LAPAROSKOPİ VE HİSTEROSKOPİ (Rahim filmi)

Çok üzgünüm çoook o kadar üzgünümki 18 gün önce 25 şubatta bebeğimi düşürdüm.ve çok üzüldüm.2 aylıktı.ayrıca dr rahim filmi çektirmem gerektiğini söyledi.çünkü bende çift rahim var.hamile kalınca öğrendim.2 ay sonra film çektircem ve ona göre teşhis koyacak dr.yarencim merhaba rahim filmi için yazılarına bayıldım.çok korkuyodum çünkü.şimdi rahatladım sağol canımsın.

arkadaşlar 1 hafta sonra laporoskopi olacağım acaba bu ameliyat öncesi lavman yapılıyormu lütfen acil cevap verin lütfeeeeeenn

2009 da beri buraya kimse ugramiyor anlasilan. ben yine de bir cevap veren olur diye soruyorum. doktorum bana hsiteroskopi ve laparoskopi kombine ameliyet onerdi bunun icin izmir cinarlida 2700 fiyat soyledi. bu normal bir fiyat midir? yoksa sansimi baska bir yerde mi denemeliyim?

2009 da beri buraya kimse ugramiyor anlasilan. ben yine de bir cevap veren olur diye soruyorum. doktorum bana hsiteroskopi ve laparoskopi kombine ameliyet onerdi bunun icin izmir cinarlida 2700 fiyat soyledi. bu normal bir fiyat midir? yoksa sansimi baska bir yerde mi denemeliyim?

slm canım ben laparaskopi oldum devlet hast. sorun ne sendeki acaba geçmiş olsun çok degilmi o fiyat sanki çok gibi.. araştır bence

mrb öncelikle ben yeni üyeyim canım ben laparoskopi ameliyatı oldum anestezi yapıyorlar hiç bişey hissetmiyosun sadece uyanınca karın ağreısı yapıyo en fazla 30dk sonra ayağa kalkabiliyosun

merhaba arkadaşlar...

hsg çektirdim...4 gün önce....ağrısı az acısı yok...ben biraz nazımdan bağırmıştım ama dayanılmayacak gibi değil...korkmayın derim...
tüpler açık çıktı ama doktor "rahmin kalp şeklinde ortada zar olabilir,laparoskopi yapmalıyız" dedi..

ama 2 ay sonraya olabileceğimi söylediler...2 adet geçmesi gerekiyormuş üstünden...
şart mı anlamadım???:uhm:
4 düşüğüm var beklemek beni delirtiyor...bekleyin diyip duruyor bütün doktorlar...
özel tüp bebek merkezine gitsem adamların bekleteceği falan yok hemen müdahale ederler de çooooook para :nazar:

kime sorayım bilemiyorum ki???:uhm: bilmiyorumkismile

merhaba arkadaşlar...

hsg çektirdim...4 gün önce....ağrısı az acısı yok...ben biraz nazımdan bağırmıştım ama dayanılmayacak gibi değil...korkmayın derim...
tüpler açık çıktı ama doktor "rahmin kalp şeklinde ortada zar olabilir,laparoskopi yapmalıyız" dedi..

ama 2 ay sonraya olabileceğimi söylediler...2 adet geçmesi gerekiyormuş üstünden...
şart mı anlamadım???:uhm:
4 düşüğüm var beklemek beni delirtiyor...bekleyin diyip duruyor bütün doktorlar...
özel tüp bebek merkezine gitsem adamların bekleteceği falan yok hemen müdahale ederler de çooooook para :nazar:

kime sorayım bilemiyorum ki???:uhm: bilmiyorumkismile

canım benimde rahim kalp şeklindeydi histeroskopi ve laparoskopi yapıldı düzeltildi, beni hiç bekletmediler adetimin 10 günü hemen yapıldı anestzi altında yapılıyo zaten uyuyosun acı hissetmiyosun uyandıktan sonra sancın oluyor biraz ilaçla oda geçiyor zaten korkulacak birşey yok canım..
belki senin hsg çekildiğinden dolayı arka arkaya yapılmasın diye 2 aylık bir ara vermiş olabilirler.inş .en kısa zamanda bebişin gelir canım:Saruboceq:

selam kızlar ben de 3 gün önce hsg çektirdim, 10-20 saniye sürdü allah tan daha fazla sürsydi ölürdüm herhalde.
Sağ tüpüm tıkalı çıktı laparoskopi olacam adetim biter bitmez korkuyorum
ondan sonra tekrar hsg ve aşılama olmadı tüp bebek offfff :KK43:(
laparoskopiden korkuyorum ama

selam kızlar ben de 3 gün önce hsg çektirdim, 10-20 saniye sürdü allah tan daha fazla sürsydi ölürdüm herhalde.
canım nasıl bişey bilmiyorum ama Allah sabrını versin sonucu iyi olsunda herşeye razıyız demi yerimseniben Rabbim yardımıcın olsun boll şanss :)

arkadaşım korkulacak birşey değilmiş inanki, ben geçen hafta laporoskopi ve histeroskopi olddum. uyuyup, uyanıyorsun hiç birşey hissetmiyorsun. sadece 2 gün biraz kasıklarımda ağrım oldu, ilk gün kalkıp tuvalete gittim, üstelik benim iki tüpümüde aldılar. rahimdende miyom aldılar. karında ve rahimde yapışıklık vardı açtılar. yani bende çok tamirat vardı. ona rağmen çok çabuk iyileştim. sadece toplamda 4 dikişim vardı. sağ ve sol kasıkta birer tane, göbek deliğinin altında 2 tane. kağıt kesiği gibi acıdı sadece.
yalnız ameliyattan sonra gazın oluyor, mutlaka kalkıp yürümek lazım çok rahatlatıyor.
ben daha önce açık miyom ameliyatı olmuştum, inanki onun yanında bu hiçbirşeymiş. ehil bir el yapması çok önemli ama... iyice araştırıp öyle karar ver.
şimdiden geçmiş olsun.

Merhaba ben dün saat 11 de ameliyat oldum ve bugün bilgisayarın başındayım gayet kolay bir ameliyat .üstelik ben 2 ameliyat oldum Laparoskopi ve histeroskopi.Histeroskopi ile polip alındı.Laparoskopi ise tanısal yapıldı.Hiç gazım omuz ağrım falan olmadı yalnız 2 saar kadar adet sancısı gibi karnım ağrıdı o kadar.Korkmayın rahat olun hiç anlamıyorsunuz bile..daha ameliyat olacağım sanırken ameliyatın bittiğini öğreniyorsunuz.

bende rahim filmiçekilcem kızlar yrn. aneştezili.bilgişi olan varşa anlatşın naşıl bişey.çokmu acı oluyo.hişşediliyomu

arkadaşlar bende film çektiricem doktorum antibiyotik başlasın demiş ama isim wermemiş. hangisini tawsiye edersiniz?

bende rahim filmiçekilcem kızlar yrn. aneştezili.bilgişi olan varşa anlatşın naşıl bişey.çokmu acı oluyo.hişşediliyomu

tatlım hıc korkma bende gebelıkten once anestezılı cektırdım hıc bırsey hıssetmıyorsun elınden serumla ılac verıolar zaten bıkac dakıkaya uyumus oluyorsun yalnız yanlıs hatırlamıosam ac gel demıslerdı uyanınca hıc bısey hatırlamıosun zaten agrı kesıcı vuruolar hemen sonrada kalkıp yuru hıc bısey olmuyor korkmana hıc gerek yok rahat ol

laparoskopi yaptıran varmı.bana acı verip vermediğini yazarmısınız.anesteziyle yapılıomu acaba.lütfen cvp bekliom

2 ay önce ben yaptırdım canım acı vermiyor çünkü seni bayıltıyorlar bilmiyorsun 1-1.5 saatlik bişey kanaman bir kaç gün oluyo benimde parça varmış rahimde ufak onları alıp temizlemişler bide rahimde çöküntü varmış onu düzeltti doktorum iyiyim şimdi korkma

arkadaşım korkulacak birşey değilmiş inanki, ben geçen hafta laporoskopi ve histeroskopi olddum. uyuyup, uyanıyorsun hiç birşey hissetmiyorsun. sadece 2 gün biraz kasıklarımda ağrım oldu, ilk gün kalkıp tuvalete gittim, üstelik benim iki tüpümüde aldılar. rahimdende miyom aldılar. karında ve rahimde yapışıklık vardı açtılar. yani bende çok tamirat vardı. ona rağmen çok çabuk iyileştim. sadece toplamda 4 dikişim vardı. sağ ve sol kasıkta birer tane, göbek deliğinin altında 2 tane. kağıt kesiği gibi acıdı sadece.
yalnız ameliyattan sonra gazın oluyor, mutlaka kalkıp yürümek lazım çok rahatlatıyor.
ben daha önce açık miyom ameliyatı olmuştum, inanki onun yanında bu hiçbirşeymiş. ehil bir el yapması çok önemli ama... iyice araştırıp öyle karar ver.
şimdiden geçmiş olsun.

Teşekkürler arkadaşım sen kurtulmuşsun ne güzel ben de 3 gün sonra olacağım.
Ben ameliyattan ziyade içimi merak ediyorum sonuç nolacak acaba diye
Ameliyattan önce fleet soda ve hap verdi. Bağırsaklarımı boşaltacakmış. Kilo bile verebilirsin dedi. Tuvaletten çıkamıyormuşsun katı yiyecek yok. Sabah da aç karnına gidiceğim. Allahım herkese yardım etsin buna şükür dermansız dert değil allahtan

benim sağ overimde 8cmlik kist vardı çok doktor araştırdım.en sonunda bu siteden giden arkadaşlar olmuş yazmışlar Allah razı olsun 1 hafta önce ameliyat oldum.gazi hastanesi doç.dr.Çağatay Taşkıran doktor beye çook ama çook teşekkür ediyorum ve hem gazi hastanesini hemde Çağatay beyi şiddetle tavsiye ediyorum.Benim gibi doktor doktor dolaşan arkadaşlara duyurulur.Başka hastanede rahmimi kazımaktan bahsetmişlerdi Çağatay bey bu rahim ince bile dedi.İyice araştırın ameliyat olacağınız doktorları.

merhaba
buraya uzun zamandır kimse uğramamış galiba. bende 2,5 senelik sebebpsiz tanısı konulmuş bir bekleyişten sonra...2 defa çok ağrılı çekilen rahim filmi sonucu tüplerimin tıkalı olduğunu ve laporoskopi ve histeroskopi ameliyatı ile açılması gerektiğini öğrendim....şimdi ne yapmam gerekir bilemiorum 2. rahim filmini bu sabah çekindim ve hala ağrılarım devam ediyor...Berbat hissediyorum...ameliyat olmaktan değil de yanlış ellerde daha kötü hale düşmekten tüplerim tıkalı diye üzülürken tamamen kaybetmekten korkuyorum... Bu yüzden emin ellerde bu ameliyatı olmak istyorum...Bana akıl verecek yol göstrecek kimse yok mu?ne yapmalıyım...?....yardım edin!!!

arkdaşım,gazi ünv hastanesinde doç dr çağatay taşkıran hocaya mutlaka ulaş,ben onda ameliyat oldum bir ay sonra başka bir sıkıntım oldu aradım amerikadaymış ordan dönüşte unutmamış beni aradı teselli etti sıkıntın yoktur merak etme dedi ama mutlaka gel dedi,benim için hastaneye sabahın 7sinde geldi kontrol etti ve şükür hiçbir sıkıntı yok.Başka nedenden olmuş.Kesinlikle harika bir doktor,asistanları seni sürekli takip ediyor hastanedede.Benim başka bir arkdaşımında seninki gibi bir sorunu olmuş bekardı yumurtalıklarının ve rahminin alınacağından bahsetmişler oda çağtay beye gitmiş laparaskopi olmuş tıkanıkları açmış kistleri almış 4 yıl geçmiş sanırım hiç bir şeyim yok diyor.Muaynanesi yok bildiğim kadarıyla telefondan randevu al,hoca parası ödersin durumun müsayitse için rahat eder.

X