bu kez parasi olmayan yirrti

mondschein2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
957
7
Bu kez parası olmayan yırttı

Parası olmayan bu kez şanslı. Çünkü yapılan araştırma grip virüsünün para üzerinde 2 hafta kaldığını gösterdi.
Adı açıklanmayan bir İsviçre bankasının talebi üzerine araştırma yapan Cenevreli bilim adamaları, çeşitli grip virüsü türlerini, kullanılmış, sıcak ve nemli ortamlarda muhafaza edilmiş banknotlar üzerine koydu.

Genel olarak grip virüsü sadece birkaç saat canlı kalabilse de araştırmacılar, virüsün yoğun olduğu bölgelerde virüs köklerinin günlerce, insan salgısıyla karışınca ise virüsün iki haftadan fazla canlı kalabildiğini gördü.

Araştırmayı yürütenlerden Yves Thomas, grip virüsünün bu beklenmedik dayanıklılığının salgın ihtimalinde göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti.

Cenevreli bilim adamlarının yakın zamanda banknotların virüsün yayılmasına ne ölçüde katkıda bulunduğunu araştıracağını söyleyen Thomas, salgın döneminde virüsün bulaşmasının asıl nedenlerinin havada asılı kalan tanecikler ve insanlar arasında öpüşme, el sıkışma gibi doğrudan temaslar olduğuna dikkati çekti.

Araştırma, her gün 20-100 milyon banknotun elden ele geçtiği İsviçre'nin Le Temps gazetesinde yayımlandı. alintidir(İnternet Haber)

haklisin ne az ne cok,idare edelimde kimseye muhtac kalmayalimda ,,gerisi onmli degil,olanlarda zaten kafayi yemitir,

aman bee yine parası az olana değecek bu grip mikrobu desene.

çünkü zengin zaten para kullanmıyor kartlarla işini görüyor.

yasakkelimeya bende epeydir neden hastalanmıyom diyodum demek parasızlıktanmış isabet olmuş parasızken hastalanırsak bide vay halimize

aman bee yine parası az olana değecek bu grip mikrobu desene.

çünkü zengin zaten para kullanmıyor kartlarla işini görüyor.

yasakkelimeya bende epeydir neden hastalanmıyom diyodum demek parasızlıktanmış isabet olmuş parasızken hastalanırsak bide vay halimize

slm kizlar yinede valla sukurr diyelimm,haklisiniz valla ne diyiym,sevgiler ikiniside opuyorum

bende çok tiksiniyorum paradan. az olsun çok olsun illaki kullanıyoruz parayı. imkan buldukça para ellediğimde ellerimi yıkarım.imkan yoksa ıslak mendil imdadıma koşar.

X