Rahat insanlar kilolu,kaygili insanlar zayif

mondschein2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
957
7
Rahat insanlar şişman, kaygılılar zayıf oluyor

Japonya'da yapılan bir araştırma, kaygılı kişilerin genelde zayıf olduklarını, rahat ve dışa dönük insanların kilo almaya daha eğilimli olduğunu ortaya koydu.
Sonuçları "Journal of Psychosomatic Research" dergisinde yayınlanan araştırma, Japonya'nın kuzeydoğusunda yaşayan, 40-64 yaşları arasındaki 30 binden fazla kişi arasında yapılan anketlere dayanıyor. Katılımcıların, boyları, kiloları ve kişilikleriyle ilgili soruları cevapladıkları belirtildi.
Araştırmayı yöneten Tohoku Üniversitesi'nden Masako Kakizaki, sonuçların, "rahat ve dışa dönük" insanların diğerlerine oranla fazla kilolu olmaya daha eğilimli olduğunu gösterdiğini kaydetti.
Erkekler arasında en dışa dönük kişiliğe sahip olanlarda obezite oranının, diğerlerine oranla 1,73 kez daha fazla olduğu, dışa dönük kadınlarda ise bu oranın 1,53 kat fazla olduğu tespit edildi.
"Çok kaygılı" sınıfına giren kişilerin ise "en az kayg ılılara" oranla iki kat daha fazla oranda "düşük kilolu" oldukları belirtildi.
Araştırma sonuçlarının, fazla kilo, obezite ve düşük kilolu kişilerin sorunlarının çözülmesi için daha etkili yöntemler bulunması yolunda yararlı olabileceği bildiriliyor.alintidir (netgazete)

japonlar halt etmiş :mymeka:
dünyaya dert çekmek, onu bunu kafaya takıp hayatı kendime zindan etmek için değil; eğlenmek, mutlu olmak, anı yaşamak için geldiğimi düşünür ve öyle yaşarım
ama oldukça zayıfım :çok üzgünüm:

valla ben zayıfım zayıflığımın en büyük sebebide herşeyi kendime sorun etmem üzüldüğüm zaman yemek yemiyorum ama mutlu olduğum zaman iştahım bayağı iyi.canım paylaşımın için sağol

Ben sinirli ve mutsuzsam yerim ..:eek:

Yani evet dışa dönük bir insanım ...sengözlerimebaksanab

Ama çok kaygılarım var...benneyaptımki

Birebir bu hayatın sorunlarının en içinde olabildiğim mesleğim var...

Ama tombişim yahu...:sm_confused::çok üzgünüm:.

bana göre sacma bir düşünce.. ben cok sitresli kaygılı neredeyse kendime panik atak bile diyebilirim.. insandan insana degişiyor.. kimisi üzüntü sitrs kaygı yemek yedirmiyor iştahını kesiyor.. ben ve benim gibi insdanlarıda direk buzdolabına yönlendiriyor.. mesela benim ya makarna yada cikolata tatlı türü rahatlatıyo insanı...

ne yani şişman bayanlar çokmu geniş insanlar bu adam temiz bi zopa istiyo bence :eek:klava::eek:klava:

bence kesınlıkle degısken ben hıc te oyle rahat bı ınsan deılım ve kıloluyum ve sıkılınca yemege sarıyorum :KK43: ama farkedıncede pısman oluyorum..

bencede değişken ben o kadar pipirikliyimki kafamda bile kendı kendıme konuşurum ama bırokarda yemek yerım.............içim kan ağlar yanı ama dıştan çok şenşakrak hayatı hep tiye alan bırırsıyım ama gelde içimi gör............ve şu an kıloluyumkı doğumdanda daha 7 kılom var

slm kizlar demekki her insanda degisiyor,bazen sinirliyken insanlar yer bazen uzuntuluyken yer,bazilarida uzuntu olduklari zamn yemez degisiyor sannedersemm,kendinise iyi bakin,selamlar

Eline emeğine sağlık canım,a.s.
Şöyle bir düşününce,CADIARZU
18 yaşıma kadar 47-48 kg dım. Boyum 1.63 tür.
Kendimi bildim bileli rahat bir insanımdır.
Öyle pek dert etmem,takmam.
Dert etsemde çabuk geçer.
Boğazıma aşırı düşkünümdür. Homini gırtlak yemek yerim.:eek:klava:
tabii zaman içinde bayağı bir kilo aldım,verdim.
Şuan 59 kg dayım.kafamçokkarıştı
Değişiyor demekki kişiden kişiye...

canım öncelikle paylaşım için teşekkür ederim emeğine sağlık ben çok kaygılıyımdır herşeyi kafama takarım ama böyle oldugum zamanlar aşırı yerim aksine eğer çok rahatsam mutluysam o gün doğru düzgün birşey yemem bu insandan insana değişir sanırım

bencede alakası yok o durum kişiye göre değişir az yersen kilo alamzsın cok mutlu olan insanlarda kilolu denmez o kadar hayatını yasayan mutlu mesut manken var hepsinin agzı kokuyo aclıktan geberecekler.sırf görüntü için saglıklarını düşünmeden ac aç dolasıyolar görüntüm bozulmasın diyee....

bilmiyorum ama ben de aslinda kaygiliyimdir....cabuk kalbim kirilir üzülürüm...üzüntüm gitmez kolay kolay....yinede normal yerim...ama kötü olan taraf ise cok cukulata yerim:eek:..kiloma sira gelince ben 1.65 boyundayim ve simdi 57 kiloyum....gecen sene 61kiloydum...bir ara hastalandim ve iki hafta icinde 5 kilo vermistim...ondan buyana 57-58 kilo arasi kaldim bazende 56:1ninca:
ben zannedersem birazda kendi kendime komplekse giriyorum kilolu oldugumu düsünüyorum...bunun yüzünden cocu tanidigim ve is arkadaslarim bana kiziyor:çok üzgünüm:
yani anliycagin nekadar üzülsem ve okadarda yemek yesem kilo almiyorum....

bilmiyorum ama ben de aslinda kaygiliyimdir....cabuk kalbim kirilir üzülürüm...üzüntüm gitmez kolay kolay....yinede normal yerim...ama kötü olan taraf ise cok cukulata yerim:eek:..kiloma sira gelince ben 1.65 boyundayim ve simdi 57 kiloyum....gecen sene 61kiloydum...bir ara hastalandim ve iki hafta icinde 5 kilo vermistim...ondan buyana 57-58 kilo arasi kaldim bazende 56:1ninca:
ben zannedersem birazda kendi kendime komplekse giriyorum kilolu oldugumu düsünüyorum...bunun yüzünden cocu tanidigim ve is arkadaslarim bana kiziyor:çok üzgünüm:
yani anliycagin nekadar üzülsem ve okadarda yemek yesem kilo almiyorum....

ne mutlu sana ozaman.allah bozmasın.

ben mutsuzsam yemek yiyemem. iştahım kapanır. ama sinirliysem allah yardım etsin. dur durak bilmem ne var ne yok siler süpürürüm.:çok üzgünüm:

VALLA BENCE PEK ALAKASI YOK BENDE RAHAT BİR İNSAN DEĞİLMİMDİR :uhm:
AMA ŞU BİR GERÇEK SİNİRLENİNCE DAHA ÇOK YERİM :çok üzgünüm:

Ya benim arkadaşımda var çok yakınım rahat ve sorumsuz ayrıca iştahı çok iyi ama ben hep kaygılı sıkıntılıyım ve hormonlarımdan dolayı kiloluyum öncedende 55 kiloydum o zamanda aynıydım şimdide bence alakasız diye düşünüyorum.

bu tür sınıflandırmalar bence çok yanlış.ailenin yeme düzeni kişinin metabolizması çevre faktörü vs.bunlar bence insanı kilo konusunda etkiler.ayrıca dışa dönük olan insanın daha fazla uğraşısı olur yani içe dönük insandan daha az zamanı olur yemeye.ve yediğinide daha çabuk eritir diye düşünüyorum

Ben sinirli ve mutsuzsam yerim ..:eek:

Yani evet dışa dönük bir insanım ...sengözlerimebaksanab

Ama çok kaygılarım var...benneyaptımki

Birebir bu hayatın sorunlarının en içinde olabildiğim mesleğim var...

Ama tombişim yahu...:sm_confused::çok üzgünüm:.

al bendende o kadar bende öyleyim canım sıkkında üzgünsem yemeğe yönelerim herşeyi dert ederim sıkıntı yaparım takıntılı biriyim

valla ben mutlu oldugum zaman kılo verenlerdenım ruh halım kotu olunca kendımı ıster ıstemez yemege verıyorum

X