Kosova Göcmenleri Paylasim Alani

E

EU1

Ziyaretçi
sevgili arkadaslar paylasimlariniza burdan devam edebilirsiniz

merhaba ben ist doğumluyum ama aslen kosovalıyım, ayrıca kosovaya da gittim. orada ki yaşam koşulları çok zor Allah yardımcıları olsun.eğer kosovalı olupta gitme imkanı olan varsa mutlaka gitsin pişman olmayacaktır...

merhaba sarı frezya kosovanın neresindensina.s.

ben kosovaliyim ve kosovada yasiyorum...bugun kosova bagimsiz oldu :teytey: :dance:

ben kosovaliyim ve kosovada yasiyorum...bugun kosova bagimsiz oldu :teytey: :dance:

haberlerde takip ettim çok mutlu oldum ya kosova osmanlı dönemini hatırlatıyor banaa.s.

tebrikler kardeşimmm bütün kosovalılara ve dünya müslümanlarına da hayırlı olsuna.s.

Kızlar burdan bende sizi, Kosova'yı ve tüm Kosava'lıları kutlarım:1hug:a.s.

hayırlı olsun arkadaşım a.s. çok sevindim ama malesef bu güzel ve tarihi günde orda olamadım a.s ama kısmetse yakında ilk adımımı bağımsız kosovaya atıcam :1hug:

mrb canım. Benim ailem çok eski tarik 1915 te kosovadan türkiyeye gelmişler benim dedim bile türkiyede doğmuş ama ailem gelenekleriyle yaşamayı sürdürdüğü ve büyük dedelerden hep kosovayı dinliyerek yaşadık. Dün haberlerde bağımsızlık haberlerini dinledikçe içim çoştu çok şükür o karanlık günler geride kalıyor artık. madem kosovalısın senden yardım istiycem ben canım sakıncası yoksa babamın ve dedemin anlattıklarına göre bizimkiler kosovaya bağlı bir köyden gelmişler kelmen isminde bir köy ve bizimde soyismimiz o yüzden kelmen hiç duymuşluğun varsa yada araştırabileceğim kaynaklar konusunda yön gösterirsen çok sevinirim. Bağımsızlık hepimize hayırlı olsun :teytey::dance::dance::dance:

hayırlı olsun arkadaşım a.s. çok sevindim ama malesef bu güzel ve tarihi günde orda olamadım a.s ama kısmetse yakında ilk adımımı bağımsız kosovaya atıcam :1hug:

tesekkurler canim.Sen Kosovanin neresindensin ??

mrb canım. Benim ailem çok eski tarik 1915 te kosovadan türkiyeye gelmişler benim dedim bile türkiyede doğmuş ama ailem gelenekleriyle yaşamayı sürdürdüğü ve büyük dedelerden hep kosovayı dinliyerek yaşadık. Dün haberlerde bağımsızlık haberlerini dinledikçe içim çoştu çok şükür o karanlık günler geride kalıyor artık. madem kosovalısın senden yardım istiycem ben canım sakıncası yoksa babamın ve dedemin anlattıklarına göre bizimkiler kosovaya bağlı bir köyden gelmişler kelmen isminde bir köy ve bizimde soyismimiz o yüzden kelmen hiç duymuşluğun varsa yada araştırabileceğim kaynaklar konusunda yön gösterirsen çok sevinirim. Bağımsızlık hepimize hayırlı olsun :teytey::dance::dance::dance:[/Q

teskkurler canim,kelmen koyunu hic duymadim ben, belki ismi degisti.ama ben arastiricam belki bulurum.

göççmen değilim ama fiziğim ve tenimin rengi yüzünden bir kac kere göçmen olmadığımı ıspatlamak içn kimlik gösterdim ve artık başa cıkamyaınca göçmenim diyorum ve gururla söylüyorum

ben pristinededogdun ve pristinede yasiyorum,ama annem prizrenli ve ordan turkce biliyorum.

bende priştine yi görmeyi çok istiyorum fırsat yaratıp mutlaka gidip görmek istiyorum. Hiç görmediğim halde her akşam haberlerde izlerken içimin coştuğunu hissediyorum.

besa selam bende arnavutum kosovalı:)bende antalyada oturuyoruum..tanışmak isterim:)

X