Aşılama Banada Aşilama Yapcaklarr......

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

xsxeker pembe

kzımı sen koru rabbim...
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2007
4.610
35
36
Kizlar Sewgili Arkadaşlarim Aşilama Yapilacak Bidahaki Ay Eğer Bu Ay Olmazsa Korkuyorum Hemde Nasil Neler Yapcaklar Nasil Aşamalardan Geççem Ve Sonunda Noolcak Beni Korkutan Iğneler Nasil Yapiliyor Ahhhh Kizlar çoook Korkuyorum Yardimmm Lütfeeeennnnnnnnnnnnnnnn Yardimlariniz Beni Biraz Rahatlatacak Buarada Daha önce Gebe Kaldiğim Için Kanallarda Asorun Yok Onu Biliyorum çikolata Kisti Dolayisiyla Amelyat Oldum Ve Bu Yüzden Biran önce Gebelik Istiyo Doktor Malum Tekrar Ediyo Bu Lanet Kist Sewgiyle Ve Bol Bebekli Günlere Hep Beraber.......

Kizlar Sewgili Arkadaşlarim Aşilama Yapilacak Bidahaki Ay Eğer Bu Ay Olmazsa Korkuyorum Hemde Nasil Neler Yapcaklar Nasil Aşamalardan Geççem Ve Sonunda Noolcak Beni Korkutan Iğneler Nasil Yapiliyor Ahhhh Kizlar çoook Korkuyorum Yardimmm Lütfeeeennnnnnnnnnnnnnnn Yardimlariniz Beni Biraz Rahatlatacak Buarada Daha önce Gebe Kaldiğim Için Kanallarda Asorun Yok Onu Biliyorum çikolata Kisti Dolayisiyla Amelyat Oldum Ve Bu Yüzden Biran önce Gebelik Istiyo Doktor Malum Tekrar Ediyo Bu Lanet Kist Sewgiyle Ve Bol Bebekli Günlere Hep Beraber.......

Canım benim,
Öncelikle sakinol.Öyle aşılama hiç korkulacak bir şey değil.Ben üçkez yaptırdım ama olmadı.İnşallah senin hemen olur.Önce adetin ikinci günü kan verirsin sonra folikülometre yani yumurtaların içinde büyüyeceği keslerin çapı ölçülür ona göre doktor belirli araliklarla seni çağırır tekrar bu ölçümleri yapmak üzere.
İlk muayeneden sonra iğne veya hap ne gerekiyorsa verir ki foliküller gelişsin diye.İğneler çok kolay hiç korkma sana nasıl yapılacağı mutlaka anlatılır.
yumurtalar belirli bir çapa ulaşınca yumurta çatlatma iğnesi verir .Bu iğne hem yumurtaların son olgunlaşmasını hem de folikülün çatlayarak yumurtayı serbest bırakmasını sağlar.Bu iğneden belirli bir süre sonra doktor seni aşılama için çağıracaktır.Eşinden alınan spermler yıkanarak uzun uçlu bir plastik şırınga ile senin rahiminin içine bırakılır yaklaşık yarım saat kırk beş dakika yatarsın.14 gün sonra kanda beta hcg baktırırsın.bunların hiçbiri ağrılıişlemler değil gayet rahat ol.İnşallah hemencecik olur canım .Allah yardımcın olsun.Başka sormak istediğin şeyler olursa elimden geld cevaplarım.sevgiler

canım aşılama çok basit önce koldan yada göbekten ister kendin ister eşin iğne vuruyo yumurtaların belli olgunluga gelince (bu arada gün aşırı ultrasonla büyüklügüne bakıyorlar)çatlatma iğnesi oluyorsun oda kalçadan normal iğne olur gibi ve en son transfer onuda anlamıyorsun bile birkaç dakikalık işte bu kadarrrrrrrrrr

Canım benim,
Öncelikle sakinol.Öyle aşılama hiç korkulacak bir şey değil.Ben üçkez yaptırdım ama olmadı.İnşallah senin hemen olur.Önce adetin ikinci günü kan verirsin sonra folikülometre yani yumurtaların içinde büyüyeceği keslerin çapı ölçülür ona göre doktor belirli araliklarla seni çağırır tekrar bu ölçümleri yapmak üzere.
İlk muayeneden sonra iğne veya hap ne gerekiyorsa verir ki foliküller gelişsin diye.İğneler çok kolay hiç korkma sana nasıl yapılacağı mutlaka anlatılır.
yumurtalar belirli bir çapa ulaşınca yumurta çatlatma iğnesi verir .Bu iğne hem yumurtaların son olgunlaşmasını hem de folikülün çatlayarak yumurtayı serbest bırakmasını sağlar.Bu iğneden belirli bir süre sonra doktor seni aşılama için çağıracaktır.Eşinden alınan spermler yıkanarak uzun uçlu bir plastik şırınga ile senin rahiminin içine bırakılır yaklaşık yarım saat kırk beş dakika yatarsın.14 gün sonra kanda beta hcg baktırırsın.bunların hiçbiri ağrılıişlemler değil gayet rahat ol.İnşallah hemencecik olur canım .Allah yardımcın olsun.Başka sormak istediğin şeyler olursa elimden geld cevaplarım.sevgiler

aslında korkuyorum ya aşılama yapıldıktan sora tutupta aksi bi hareketle kaybedersem die hani bi anlık ters bi hareketten çok endişe ediyorum acaba ölemi olcak bölemi peki yatak istirahati diolar bu doğrumu birkaç gün yatmak gereklimi illa aslında kafam çok karışık korkuyorum endişe ediyorum

merhaba şeker pempe...korkmaman lazım hatta çok rahat olmalısın kendimizi kasınca ki bunu bende yapıyorum herşey ters gidiyor..zaten şu rahat olma işini başarsak gerisi gelecek...

selam şeker pembe
öncelikle bu kadar panik yapmana gerek olmayan bi işlem aşılama.biliyorsun bu tür tedavilerde stres çok etkiliyor.bu tür endişelerini yaşının gençliğine ve önce hamile kalıp ve kayıp etmene bağlıyorum.bende daha önce talihsiz bi gebelik geçirdim ve 2.aşılamamda hamile kaldım.aşılamada sadece yapıldığı gün dinleniyorsun ertesi gün normal hayatına devam edebilirsin.hayırlısı olsun.bol şanslar

hepinize çoooooooooooooookkkkkkkk teşekkürler kıslşar takmıyom ama aradada noolcak tutcakmı die düşünmüyo diilim açıkçası allah büyük hepimizin yüzüne bakar inşallah teşekürler

güncelliğini yitirdiği için konunuz kilitlenmiş olup sorularınız için konu sorumlusu (moderator) ile iletişime geçebilirsiniz.

X