Aşılama Çatlatma iğnesi yapıldıktan sonra aşılama için en az kaç saat geçmesi gerekiyor

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

peteknur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
161
1
46
Arkadaşlar ben saat 11 de çatlatma iğnesini yaptırdım.Doktorum yarın saat 4 de aşılamayı yapacaklarını söyledi ama 29 saat oluyor o zaman, ben 36 saat gecmesi gerekiyor diye biliyordum.Kafam karıştı...Bide radyoloji uzmanı 36 saat gecmeli ama o saatte hastanede aşılama yapabilecek kimse olmaz bir gün sonraya bırakalım dedi fakat bu seferde doktor gec kalırsın yarın yapalım diyor offf yaaa sinir oldum :1no2:

Arkadaşlar ben saat 11 de çatlatma iğnesini yaptırdım.Doktorum yarın saat 4 de aşılamayı yapacaklarını söyledi ama 29 saat oluyor o zaman, ben 36 saat gecmesi gerekiyor diye biliyordum.Kafam karıştı...Bide radyoloji uzmanı 36 saat gecmeli ama o saatte hastanede aşılama yapabilecek kimse olmaz bir gün sonraya bırakalım dedi fakat bu seferde doktor gec kalırsın yarın yapalım diyor offf yaaa sinir oldum :1no2:

Evet ertesi gün geç olur.29 saat daha uygun.Sorun olmaz canım ya yumurta çatladığında spermler onu bekliyor olur.

Bak canım spermler içerde 3güne kadar canlı kalabilirlermiş.
Ama yumurta çatladıktan sonra 12 saat içinde döllenmeli diye biliyorum ben.Buna göre erken yapmak daha avantajlı olacaktır.
Geç yaparsan yetişecek bi yumurta kalmamış olabilir :KK43:
Erken yaptır sen...

ben aksam 9 da ypiyordum sabah 8 de asilama yapiliyordu arasinda ne kadar zaman olmali bilmiyorum sadec doktorun söyledigini yapiyordum

bana bu cumartesi saat gece 11.30 da yapıldı (dr o saate yaptır demişti)ve pazartesi gündüz 11 de de aşılamam yapıldı yani bana 36 saat sonra aşılama yapıldı bende daha bügün aşılama oldum hadi hayırlısı hepimize

Elenya sen benden 1 gün önce sonucu öğreniceksin o zaman.İnşallah güzel haberlerini alırıza.s.

peteknur senindemi ilk aşılaman?inşallah pzitif olur sonucumuzda seviniriz ben sana sonucu bildirecegim sende bana yaz olurmu ve inşallah seninde pozitif olur canım

Benim ikinci bu.Gecenyılda bir defa yaptırdım ama tutmadı.İnşallah bu sefer tutar.

32 saat genelde ama kişiye göre daha doğrusu yumurtaların durumuna göre değişiyor. İlk aşılamamda 32 saatti, 2.sinde doktor 24 saat sonra yapacağız demişti ama çatlatma iğnesi vurulmadan yumurtalarım çatlamış ve hemen o gün aşılama oldu. O da tutmadı. İlk betaHCG'de hamile görünüyorum, 2. de değerlerim düşüyor, tutunamıyor. sıra mikroenjeksiyona geldi, bu sırada kendiliğinden olmazsa küçük bir ihtimal...

medura aşılama yaptırdınmı hiç . eğer bilgin varsa sana bişi sorabilirmiyim???

canım çatlatma iğnesi vurulduktan 36saat sonra yapılması gerekiyomuş.doktorum bana öyle söylemişti.bende 1 kere aşılama oldum oda tutmadı..inşallah hayırlı haberlerini alırız

kizlar catlatma ignesinden sonra 36-38 saat arasi asilama yapiliyormus!!bunu biliyoruz.....peki o igneyi vurunduktan ne kadar zaman sonra etkisini gosteriyor ve catlatiyor yumurtayi bunu bilen varmi???????

ben akşam 5 de çatlatma iğnesini oldum...ertesi gün saat 3 de aşılama oldu yaklaşık 22. saatte yapılmış aşılamam...
zaten eşiminde perhiz süresi 2. gündeydi aşılamamda baya aksaklık oldu...zaten tutmadı

bende öğlen 12 de iğne oldum ertesi gün 2 de aşılamam oldu 26 saat yani. eşim göreve gidicekti ve böyle olması gerekti doktor olur dedi bekliyoruz bakalım 5. gündeyim..

X