Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

CaRMiN

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
600
15
40
Kızlar renkli lens almak istiyorum... Ama çok doğal olmasını istiyorum.. Böle bazıları cıyak cıyak cırlıyo ya ben lensim diye öyle istemiyorum... Hangi markayı önerirsiniz???

Not: Bu arada lensin olası zararlarından haberdarım!!! Devamlı kullanım için değil, sadece özel günlerde kullanmak için alıcam...

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar bende arkadaşımızın dediği lensin "rainbow fantasy line light green" olanı var(dı, süresi bitti attım). gözlerim ela. resimlerini koyuyorum buraya.. tavsiye ederim çok güzel bir lens. bi de mavisini isteyen olursa açık grisini alsın arkadaşlar mavi gibi duruyor, biraz inciye çalıyor rengi

ama türkiyede merak ettiğim bir marka var "diamond colors" 450 ytl diyolar, pahalı baya ama merak ediyorum nasıl bişi.. resmi olan varsa gönderebilir mi?

goz.jpg

goz2.jpg

goz4.jpg

kıvılcım bunlar da benim elegance light bluelarım. Tabiiki custom lens gibi doğal duramazlar ama yine de fena deiller bence.

Rainbowdan pişman olacağını sanmıyorum. Benim 3 tane rainbowum var.
Bu yolladığım rainbow/perla

bu rainbow/giallo. normalde sapsarı bişi ama sadece kahve göze takınca renk karışıp yeşil oluo. yani ona yeşil tonunu veren senin kendi göz rengin oluo. Çok iddialı bi yeşil deil ama inanılmaz doğal, customlardan bile daha doğal! Hele ki senin gözün kahvenin açık bir tonuysa mükkemmmel bir yeşil ortaya çıkaracağına eminim, çünkü arkadaşımda öyle oldu. benim koyu kahve gözlerde ela-yeşil dururken, arkadaşımınkini yemyeşil yaptı ve kesinlikle çook doğal, damar fln da yok zaten.

Bak bu benim sarı haresiz lensim. Ben aldığım zamanlarda bu markanın adı soleko/queencolordu. Şimdi artık rainbow deniomuş. Benimkinin rengi giallo. Rainbowdaki adını bilmiorum değiştirmişlermidir. eğer bu rengi ve duruşu beğendiysen önce bi gözünle gör lensi sonra al. çünkü marka deişikliii oldu bunlarda rainbowa geçtiler. yanlışlık olmasın.

rainbow elite line fıstık yeşilinin...kendisi şeffafımsı sarı renk..gözde yeşeriyo

Son düzenleme:
deni yeşili varya en altta onun gibi istiyorum ben de..

sizde fikir edinmek isterseniz diye katalogu ekledim buraya...

arkadaşımın lensi geldi onda duruşunu daha farklı

bunlarda benim lenslerim .kabinda beyaz duruyo ama goze takinca mavi oluyo.350 milyona almistim yillik.ama markasini bilmiyorum hic sormadim.

butun resimdekiler ayni lens ama farkli makinalarla cektim.aksam cekilmis fotograflar.gunduz sanki daha dogal duruyo .makinayi ustten tutugum icin biraz kaymis sanki lens :)

bu flajsiz makineyle

bu flajli makineyle

bu yine flajsiz

bu da renklerin anlamları arkadaşlar
VERY LIGHT GRAY-BLUE ( PERLA) .........Yani çok açık gri - mavi = PERLA (ama türkiyede perla nın adı değişmiş çünkü rainbow kataloğunda perla ismi yok)
LIGHT GRAY - BLUE-VIOLET(VIOLA)..............Yani açık gri-mavi-mor = VİOLA
LIGHT BLUE ( BLUE 2)..............Yani açık mavi = BLUE 2
DARK BLUE (BLUE 1)...............Yani koyu mavi = BLUE 1
LIGHT GREEN (VERDE 2).............Yani açık yeşil = VERDE 2
DARK GREEN (VERDE 1).............Yani koyu yeşil = VERDE 1
BLUE AQUA (AQUA)................Yani su mavisi = AQUA
HONEY PISTACHIO GREEN) (GIALLO).............Yani Bal -fıstık yeşili = GİALLO

durasoft 3complements green

durasoft 3complements violet

elegance light blue

bu da el yapımı lens

natural touch baby blue

durasoftlar yakından damarlı ..sakın almayın pişman olursunuz

Son düzenleme:
elite linelar haresiz ama göze takılınca hare oluşturuyo..fantasy lineların etrafında siyah çerçeve var..
ben elite line tercih ederim.. :)

Arkadaşlar netten elite line ve fantasy line ile ilgili bilgi buldum...
kopyalayıp yapıştırıyorum size

FANTASY LİNE

%42 su ihtiva eden günlük kullanımlı kozmetik lens. Fantasy lensleri, Rainbow Colors lenslerinin 3. neslidir. Piyasaya 2003 yılında verilmiştir. Renkleri ve teknik özellikleri Rainbow Colors’ la tamamen farklı olup,3 renk olarak tasarlanmıştır. Fantasy kontaktlenslerinin dış kenarı siyah hareli, pupila kenarıda renkler arasında daha doğal bir geciş sağlamak için kahve rengidir. Dolayısı ile, irisin dış kenarında bir hare oluşturmakta ve gözü daha büyük ve güzel göstermektedir
Temizlik H2O2 ihtiva eden temizlik maddeleri renk solmasina yol açabildiginden tavsiye edilmez. Diger tek solüsyonlari herhangi biri kullanilabilir.

RAİNBOW ELİTE LİNE

Açıklama:
%38 su ihtiva eden günlük kullanımlı kozmetik lens. Elite Colors lensleri, Rainbow Colors lenslerinin 2. neslidir. Piyasaya 2000 yılında verilmiştir. Renkleri ve teknik özellikleri Rainbow Colors’ la tamamen aynı olup, boyama şekli ve tasarımı farklıdır. Elite Colors’da renk, iristen daha dar, pupiladan daha geniştir. Dolayısı ile, irisin rengi dış kenarlardan gözükmekte ve doğal bir hare gibi durmaktadır. Renklerin değişik adlandırılması, Rainbow Colors ile karıştırılmayı önlemek içindir.

Temizlik:
H2O2 ihtiva eden temizlik maddeleri renk solmasına yol açabildiğinden tavsiye edilmez. Diğer tek solüsyonları herhangi biri kullanılabilir.

Lens Ömrü:
Kullanım talimatlarına uyulduğunda kullanım süresi asgari 1.5, azami 2 sene olarak saptanmıştır. 1.5 sene sonra değiştirilmesi tavsiye edilir.

burada benim anladığım şey...elite linelarda gözbebeği daha geniş ve tek renk yani haresiz renk (ama kendi göz kenarın gözükerek hare oluşturuyor)

Fantasy line ise hem gözbebeği deliği kenarında hem de dış kenarda hare var yani 3 renk içiçe ve de dolayısıyla gözbebeği daha küçük...

pupila dedikleri şey gözbebeği deliği demek oluyor...geniş pupila...geniş gözbebeği deliği yani.....iris de gözün renkli kısmına deniyor...

canım sanırım fantasy line bizim için daha iyi olucaktır..ama anlamadığım tek şey şu fantasy line da lensin haresi var fakat elitede kendi gözümüzün haresi gözüküyor dimi..birde canım bu giallodada kendi gözümüzün haresi gözüküyordu dimi sormuş olabilirim canım bunu daha önce ama unuttum canım ya kusura bakma :KK66:

canım giallo elite line olduğu için haresiz yani tek renk..ama göze takınca alttaki kendi gözünün kenarı açıkta kaldığı için hafif bi hare oluşturuyo

Son düzenleme:
X