Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 14 aylık oğlum hala yürümüyor

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

ASXIXYXIXM BEN

topiğin ilk annesi.01.07.
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
683
2
40
arkadaşlar benim 14 aylık bir oğlum var,ama hala yürümüyor,çok endişeleniyorum.normal mi? anormalmi? bilmiyorum:1no2:

benim oğlumda geç yürüdü.yani senin oğlunun yaşındaydı.biz endişelenip doktora götürmüştük.ama doktor her şeyin normal olduğunu,bazı çocuklarda bunun böyle olduğunu endişelenmemiz gerektiğini söyledi.ne zaman endişelenmemiz gerektiğinide söyledi;eğer 1,5 yaşını geçip hala yürümüyorsa o zaman araştırmak gerekir dedi.allahıma şükür;şimdi oğlum yürüyor.

arkadaşlar benim 14 aylık bir oğlum var,ama hala yürümüyor,çok endişeleniyorum.normal mi? anormalmi? bilmiyorum:1no2:

slm canimm,bence bosuna endiseleniyorsunn,cok normall bnm kiz 13,5 aylikken yurumustu yigenimde 1,5 yasindaykenn hem bebekten bebege degisiyorr,einstein ornek al adam dunyada en iyilerden ama cok gec yasta yurumus ,5 yasinda galiba yurumus 9yasinda konusmus yanlis hatrlamiyorsamm,uzulme normal canim,sevgiler

slm canimm,bence bosuna endiseleniyorsunn,cok normall bnm kiz 13,5 aylikken yurumustu yigenimde 1,5 yasindaykenn hem bebekten bebege degisiyorr,einstein ornek al adam dunyada en iyilerden ama cok gec yasta yurumus ,5 yasinda galiba yurumus 9yasinda konusmus yanlis hatrlamiyorsamm,uzulme normal canim,sevgiler
çok teşekkür ederim canım içime su serptin.hele einstein'ı misal vermen çok iyi olduyerimseniben

benimde oğlum 16 aylıktı yürüdüğünde birden yürüdü.birde başka çocuklarla karşılaştırma yapmamak lazım herşeyin bir vakti vardır.benim çocuğum seninki gibi herşeyi aynı anda yapamaz diye düşünmekte fayda var.

Maksimum 18 aylik olana kadar yuruyebilir cocuklar ...
Ama yine de bir uzmana sormakta fayda var bence ...

benim oğlumda tam anlamıyla 13 aylık yürüdü.
şuanda 15. ayına girdi.ama hala kendine çok hakim değil.
boyu uzun olan çocuklar geç yürüyormuş.benim oğlumun da boyu uzun bundan olabilir diye düşünüyorum.
çocuğunun boyu yaşıtlarına göre nasıl.

Eğer emekliyorsa,koltuk vs gibi yerlere tutunup tek başına sıralayabiliyorsa,dengesini sağlamakta bir problemi yoksa,başını rahat tutabiliyorsa endişelenmen için henüz bir neden yok bence.Eğer bu saydıklarımdan yapamadığı varsa çocuk nöroloğu bir uzmandan yardım alabilirsin.Ama bazı çocuklar tembel olabiliyor.Zorlama canım.Bu sefer ürküp cesareti kırılabilir.Oyun oynatarak yürütmeyi deneyebilirsin..

benim bildiğim kadarıyla en geç 13-14 aylık olana dek yürümesi gerekiyormuş.istisnalar olabilir ama bu aylardan sonra yürümesi bazı hastalıkların habercisi olabilirmiş tabiki çocuğunuzun diğer gelişimleride geciktiyse bu durum sözkonusu yoksa sadece yürümesinin gecikmesi o denli sorun teşkil etmiyor.sadece kendimden biliyorum konuşması gecikti diye gittiğimiz bütün doktorlar oğlumun kaçyaşında yürüdüğünü sordular.14 aylıktan sonrası geç olarak nitelendiriliyor.yinede bir uzmana danışın derim.
ayrıca çocuk tam yürüyecekken bir rahatsızlık geçirirse yada çok kötü düşerse bu onu en az 1-2 ay engelliyor.benim oğlum 10 aylık yürüyorken çok kötü düştü ve tam olarak 13 aylığa olana dek bu korku onu etkiledi.

çok teşekkür ederim canım içime su serptin.hele einstein'ı misal vermen çok iyi olduyerimseniben

slm canim valla biri bu konuda bisey dese,cocugum yurumuyor konusmuyor diye hemn einstein ornek veririm,rahatlar bide gercekten biz buyukler her bebegi bir sayarak hemn endiseleniriz oysaki her bebek baska farkli ,genetikte olabilirr,sen korkma,bu sefer yuruyecek sen keske birz daha gec yuruseydin diyeceksinn,bu seferde oturmak nedir bilmezlerr,sevgiler,bide suanin tadini cikartt

benim oğlum bir buçuk yaşında yürüdü.2 yaşına kadar yürümeyebilir diyorlar ama 18 ayı geçerse bi doktora götür.bence şimdilik endişelenecek bişey yok.umarım en kısa zamanda tıpış tıpış yürür annesi.

bence endıselenme benım oglumda 14 aylık.emeklıyo sıralıyo koltuklara tırmanıyo tay tay duruyo ama yurumuyo.cunku temnel ve kolaycı ıstedıgı seyı emeklıyerek ulasıyo zaten ben doktorla gorustum 18 aya kadar normal ancak ondan sonra arastırırız dedı.

arkadaşlar çok teşekkür ederim ama ...
benim oğlan artık 27 aylık oldu
yani yaklaşık 2,5 yaşında
16 aylıkken yürüdü ama
çok geç yani...

erkek bebeklerin bazı şeyleri geç yapması normalmiş cnm. işitme testi yaptırdığımız doktor söylemişti. gelişimle ilgili broşür gibi bişey vermişti burdan takip et erkek bebekler bazı şeyleri geç yapar ama burdaki aylarını geçmesin demişti.

X