Yugoslavya Göcmenleri Paylasim Alani

E

EU1

Ziyaretçi
sevgili arkadaslar paylasimlariniza burdan devam edebilirsiniz

Benden başka yugoslav göçmeni olupta birşeyler paylaşacak yazıcak arkadaşlar yok mu yaaaa

:teytey:merhaba sarı frezya ben varım ama ara ara giriyorum güzel paylaşımlar dileğiyle mutlu kal.:teytey:a.s.a.s.a.s.​

slm bende makedonya göçmeniyim arnavutum siteye yeni üye oldum:teytey:

Merhaba bende bizde makedonyada bir manastır vardır bilirsiniz elveda rumelide adı geçer işte oradanım şekerler lakin çok çok uzun zaman olmuş be sebeple artık buralıyız zaten asıl osmanlı türkleride biziz ya kabul eden yok işte görsünler biree oranın eski halini

merhaba arkadaşlar bende yugoslav göçmeniyim köprülü kasabası eminim hepiniz elveda rumeliyi izliyorsunuzdur çok güzel bir dizi göçmen olmaktan gurur duyuyorum biz osmanlı türkleriyiz

herkese merhaba. bizde makedonya göçmeniyiz. ama eskilerden. gerçi ailemin yaşadığı yer pek türkiye gibi değil. daha çok makedonya gibi. hiç gitmedim ama adetlerini fazlasıyla biliyorum ve yaşatıyorlar. ist. pendikten olanlar varsa bilir sapanbağlarını yeşilbaşları veee beşyüz evleri tabi. heeerkesee iyi akşamlar..:))

Benden başka yugoslav göçmeni olupta birşeyler paylaşacak yazıcak arkadaşlar yok mu yaaaa

olmaz mi mori kiz? :teytey:

ananem kosova piriçtineli , dedem mitrovisa lı. bayılıyorum arnavutların geleneklerine,konuşmalarına. çok saygılılar ve çok hürmet istiyorlar. bizde hala dillerini konuşuyorlar. ben de konuşmalarından az çok anlıyorum ve konuşabiliyorum.
yaşadıkları yerlere gidip ziyaret etmeyi çok istiyorum.
ananemler oralarda çok tanınan meşhur insanlardanmış. şimdi bana o zamanlar sahip olduklarını anlatıyor da köşklerini,hizmetçilerini,bakıcılarını,... ağzım açık dinliyorum valla.
çizgifilm gibi geliyor bana.
50 sene önce göç etmişler buralara. o zamanda beri de oralara dönmemişler. dedem rahmetli oldu. aynı Atatürkün kopyasıydı . masmavi gözlü. ama son 20 sene gözleri açık ama görmeden yaşadı. hasta ziyaretine giderken otobüs kaza yapmış ve göz sinirleri zedelenmiş :KK43:
neyse kızlar şimdi ananemle o eski topraklara gitmeyi çok istiyorum.
yugoslavlar çok da hamarat, iyi olurlar

herkese selamlar
a.s

selam arkadaşlar annemler iştip göçmeni oralı varsa yazsın lütfen küçük bir yermiş herkes birbirini tanırmış orda 50-60 lı yıllar arasında nerdeyse tamamı Türkiye'ye gelmişler bir kısmı İst. bir kısmı da İzmir

süprizzzzzselamlar bizde yugoslavya göçmeniyiz,1960 lı yıllarda annemler gelmişler Lipeç te yaşıyorlarmış.Bizde oranın adetleriyle büyüdük Bursa da oturuyoruz Yugoslavyalılar burda çok sayıda, mahalle mahalle gelmişler sanki aynı yerde oturuyorlar orda komşu olanlar yine burda komşu .

a.s.a.s.a.s.Merhaba canlarım bende göçmenim annem ve babam üsküplü ve 55 yıl önce gelmişler ama ben arnavutçayı konuşabiliyorum içinizde konuşabilen varmı ? Görüşmek dileğiyle sevgiler :1hug: a.s. :dance: :nazar:

a.s.a.s.a.s. Nerelerdesiniz yaaaaa..............! senağlama Benim hiç hemşerim yokmu bu sitede ? Haydi yazın da konuşalım :1hug: Hepinize selamlar sevgiler :teytey::teytey::teytey:

benim ailemde 55 yıl kadar önce yugoslavyadan gelmişler.babamlar üsküpten annemler makedonyadan gelmiş,annemlerin köyü kavadarmış sanırım.anneannem ve dedem hep yugoslavca konuşurlardı,şimdi rahmetli oldular.ben göçmenliğimizle gurur duyuyorum,annem anlatıyor hele o vardarı dinlemeye doyamıyorum.keşke nasip olsada gorsek oraları,annemlerin koyundeki evde hala türkler oturuyormuş,akrabalardan gıdenler soylemiş.annemler tekırdag a babamlar istanbul a yerleşmişler gelince.evlenince çanakkale ye yerleştim ben,bir kızım oldu eşim ona 'kızçe'diyorsırnaşık şey

slm bende göçmen kızıyım..babam köprülüde dogmuş.annemde arnavut kızı.tam bi arnavutum yani.vede çok memnunum.siye be arnavutkalar sizi(bu arada bilmeyenler yanlış anlamasın siye nasılsın demek):dance:

herkezee selamlaarr bendee kosvadan yeni geldiik sizi burada görmek çok güzeel e nede olsaa hemşeriyiiiz uzakta olsaak.sağlıcakla kalııın öpüyoruum herkeziii:))

benim ailemde yugoslav göçmeni

X