hiç seçmez.yeterki karnı doysun..eline sağlık güzel olmuş der beğenir yemeklerimi...

X