Makedonya Göcmenleri Paylasim Alani

E

EU1

Ziyaretçi
sevgili arkadaslar paylasimlariniza burdan devam edebilirsiniz

zdravo do site dali ima nekoj şto znae makedonski....jas sum od skopje...

Babamın dedesi 1915 yılında Üsküp'ten göçmüş.İlk Kadıköy'e gelmişler.Tabi İstanbul şimdiki kadar kalabalık değilmiş.Devlet onları bir köşke yerleştirmiş.Üsküp'te iken tarla işi yapıyorlarmış:KAdıköy'de ekecek dikecek yer bulamayınca köşkten çıkıp Beykoz'un bir köyüne yerleşmişler:)

Selam olsun herkeze biz manastırlıyız ve nerdeyse 5 göbektir istanbuldayız.Burda olmaktan çok mutluyum lakin oraların adını duyunca kanım kaynıyor kıpı kıpır oluyorum

Alişimin kaşları kare diye ne güzel demiş yazan varsa birinizde bu şarkı atarsanız buraya seviniriz millete nasibini alsın dimi:)

selam bende üsküplüyüm rumeli derneğine üye olmak istiyorum bilgisi olan varsa yazarmı acaba ?

zdravo jas sum ovdeka mazena lele na edna turska stranica kolku e ubavo da se vidi nesto makedonso pa duri i zborovi:-)

selam lady umarım yazdıgın mesaj benım ıcındır
ist. merterde oturuyorum beyazıt ta calısıyorum :)
ayrıca ilgilendiğin için tesekkur ederım ............

bende makedonya göçmeniym.ailem 1959 da kırçovadan buraya gelmişler.ama orda halaa akrabalarım var.en çok gidip görmek istediğim yerdir makedonya.bi gidebilsemmm.ahhhhh!

bu arada habiba ve rüzgar ne güzel yazıyorsunuz.ya ben konuşma dilini biliyorum ama yazı dilini bilmiyorum.ama sizin yazdıklarınızı okuyunca anladım neler yazdığınız:)

selam bende makedon çöçmeniyimm yani bban ordan gelkmiş 1955 yılında ama hiç makedonca bilmiyorum buraya birdaha ne zaman yorum yazarsınız bilmem ama buradan yazmak isterim ayrıca istanbuda oturuyorum yaşadığım yer konusunda yanlışlık olmuş

herkese slm bende baba tarafındanMakedon göçmeniyim Manastırdan gelmişler önce Manisa'ya daha sonra İzmir'e orda akrabalar var ama gitmek nasp olmadı umarım bigün gider görürüm oraları hepinize kucak dolusu sevgilerr:teytey:hayydee

evet geldim makedonya dan göç ğelmiş dedemler izmire yerleşmisiz izmir zaten ğöçmenlerin çok olduğu bir sehir

herkese slmm arkadaşlar bende makedonyalıyım babam kırçova annemde manastır göçmenidir

slmm trump internetten rumeli türkleri kültür ve dayanışma derneği olarak araştırısan hem merkez hemde şube adreslerini açık olarak alıp irtibata geçebilirsin

bnm babamda üsküp doğumlu arnavutuz=)
oranın şarkılarına bayılıyorum ben yaa

X