Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

ae9c42d97d3524ef98904ry4.jpg
----------------

Son düzenleyen: Moderatör:
goz2yc6.jpg

goz4da6.jpg

silvia bak bu resimleri yine bu siteden bi arkdaş koymuştu zaten bu resimler konunun ilk başlarındaki sayfalardan aldım rainbow fantasty line açık yeşil miş bunlar..aslında açık yeşil istiyorsak bunlarda çok güzel bence çok doğal duruyor..acaba elite serisindeki açık yeşilde böyle mi duruyor..sence nasıl bunlar* bu arada o adamın gözlerinin lens olduğunu ben anlayamadım yani sen söylemesen anlamazdım..eminmisin lens olduğuna..valla eğer lensse çok güzelmiş bence..

fantasy line açık yeşili pek beğenmedim....

Son düzenleme:
hem bişey daha söyleyim..rainbowlar yarı-opak lensler..
yani b & l gibi tam opak değil...tam opak olsaydı sarı görünen lensin gözde de sarı duracağı ile ilgili şüphelerinde biraz olsun haklı olabilirdin..
ama yarı opak bunlar..dikkat edersen renk b & l deki gibi tam seçilmiyo belli belirsiz..
ama yarı şeffaf olması renk farkı yapmıyor demek değil..

buda lensın dısardakı gorunumu dogal ışık yanı :))fotonun ustune tıklayınca buyuk halı acılıyor..

aslında denemeden almayı koymuştum kafama ama bi arkadaşın yorumunu okudum onun gözüde kahverengiymiş ama belli olmamış.benmde kahve oyüzden teredüt ediyorum. vsyin amazon coloursun renkleri gözüme çarptı.custom lenslere benziyo katologta ama deneyince nasıl durar bilinmez tabi.aylık lensede 60 milyon para verilmezki ama. ben genede fırsatım olursa deniyim. çok merak ettim duruşunu jeyyar
bakmak isterseniz renkleri
amazon_renkler.jpg

kızlar lenste renk seçimi ile ilgili bir yazı okudum. yazıyı sizlerlede paylaşamayım.

.... AÇIK GÖZ RENKLERİ İÇİN RENKLİ KONTAKT LENS SEÇİMİ Yaratmayı amaçladığınız etkiye göre vurgulayıcı veya opak renklerde kontakt lens seçmeniz gerekir. Eğer sadece doğal renginizi vurgulamak istiyorsanız yarı saydam lensler sizin için ideal seçim olacaktır. Bu tip kontakt lensler göz renginizi canlandırır. Parlaklık katabilen bu tür lensler gözlerinizin daha ışıltılı görünmesini sağlar. “Boyut” özellikli bazı lensler de parlaklığın yanı sıra gözünüze derinlik de kazandırır.
Macera ruhunuz öne çıktıysa ve daha dramatik bir değişiklik istiyorsanız opak renklerdeki kontakt lensleri de kullanabilirsiniz.
Eğer ilk kez böyle bir girişiminiz olacaksa ve tam olarak ne istediğinizi de bilmiyorsanız vurgulayıcı kontakt lenslerle başlamanızda fayda var. Böylece dostlarınız daha alımlı göründüğünüzü fark etmelerine rağmen bunun nedenini anlamakta zorlanır!

.... KOYU GÖZ RENKLERİ İÇİN RENKLİ KONTAKT LENS SEÇİMİ Eğer göz renginiz koyuysa ve birkaç sene önce renkli lens denediyseniz sonuçtan memnun kalmamış olmanız büyük olasılık. Eski jenerasyon renkli kontakt lensler başarılı değildi. Ancak, yeni teknoloji sayesinde renkli kontakt lensler koyu renk gözlerde mucizeler yaratabiliyor. Ancak bilinmesi gereken bir nokta vurgulayıcı lenslerin kahverengi gözlerde etkili olmadığıdır. Kahve rengi gözleri olanların tek seçeneği opak lenslerdir. Bunun yanı sıra renk seçiminde de dikkatli olmak gerekir. Seçeceğiniz lens renginin cildinizle uyumlu olması çok önemlidir.
Ne yazık ki koyu renk gözleri olan insanlar vurgulama lensi kullanamaz. Eğer gözleriniz kahverengiyse, koyu mavi veya yeşil vurgulama lensleri hiçbir işe yaramayacaktır. Ancak opak kontakt lensler harika bir etki yaratabilir.

arkadaşlar ilk başta HÖNK arkadaşıma tşk ederim.dün deli oldumresim eklicemdiye...işte buda benim lenslerim dark green
resim203ix1.jpg
[/IMG]

Deniz lenslerinin markasını merak ettim. Rainbow mu? Yeşilin tam adını yazabilir misin? Eğer üşenmezsen daha net bir resmini koyabilir misin? Renk tam anlaşılmıyor da!!!!!! Anladığım kadarı ile koyu bir yeşil doğal duruyor ve sana yakışmış.:içelim:

buda yakından hali canım ancak bu kadar oluyo...:içelim:

gzleruz1.jpg

arkadaşlar lens çok rahat olmasına karşın bakımı iyi yapılmadığında sorunlar yaratan bişey. ben lens alırken çok araştırdım nolur napar die. neyse söze giriyim... lensler hergün çıkartılıp solusyona koylmalı ve bu su en fazla iki gün kullanılmalıdır. çünkü lens tozları ve kirleri üstüne toplar ve suya koyduğunda bunları bırakır fakat zaman içinde tekrar içine çeker o yüzden lens suyunuzu hep değiştirin ve bi aylık lensse vaktinde çıkarıp yenisini takın ben max. 10 gün geçiriyorum değişrime tarihini. onun nedeni de az önce söylediğim gibi lens,n kirlenmesi ve hava geçirgenliğ sağlayan porların kapanması. geceleri lensleri muhakkak çıkarın doktorum gece karanlığında lens yerine gözlük takmamı söyledi zaten benim bi deev için gözlüğüm var akşamları ve evde olduğum vakitler gözlük takıyorum gözüm ava alsın diye.
VE önemli ve ucuz bi öneri... biliyorsunuz lens suları pahalı ve lens, takmak için yıkamamız gerekiyor. ben yıkama suyu olarak lensleri beklettiğimiz solüsyonu kullanmıyorum çok çabuk bitio çünkü. lens ldığım yer tavsiye etmişti İZOTONİK %0.09 luk yani binde dokuzluk Nacl( sodyum klorür) çözeltiisi kullan diye. bu bildiğimiz SERUM. eczaneden alıosun ben bunu boş bi lens şişesine koyuyorum takarken bunal lensi temizliyorum. hiç bi ters etkisi yok zaten vucuda verilen bi sıvı göz için uygun ben yaklaşık iki yıldır kullanıyorum. size de öenririm. lens suyundan daha ucuza geliyor.

Blythe, Ayşenur, Güneş, Barbizeynep yorumlarınız için hepinize çok teşekkürler. Güneş yoğunlaştırıcı kullanmalısın demişsin benim için. Benim göz rengim ela, yoğunlaştırıcı lens ile nasıl oluyor? Elanın yoğunu mu yoksa yeşil mi?
Mavi olamaz mı? Mesela Rainbow Dark Blue benim gözümde nasıl olur? Güneş fotoğraflardan benim göz rengime tekrar bakıp yorum yaparsan çok sevinirim.
Sofhistic Magic Blue ları hiç dışarıda takmadım çünkü çok açık geldi sonradan bana. Sanırım hata yaptım. Belki sadece akşamları takılabilir. Gündüz için çok belirgin.:1no2:
Ben laciverte yakın (boz olmayan) veya koyu berrak bir yeşil istiyorum ama daha bulamadım. Araştırmaya devam.
Rainbow lardan sky blue nun (açık mavi olanı) koyu kahve gözde duruşu güzeldi geçmiş sayfalarda fotoğrafı vardı. Ama bende açık çok açık olur sanırım. Bende Rainbow Dark Blue yu merak ediyorum şimdi.
Güneşcim yorumlarını bekliyorum.Yoğunlaştıcı konusunda beni aydınlatırsan sevinirim.a.s.

canım aslında senin çok güzel göz rengin var..Allah nazardan saklasın..ama tabi ki insan yine de değişiklik istiyor seni çok iyi anlıyorum :)a.s

yoğunlaştırıcı lens olarak mesela freshlook un dimensions serisi var canım..bunlar renkli gözler için tasarlanmış lensler..göz renginde radikal değişiklik yapma amaçlı değil...vurgulayıcı ve belirginleştirici özelliğe sahipler..yani koyu renk gözlü birisi taksa onun rengini açmaz ve çok belirgin değiştirmez ama renkli gözlülerin gözüne daha da çok renk katar...yeşil gözlere mavilik katabilir mesela onları daha mavi gösterebilir...yada yeşili daha belirgin yeşil yapar...yani ton ayarlaması için
senin gözün yeşili bol ela olduğu için senin gözleri de yeşil sayabiliriz sanırım..zaten diğer marka lenslerin çok açık durması da bunu işaret ediyor

lensçiye gittiğinde renkli gözlere özel yoğunlaştırıcı lensler varmış onlara bakmak istiyorum diye sorarsan sana yardımcı olurlar canım..şimdilik aklıma gelen tek marka bu oldu ilk anda..belki başka markaların da vardır
renk seçenekleri de bunlar

dimensionsdikpx1.jpg

Renkler yukarıdan aşağı....karayip aqua, deniz yeşili, pasifik mavisi

Açık renk gözler için Freshlook Dimensions ile renkli gözlerinizin rengini değiştirin!
FreshLook Dimensions Lensleri ile artık renkli gözleri olanlar da göz renklerini
olduğundan daha belirgin gösterebilecek ya da tonunu değiştirebilecek.

Daha mavi gözler için Pasifik Mavisi, daha yeşil gözler için Deniz yeşili, daha derin gözler için Karayip Denizi gibi üç mükemmel renk seçeneği sunan FreshLook Dimensions özel renk dağılımı ile gözleri daha iri ve parlak göstermek üzere dizayn edilmiştir

Açık renk gözlüsünüz ve istediğiniz göz rengi değişikliğini mevcut lenslerle yapamıyorsunuz. FreshLook Dimensions tam size gore. Sunduğu sadece renkli gözlere uygun 3 renk seçeneği ile gözlerinizin tonunu değiştirip daha belirgin hale getiriyor.

Özel günlerinizde veya göz renginizi değiştirmek istediğinizde, mükemmel bir seçenek Lenslerinizi 1 ay boyunca geceleri çıkartmak sureti ile güvenle kullanabilirsiniz

yani benim fikrimi sorarsan...b&l sophistic elegance rainbow şudur budur gibi piyasada bilinen lenslerin çoğu koyu gözleri açmak veya radikal renk değişimi için yapılıyor..o yüzden senin gözüne takıldığında boz veya çok açık görünebiliyor canım..çünkü sana uygun değiller anladığım kadarıyla..
forumdaki nurdan arkadaşımızın gözleri açık kahve..o sky blue denedi ve çok kötü durduğunu söyledi..ama emerald greenden memnun kaldı mavi ağırlıklı yeşil durdu böyle denizin suyu da hem maviye hem yeşile meyleder ya öyle durdu..resmi ben de çok beğendim...
inşallah yardımcı olabilmişimdir.. netten lens sitelerinden de araştırma yapabilirsin..belki başka markaların da yoğunlaştırıcıları vardır (enhancer) olarak da geçiyor adları...

hatta bu forumda bi arkadaşın mesajını okumuştum karayip rengi olan lens koyu renk gözde bile hafif yeşillik vericek kadar etkiliymiş..bi arkadaş koyu gözünde denemiş.valla ben hiç kullanmadım..ama bence istediğin sonucu bu markayla alırsın gibime geldi canım

ve bence rainbow un dark blue su çok yapay durur canım..ben bile koyu gözlü biriyken o katalogdaki resmine özenmedim açıkcası..ve bi mankenin üzerinde gördüm güzel durmuyordu lens olduğu belliydi...
bence freshlook dimensions renklerine bakabilirsin ama rainbow dan da emerald green veya dark green deneyebilirsin canım..lensçide dene bakalım beğencekmisin :)yerimseniben

X