Evlilikte hayal ettikleriniz ve hayal krklklarnz...

HeartLess

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2007
12.735
40
52
hepimiz evlenmeden önce hayal kurarız,eşimiz hakkında,çocuğumuz ,evimiz,evliliğimiz hakkında...peki hayal ettikleinize kavuşabildiniz mi???veee evlilikte hayal kırıklıkları yaşadınız mı??? paylaşmak istermisiniz???buyrun o zaman...:enbuyukkk:

pek hayal kuran bir insan degilim, hayal kurupta sonradan hayalkirikligina ugramaktanda korkarim aslinda, evlilikten buyuk farkli beklentilerim yoktu, sevgiliyken nasilsak øyle devam eder, tek farki ayni evde yasar biraz ekonomik olarak sIkIntIya gireriz diye dusunurdum..

Ama øyle olmadi, ben cok daha mutlu oldum, askimda øyle, hic bir sIkInTI yasamiyoruz Allahima sukurler olsun, konu ne olursa olsun birbirimize destek olabiliyoruz, øzur dilemesini biliyoruz, affetmesini.. Allahima sukrediyorum onu karsima cikardigi icin ve verdigi butun imkanlar icin

ben pek umduğmu bulamadım eşimden bilgisayar başında oyun meraklısı çocuklarla ilgilenmek bana kaldığı yetmiyor alışveriş benim üstümde ve silvan gibi sosyal hayatı olmayan biryerde yaşamak...

pek hayal kuran bir insan degilim, hayal kurupta sonradan hayalkirikligina ugramaktanda korkarim aslinda, evlilikten buyuk farkli beklentilerim yoktu, sevgiliyken nasilsak øyle devam eder, tek farki ayni evde yasar biraz ekonomik olarak sIkIntIya gireriz diye dusunurdum..

Ama øyle olmadi, ben cok daha mutlu oldum, askimda øyle, hic bir sIkInTI yasamiyoruz Allahima sukurler olsun, konu ne olursa olsun birbirimize destek olabiliyoruz, øzur dilemesini biliyoruz, affetmesini.. Allahima sukrediyorum onu karsima cikardigi icin ve verdigi butun imkanlar icin

Aynen katılıyorum canım sana. a.s.

biz esimle nisanli sevgili gibi dönemlerimizi birbirimizden ayri gecirdigimiz icin ( ben yurt disindayim o türkiyedeydi ) evlendigimiz andan itibaren ki olan zamanlarimizi iyi degerlendirdik. eski zamanlarin acisini cikarmak icin daha bi kenetlendik, herseyi paylasir olduk. arada mesafler olunca böyle seyler malesef cok zor oluyor. o belki aci cekiyor ama sen yüzüne dokunamiyorsun gözlerine bakmaiyorsun, telefonda edilen sözlerin oraya varmasi hakikaten cok zor oluyordu. ama simdi.. hayal ettikleriminden üzerinde bir sey yasiyorum, yasiyoruz:asigim:

EVLİLİĞİMDE HAYALİNİ KURDUĞUM DEMEYELİMDE OLMASINI İSTEDİĞİM BAZI ŞEYLERİ BULAMADIM....AMA HİÇ HAYAL ETMEDİĞİM, NASIL OLACAĞINI BİLMEDİĞİM MUHTEŞEM BİR DUYGUYU YAŞADIM YAŞIYORUM....PAMUK PRENSİN ANASI OLDUM....:sm_cool::asigim:

aslında hangimiz tam olarak istediğimiz şeyleri bulduk ki...umduğumuz ama bulamadığımız,ummadığımız ama bulduğumuz şeylerle hayatımızı devam ettiriyoruz..herhalde her iki durumda da polyannacılık oynayıp yaşamak gerekiyor aksi halde çekilmez mi olur hayat ne dersiniz???

Ben umduğum şeyleri fazlasıyla buldum, bende maddi sıkıntı çekeriz demiştim ama gayet iyi maddi durum. Boşuna dememişler Allah ev yapanla ev kurana yardım edermiş diye.

Benim hayal kirikligim pek büyük degil, ama ben isterdimki cocuklarim pes pese olsun, birlikte büyüsünler, birbirlerine destek olsunlar gibisinden.

Ama öyle olmadi, ben calistigimdan dolayi, simdilik bir tane 6 yasinda - rabbime sükürler olsun - kizim var. Yani ikinci cocuk olacaksa aralarinda baya bir yas farki olacak. Olsun önemli degil, bunada sükür, sikayetci degilim. Belki zamanla bir kardes olur?!:dance:

dogru,her zaman umdugunla karsilasamiyorsun maalesef...iki kisi,ikiside bambaska karakterlere sahip.yeri geliyor sen bi hayalinden vazgecmek zorunda kaliyorsun yeri geliyor o...esime hala cok asigim,oda bana asik ama anlasamadigimiz cok seyler var.bana kralice gibi davransada ailesinden biri söz konusu olunca beni bosveriyor...ne demek istedigimi anlamissinizdir...bu insana tek aci veren gercek...gerisi peri masali olsada neye yarar...

ben eşimin beni daha çok dinlemesini duygularımı anlamasını isterdim.maalesef o ancak bilgiayar oyunlarının duygularından haberdar........

dogru,her zaman umdugunla karsilasamiyorsun maalesef...iki kisi,ikiside bambaska karakterlere sahip.yeri geliyor sen bi hayalinden vazgecmek zorunda kaliyorsun yeri geliyor o...esime hala cok asigim,oda bana asik ama anlasamadigimiz cok seyler var.bana kralice gibi davransada ailesinden biri söz konusu olunca beni bosveriyor...ne demek istedigimi anlamissinizdir...bu insana tek aci veren gercek...gerisi peri masali olsada neye yarar...

tatlım aslında genele bakarsak erkeklerin çoğu kendi ailesi söz konusu olunca dediğin gibi yapıyor..o zaman o konuyu es geçeceğiz ki başkaları yüzünden huzurumuz kaçmasın..

Benim hayal kırıklığım çok büyük :KK43:
Ben evlenince eşim sabahları bana kahvaltı hazırlıycak , ağzında gül ile gelip bana süpriz yapıcak sanıyordum. Oysa hiç alakası yokmuş evliliğin bunlarla.

Benim hayal kırıklığım çok büyük :KK43:
Ben evlenince eşim sabahları bana kahvaltı hazırlıycak , ağzında gül ile gelip bana süpriz yapıcak sanıyordum. Oysa hiç alakası yokmuş evliliğin bunlarla.

ahh canım ya bence eşine söyle hiç olmazsa birkere yapsın seninde için uhde kalmasın.aslında bak iyi fikir bende mi söylesem ne...!!!

Evlenmek korkutuyordu çok... Ama şimdi boşuna korkmuşum diyorum.
Bazen bekar olmanın özgürlüğünü, arkadaşlarla toplanıp birimizin evinde kalmayı özlemiyor değilim ( şimdide kalıyoruz ama eşlerle) Ama evlenmeden öncesine dönmek istermisin diye sorulsa...Cevabım kesinlikle Hayır olurdu...

Ben Evledigim Ve Asik Oldugum Icin Hep Kizmisimdir Kendime Yada Yanlis Kisiye Oldugu Icin Olmaliki Esimle Zit Kisiliklere Sahip Oldugumun Bile Farkina Varamadim Bizde Araya Mesafeler Giren Asiklardandik Esim Cocukluk Askimdi Ve Onu Hala O Cocuk Duygusuyla Seviyordum Ama Bigün Bi Yerlerde Büyü Bozuluyor Buna Inandim Evet Cok Hayal Kirikliklarina Ugradim Ama Ayrilamadimda Yapamadim Simdi Cok Abartilicak Bi Evlilige Sahip Degilim Ama Yinede Oturan Taslari Yerinden Oynatmak Icin Düsünmüyor Degilim Ama Aranizda Sevgi Ve Ask Varsa Yapamiyorsunuz Iste Anlicaniz Keske Asik Olmadigim Bi Adamla Evlenseydim Ozaman Terketmesi Daha Kolay Olurdu

Bekarken dört dörtlük bir hayatım vardı dersem yalan olmaz. Çok güzel geçti gençkızlığım. Belki de bu yüzden evlilik fikri bana çok uzak geldi hep.sengözlerimebaksanab
Çok büyük hayallerim de yoktu evliliğe dair. Seven,saygı duyan,değer veren bir adam olsun da gerisi boş derdim.a.s
Evlendikten sonra bazı üzüntülerim,hak etmediğim olaylar yaşamış olsam da çok büyük hayal kırıklıklarım olmadı benim.
Kocamı çok aşık olarak değil severek,anlamaya ve tanımaya çalışarak,birbirimize olan uygunluğumuzu tartarak evliliğe karar verdim ben.:kahve:
Evlendikten sonra her ikimiz de karakter olarak değişmediğimiz için pek sorgulamadım ilişkimizi..:nazar::asigim:

Bekarken dört dörtlük bir hayatım vardı dersem yalan olmaz. Çok güzel geçti gençkızlığım.

Laale'cim İZMİR'de hangi hatunun genç kızlığı güzel geçmemiştir ki:teytey:
ve belki de İzmir'li olduğum için ben de evlendiğimde ailemden görmediğim tahditleri eşimden görerek bir büyük şaşkınlıkkafamçokkarıştı yaşadım...
Mesela eşim erkek arkadaşlarımla görüşmemden hiç hoşlanmıyor ve bu konuda ciddi sınırlamalar getirdi...mesela genç kızlığımda babam kız arkadaşlarımla gece dışarı çıkıp birer bira içmemi problem etmezken eşim yılda bir böyle birşeye müsamaha gösterir...artık alıştım sindirdi beni zatentatlicadiarzu, direnmiyorum bu konularda(başlarda kavga-kıyamet tabeeÇok üzgünüm çoook)
ama yine de evlilik büyük bir dinginlik/huzur getirdi ilişkimize:asigim: ve tabii bana da özgüvensengözlerimebaksanab..

Ben gurbetlikten hasretlikten acidan evliligimin ilk zamanlarini oyle bosa gecirdimki.Hep aglamakli ve huzunlu gezdim.Tabi buda esime cok yansidi.Anliyacaginiz gurbetlik olmasaydi belki cok daha guzel gecerdi ilk gunlerim.Ama simdi daha iyiyim ve evliligimin tadini cikariyorum.Cunku alismaya basladim buralara ve artik evliligime caba harciyorum.Hayal kirikligi sadece gurbetlikten yana oldu.

X