Amniyon Sivisinda Azalma Var.yasayan Oldumu Hiç

marti25.28

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
232
16
45
Arkadaslar Ben 29 Haftalik Hamileim Ve Bir Aydir Bebegin Sivisinda Azalma Var.normal Sinirlarin Altinda Bu Tur Bisey Yasayan Varmi Aranizda.bide Bebek Hareketleri Nasil,cok Yogunmu Hissediyorsunuz Biraz Anlatirmisiniz.

canım senin için biraz internetten araştırdım. bol bol su iç bu etkili oluyormuş. çünkü azalmaya akrşı yapılacak pek bişey bulamadım. Ama bu durumlarda annenin bol bol sıvı alması gerektiği yazıyor

canım geçmiş olsun umarım düzelir.ben daha 13 haftalık hamileyim ama bi arkadaşıma olmuştu doktor tuz alımını azalt ve bol bol su iç demiş. bilirsin tuz vücuttaki suyu tutar o yüzden mümkün olduğunca azaltmak gerekiyor.

iş yerindeki bir bayanda da aynı sorun varmış dr sık sık muayeney çağırıyormuş ama onun gebeliği seninkinden daha büyüktü.oda su içiyomuş ama değişmiyormuş sıvı miktarı sanıırm sezeryan tarihini biraz adha öne aldılar öyle doğum yaptı.canını sıkma dr dinle sen.erzm hangi hast gidiyorsun?benim görümcem buharaya gidiyordu memnundu

bende 16+4 haftalık hamileyim.bende bi problem yok ama ablamın ilk gebeliğinde böyle bi problem oldu.ama onun çok azalması vardı.sıvı azalınca bebeğin gelişiminde problemler çıktı mesela sol kalçasında gelişmemezlik vardı.küçük bir şehirde olduğu için tedavi edemediler başka bi şehre sevk ettiler ordanda ankaraya sevk ettiler 3ay orda yattı bol bol su içirmişler.ablam artık gına geldi diyodu günde 5,8 litre sonra geldi doktorlar normal doğum riskli olur dediler sezeryanla doğum yaptı.bebeğin bacağındaki gelişmemezlik içinde baya bi uğraştılar ama şimdi çok iyi 4 yaşında çok tatlı inşallah böyle problemler yaşamazsınız.ama öyle bişey olsa doktorunuz mudahale yapardı sakın problem yapmayınız bol bol su içiniz.geçmiş olsun

canım ben duydum sureklı kontrole gıtmen gerek...

renklı ultrasyonda doktorun ılk baktıgı oydu...

geçmiş olsun tekrar doktora gıttın mı

canım geçmiş olsun umarım düzelir.ben daha 13 haftalık hamileyim ama bi arkadaşıma olmuştu doktor tuz alımını azalt ve bol bol su iç demiş. bilirsin tuz vücuttaki suyu tutar o yüzden mümkün olduğunca azaltmak gerekiyor.

cok tesekkur ederım güzelim ben artık erzurumda yasamıyorum.o dedıgın hastaneyı bılıyorum.fena degıldır doktorları.en rısklı donemını gecmıssın hamılelıgının.allah saglıkla kucagına almayı nasıp etsın canım.

ben biliyorum ama yazsam buraya sığmayacak... hem de kötü ihtimalleri gözönüne alıp korkabilirsin....
ama şunu söyleyim benim bebeğimin de 3 aylıkken suyu azdı (öğrendiklerimi o sırada öğrendim) bir ay sonra düzeldi.
renkli utrasona gittin mi? bebeğinin böbreklerini incelet adamakıllı bir profa git. nerede olduğunu bilmiyorum ama eğer gidebilirsen trabzondaki (ünv) prof çoğu profun göremediğiini görüyor.
inşallah önemli bir sebebi yoktur endişe etme çok basit şeylerden bile aminiyom sıvısı azalabiliyor...
trabzondaki prof için benimle irtibata geçerse ayrıntılı bilgi veririm a.s.

umarım yazımı okursun.trabzonda ayrıntılı ultrasona gıdıyorum.özel olarak.doktrum bu konuda cok ıyı her hafta bakıyor sagolsun.bebegın bobreklerı normal cunku karnıma cıs yaptıgını bıle gorduk :)))
mıdesı dolu,mesanesı dolu oluyor genelde.bebgın gelısımınde sorun gozukmuyor hamılelık haftasıyla uyumlu gelısıyor ama sıvı azlıgı hala devam edıyor.bıde benım bebgım fazla hareketlı degıl.tabı sıvı azlıgınında bunda etkısı cok var cunku bebgın hareket alanı darlıyor.
ben bu sehırde yenıyım.hastanelerı falan ıyı bılmıyorum.sen kımı onerıyorsun .ozel mesaj yolllaymadım umarım okursun.

X