Kızlar Dikiş Makinası önerileriniz...

bende aynı amaçla singer tradition2259 aldım. şimdilik memnunum. bence de singerin üzerine yok

bende hevesle aldım ..ama hiç bilmem bile...
sınger mercury aldım... benim gibi olanlar için ideal dana'cım..ah birde öğrenebilsemmm...
perde ve sandelye minderi dikebildim ama hiç bilmeden... bence sınger !

danacık naptın aldın mı makina kendine?

ben de araştırıyorum halen...

bugün bi blogta dikiş yapan bir kızın makinam diye yazısını okudum o da singer marsII-2818 kullanıyor.

ne yapsak hangisi alsak acepppppp

singer deyipte kodunu yazmayanlar makinalarının kodlarını da yazarsa seviriniz.

mrb arkadaşlar bende şu minik el makinalarından satın almıştım ama kenarda duruyor kullanamıyorum siz kullanmayı biliyorsanız lütfen bana yardımcı olurmusunuz??? nolursunuz çok ihtiyacım var :)) hani şu tek makaralı elde pratik dikiş makinası zımba gibi olanlar... nolur yardım edin :)))

yanında kullanım klavuzu ya da kullanım cd.si vermiş olmaları gerek :uhm: biz uzaktan makinayı bilmeyen birisi olarka yardımcı olmayız ki cnm ama o makinaya sahip birisi belki..
yetkili servisini ara onlar ögretir makinayı.dikiş konusundayse istedigin yardım belediyenin krusuna gidebilirisn ya da netten ögrenebilirisin.makinaya elinin alışmaması çözememense sorun al eline kötü bi kumaş her tür dikişi dene çözene kadar, sonra neyi dikeceksen o kumaşa öyle başla.

ahh bi de ilgili yerin linkini de ekliyiverseniz sizden kralı yok ama... a.s.

bende almayı düşünüyorum makine singer tercih etcem..
ben biraz anlıyorum ama düz dikiş
bakalım kocam alıvercem dedi

singer artık uzak doğuda üretiliyor diye duydum bende janome 423s aldım (476 tlye) 2 aydır kullanıyorum çok memnunum ben evde özel provalı terzilik yapıyorum şimdide overlok makinesi arıyorum bu yukininkiler ucuz ama nasıl diker acaba karar veremedim birtanesi 95 tldi bana sadece kenar temizlesin yeter benimki makinem zigzag yapıyor ama çok sık örmesi lazım buda çok zaman kaybı oluyor ucuz bir overlok mak,nesi arıyorum bilen varsa ne olur yazsın

kızlarrr! ya ben de hep burda dergilerini alıyordum. hevesleniyordum. en sonunda dün bir dikiş makinası aldım ama sinbo w812 bakalım. yeni başladığım için bunu aldım daha iyi öğrenirsem daha iyi bir makina almayı düşünüyorum. yarın akşam ilk dikiş deneyimimi yaşayacağım inşallah :86:

kızlarrr! ya ben de hep burda dergilerini alıyordum. hevesleniyordum. en sonunda dün bir dikiş makinası aldım ama sinbo w812 bakalım. yeni başladığım için bunu aldım daha iyi öğrenirsem daha iyi bir makina almayı düşünüyorum. yarın akşam ilk dikiş deneyimimi yaşayacağım inşallah :86:

bende elna aldım yeni, henüz hiç birşey bilmiyorum =)) ikimize de başarılar..

kızlar aldıığnız makinelerin fiyatını öğrenebilirmiyim acaba? bende düşünüyorum ve bende hiç dikiş bilmiyorum:KK37::KK37:

Dikiş Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikiş makinesi seçiminde bir kaç püf noktası vardır.Bunlardan bir tanesi ilik açıyor olabilmesi .Şimdiki Dikiş makinelerinde ya bir adımdailik açma var yada bir kaç adımda ilik açabilme bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz.Zaten düz dikişi piyasadaki tüm dikiş makineleri yapabilmektedir ve zigzag dikiş de vardır.Desenli dikişleri kullanılacak olanlar içinde bunlara uygun makineleri seçebilirler.Piko yapan ve fermuar dikebilmesi dikiş makinesi alırken önemli hususlardan biridir.Dikiş makinesinde dikkat etmemis gereken önemli unsurlardan biride ayaklarının değişiyor olmasıdır.Dikiş makinesi alırken servis ağının geniş olmasıda önemlidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
1301 yoknaz sınger,in yıllardır tutulan bir modeli dikiş,piko vs.

iyidir ama kabinli satılır birde elde taşınabilen modelleri var.

hangisi sana göre.kabinle evde yer varsa daha rahat çalışırsın...

Seçilen dikiş programını gösteren dijital ekran
Ergonomik kontrol paneli
Çıkarılabilen, geniş malzeme ve aksesuar çekmecesi
Kolay değiştirilebilen baskı ayağı
Kolay iplik takma özelliği
İpliği iğne gözünden otomatik geçirebilme
Kolay masura sarma
Paça ve kol ağzı dikişlerini kolaylaştıran serbest kol özelliği
Masura iplik seviyesini gösteren şeffaf mekik kapağı
Gözleri yormayan aydınlatma sistemi
Fonksiyonel iplik kesici
7 mm desen genişliği
100 dekoratif dikiş programı
6 tam otomatik ilik açma programı
Kolay değiştirilebilen zengin opsiyonel ayak çeşitleri ile farklı dikiş teknikleri uygulayabilme
Manuel ve otomatik kullanılabilen dişli düşürme özelliği
Büyük boy makaralar için özel makara pimi ve iplik kılavuzu
Tek CD ile kolay kurulum
Windows 98‘den sonraki bütün Windows işletim sistemleriyle uyumlu
Futura için özel kurulmuş olan web sitesinden yararlanabilme
USB ile kolay bağlantı
Tamamen Türkçe nakış programı
Geliştirilmiş Auto-Punch özelliği ile çizim, amblem, logo ve desenleri nakış olarak işleyebilme
Oluşturulan nakış desen dosyalarını bilgisayar ortamında saklayabilme
Farklı formatta oluşturulan nakış dosyalarını okuyabilme ve işleyebilme olanağı
İşlenen ve kalan dikiş sayısını gösteren sayaç özelliği
Editing özelliği ile desenler üzerinde değişiklik yapabilme olanağı
Paint seçeneği ile bilgisayar ortamında desen oluşturabilme özelliği
Program içinde bulunan 10 farklı yazı karakteri ile harf işleme özelliği
Programa dahil olan 120 adet hediye nakış deseni
Eklenebilir programlar ile daha zengin nakış seçenekleri
Auto Cross Stitch opsiyonel programı ile oluşturulan desenleri çapraz dikiş (kanaviçe) olarak işleyebilme
Opsiyonel Photo Stitch programı ile fotoğrafları, siyah beyaz veya renkli olarak nakışa çevirip işleme olanağı
Opsiyonel Hyperfont programı ile 60 farklı yazı karakteriyle yazı işlerini nakış olarak işleyebilme

Eklentiler

• $2013115224729_singerquantumfuturace350.jpg
    $2013115224729_singerquantumfuturace350.jpg
    31,3 KB · Görüntüleme: 147
Son düzenleyen: Moderatör:
X