28.haftada detaylı ultrason (renkli doppler) istenilen arkadaşlar var mı?...:(

ayperin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2007
727
1
Kızlar,26+3 günlük hamişim,ultrason da bebiş 1 hafta önden gidiyor,bugün kontrole gittim,(22 haftada yaptırdığım ve normal cıktığı halde) dr 28 haftalık iken detaylı ultrason yaptırmamı istedi..neden istediğimi sorduğumda ise ;bazı hastalarımızdan istiyoruz,bakılması normal dedi..şekerim biraz düşük olduğundan,bebişin kan akışına vs bakacakmış.!yinede aklıma takıldı.:KK43: sizden yaptıran hamişler var mı ? :çok üzgünüm:

bende yaptırdım ama kötü bişey olduğundan değil sadece detaylı birşekilde inceliyorlar bi sorun olup olmadığına bakıyolar üzülme sanırım genelde isteniliyor o gelişmiş ultrasonda benimkide bir hafta büyük çıkmıştı ama bir problem yok dedi doktor kafana takma hem o detaylı ultrasonda bebişinin yüzünü çok rahat bir şeklde göreceksin çok heyecan verciydi:)

yalnız canım, 22 haftalık iken detaylı ultrasonu(renkli doppleri) yaptırmıştım,ve normal cıkmıştı,yine istendiği için moralim bozuldu :KK43:

bende 24 haftada yaptırdım kontorolum haftaya sımdı 27 haftalıgım bakalım bende ısteyecek mı.....

Ben en son 25 haftalıkken yaptırdım 4 hafta sonra gel dedi doktorum 29.haftada gideceğim.

Ben 29. haftadayım 3 defa renkliye girdim fakat ayrıntılı ultrason mudur baktığı bilmiyorum. Gitdiğimde her ikisinede bakıyor dr um. Dr ların asıl faydalandıkları ultrason klasik eski ultrasonlar, bu haftadan sonrada zaten renkliyle bakmanın çok bir anlamı kalmıyor bebek büyüdüğü için iyi poz veremiyor 4 gün önce gitdik hiç bir şey anlamadım renkliden diğerinden daha net gördüm:1rolleyes:

kibela merak etme 28. haftada ayrıntılı utrasyon yapılıyor. dr. ayrıntılı utrasyon istemesi bi sorun oldugu anlamına gelmez merak etme bugüne kadar yapılan tüm kontroller testler normal gitse bile ayrıntılı utrasyon yapılır. sadece bir tedbir amaçlıdır. bebegin sağlıklı olup olmadıgına dış görünüşüne bakılır eller ayaklar dudaklar vb organlarına bakılır.hem unutmayın aklınıza ne takılırsa hepsini dr danışın ve bilgi edinin sakın çekinmeyin içiniz rahat olsunki sağlıklı bi gebelik geçirin.

canım ben cuma gunu doktora gıttım 28-2 oldugumu soyledı..hersey normal dedı
renklı ultrasyon ıstemedı

bır ay sonra gel kan testı yapacagız hepetıte bakacagız dedı canımm

kibela sevindim utrasyonun normal çıktıgına yalnız 1 ay sonra hepatite zaten hamile oldugun ilk ayda bakılıyor tekrar yinemi bakılacak eminmisin hepatit olduguna başka bi test olmasın?

ılk ayda baktı tekrar bakacagım dedı....

gızlı hepatıt gecırmısım zaten ılk ayda baktıgında...

bır dahakı ay gel dedı

X