Bebek Beslenmesi bebek beslenme programı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

elif_love

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
60
0
herkese merhaba ,kafam cok karısık bana yardımcı olusanız cok sevinirim.benim kızım 4 aylık,doktorumuz elma suyu,mandalina suyu ve yogurt vermemi söyledi.bunların yanında sütüm yetmediği için devm sütü veriyorum.papatya cayı ve pirincli muhallebi de veryorum.ancak bunları hangi öğünlerde ne kadar verebileceğimi anlamadım.her gün mü yoksa bir gün birini diğer gün birini mi vermeliyim.bana böye bir program önerebilirseniz cok sevinirim.
ayrıca bunlar dısında vermemi önerebileceğinz bişey olursa da cok sevinirim...

canım ek gıdaya başlamak için çok erken ilk başta bi 6.ayını doldurması lazım
bebeğinin bunlara başlaması içiin benim kızım 9 aylık ve tam 6 ayını doldurduğunda önce muhallebi ve meyve sularıyla başladık...bence çok erken
sindiremeyebilir...tatlara alışsınlar diye azar azar tatırın diyorlar bazı arkadaşların bebeklerine ama sanki senin dr direk ek gıdaya başla demiş...

istersen 1 Yaş altı bebişleri olan topiğe gel orda diğer arkadaşlarda
sana bildiklerini söylerler...

Sevgiler

canım ek gıdaya başlamak için çok erken ilk başta bi 6.ayını doldurması lazım
bebeğinin bunlara başlaması içiin benim kızım 9 aylık ve tam 6 ayını doldurduğunda önce muhallebi ve meyve sularıyla başladık...bence çok erken
sindiremeyebilir...tatlara alışsınlar diye azar azar tatırın diyorlar bazı arkadaşların bebeklerine ama sanki senin dr direk ek gıdaya başla demiş...

istersen 1 Yaş altı bebişleri olan topiğe gel orda diğer arkadaşlarda
sana bildiklerini söylerler...

Sevgiler

büyük ihtimalle benim sütüm yetmediği için ek besin dedi doktorum.yine de tesekkür ederim ama bu bilgi şime yaramadı bana bi program lazııııım.....

arkadaşlar benim çocuğumda sürekli kusuyor şuan 9 aylık 9 kilo 74 cm ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.
dr ayına göre normal diyo ama ne yiyosa ardından çıkarıyor. lütfenm yardımcı olun...

canım benim oğlumda sürekli kusuyodu en sonunda çocuk gastrolojisine götürdüm reflüsü varmış.. motilium ve gaviscon verdi şimdi iyi çok şükür..sende bir götür istersen en azından kusması biter..

Sütünüz yetmiyorsa ek gıdaya başlamak bu ayda normaldir ama anormal olan mandalina suyu verilmesidir. Bu kadar küçük bebek için erken yani. Portakal mandalina gibi meyvalar asitlidir ve alerji riski yüksektir. Ayrıca gaz yapar küçük yaşta bebekler için.
Mevsimine göre elma, kayısı, şeftali gibi meyvalarla başlanır.
Birde tüm besinler aynı anda başlanmamalı ki bebeğin kabullenmesi kolay olsun. Yani bir ek gıdaya alıştıktan sonra o gıda öğün haline gelir ve daha sonra diğerine başlanır.
Kolaylıklar dilerim.

X