tüm hamileler kaç kilo aldınız..

kibela24

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
6.205
51
44
sitede ay ay kılolar var ama herbırıne bakamıyoruz

benım doktorum kılolara cok kızıyor odem olacaksın doğum zor olur dıyor
27 haftadayım benım tartımla 9 kılo aldım cuma doktora gıdeceğim.

beslenmeme dıkkat edıyorum ama yınede kılo alıyorum

SIZLER KAC KILO ALDINIZ..NASIL BESLENIYORSUNUZ..NELERDEN UZAK DURUYORSUNUZ...

Henüz 12 haftalığız ama sanırım 1 kilo aldım.genelde meyve ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum.
Karbonhidrattan ve tuzadan uzak durmaya çalııyorum ama pek beceremiyorum galiba gözümün önünde turşular,börekler dans ediyor.tatlicadiarzu
Allaha şükür tatlıyla hiç aram yok ordan bari avantajlıyım.
Yinede bebişimi zor elde ettim onun için ne gerekiyorsa yer içerim kilo hiiç dert değil.

Henüz 12 haftalığız ama sanırım 1 kilo aldım.genelde meyve ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum.
Karbonhidrattan ve tuzadan uzak durmaya çalııyorum ama pek beceremiyorum galiba gözümün önünde turşular,börekler dans ediyor.tatlicadiarzu
Allaha şükür tatlıyla hiç aram yok ordan bari avantajlıyım.
Yinede bebişimi zor elde ettim onun için ne gerekiyorsa yer içerim kilo hiiç dert değil.

canım ılk aylarda kılo alınmıyor bende 14 haftadan sonra tuzu azalttım

saglıcakla bebısını kucagına alırsın

ben 25. haftadayım ve 6 kilo aldım umarım böle gitmez çünkü son 4 kiloyu bu ayda aldım.allahım durmadan yiyiyorum.aaaa ama bi dur demek lazım bu gidişe.bi dahaki aylarda 3er kilo alsam bile 9 kilo eder ki bu bile beni çok zorlar.çünkü bel fıtığım var ne yazık ki

canım az kılo almışşsın ...nasıl beslenıyorsun...

genelde sebze ve meyve ağırlıklı besleniyorum.akşam yemeğini saat 5 te yiyorum eşim 6.30 gibi işten gelince sadece çorba içiyorum.ama son ay çikolataya biraz düştüm onu kesersem fazla kilo almam sanırım.sabah kahvaltısını çok severek ve bol bol yapıyorum.ceviz her sabah yiyorum.eti sevemsemde tüketmeye çalışıyorum.salatayı çook tüketiyorum.lahana brokoli salatalarıbol sirkeli az yağlı şekilde tüketiyorum böle az kilo aldım.ama son ay hamur işine merak saldım.kek ve poğaça yapıyorum devamlı
ya o borekler ınsanı mahfedıyor bır ıkı dılımlede olmuyor kı

cuma gunu doktora gıtmeye korkuyorum esıme borek yaptım..sıcak sıcak uc dılım yedım borek bana ben borege bakıyorum..

bunyeyle alakalı ben bu kadar dıkkat edıyorum yınede alıyorum

ben suan 21+3 um ve 6kilo aldim bakalim bundan sonra kac kilo alacagim bakalim elimden geldigi kadar dikkat etmeye calisiyorum bol su icmeye calisiyorum

Ben 10+5 günlük hamileyim,2 kilo almışım:KK43:(((Süt içme alışkanlığım yoktu önceden,meyve sevmezdim.Şimdi sabah akşam süt ve bol meyve,sebze tüketiyorum bunların hepsini yiyeyim derken abarttım sanırım.Birde sigarayı bıraktım oda şişirdi beni.İştahım yok ama habire yiyorum,sanırım düzene sokmalıyım bu yemek işini:KK43:((
Börek,çörek konusuda çok zor mevzuuu,ama ne yapalım bebeğimiz için vazgeçeceğiz..

en son 31 haftalıkken doktora gittim 14 kiloydum şubatın 9 da gitcem bi daha ki kontrole bakalım kaç kilo almış olcam tatlıya dayanamıyom o yüzden bu kadar kilo aldım :KK43:(

bir tanıdığımız 50 kiloyla başladı (boyu 1.60) 48 kiloyla bitirdi bebek de 3 kilo 750 gr doğdu :roflol: ama hemilelikte de sonrasında da fıstık gibiydi ne yalan söyleyeyim :eek:
ayy o arkdasın nasıl beslendı ya....maşallah bebıste kılo almışş

29 haftaya dogru gidiyoruz ve 10 kilo aldim.Ama sekerim ciktigi icin suan siki bir diyetteyim hersey yiyorum ama az ve dikkatli besleniyorum.Ve cok sukurki 10 gundur bir gram bile almadim.Kilo alimim durdu sukur.Ve tahminen doguma kadar 3 kilo daha alirmisim oda zaten direk bebege gidermis.Oyle soyledi doktorum.Bakalim herseyde bir hayir vardir derler dogruymus.Sekerim cikmadaysi ben bu hizla 20 kiloya dogru giderdim.

ben şu an 26. haftadayım 11 kilo aldım. doktorum bu kiloyu korumamı söyledi bu ay için. sonraki aylarda da birer kilo almamamın sağlıklı olacağını söyledi. Değilse şeker ve tansiyon sorunu yaşayacağımı tembihledi. ama çok zor yemeden yapamıyorum.

29 haftaya dogru gidiyoruz ve 10 kilo aldim.Ama sekerim ciktigi icin suan siki bir diyetteyim hersey yiyorum ama az ve dikkatli besleniyorum.Ve cok sukurki 10 gundur bir gram bile almadim.Kilo alimim durdu sukur.Ve tahminen doguma kadar 3 kilo daha alirmisim oda zaten direk bebege gidermis.Oyle soyledi doktorum.Bakalim herseyde bir hayir vardir derler dogruymus.Sekerim cikmadaysi ben bu hizla 20 kiloya dogru giderdim.

dıyetınde neler var canımm

Valla kibelacim hersey var saglikli olan.

Kahvalti

sutlu sokolat
bir dilim kasar
bolbol zeytin
domates
salata
marol
yesil zeytin
omega margarin
ve bir dilim kepek ekmek

Bunlar boylece ayni sekilde canim bir sabah 8 bucukta sonra 10 bucukta iki dilim kepek ekmek arasi mayanoz ve cay sonra saat 1 de yukarda yazdiklarimin aynisi.Sonra 3 bucukta bir meyve bir dilim kepek ekmek arasi birsey sonra aksam saat 6 bucukta sebze corbasi patates balik ve sebze yemegi.Ve 9 bucukta sutlu sokolat ve ekmek arasi yag.

Anlicagin canim onceden yaptigim tek kahvaltiyi doktor uce boldu azar azar siksik yiyeyim diye.Aniden yemege yuklenince sekerim cikiyo cunku.Listeden son derece memnunum hic ac kalmiyorum.Sadece sebze kismi beni mahfdiyo.Cunku sebzeyle hic aram yok doktorda mecbur yiyeceksin diyo.Cocugun gelisimi icin mecbur tutuyo.Dun inan yaptim ama ayiptir soylemesi ogur ogure ictim corbayi yedim yemegi.Nasil alisicam sebze yemeye bilmiyorum.Onun disinda liste super.

Birde beyaz princ yok havuc yok muz yok.Makarnalar bile kepekli olanindan olucak.Yani hepsine sukur ediyorumda sebze bozuyo isi valla sebze yemek zorunda oldummu aglicak gibi oluyorum.

annıs adayı bende sebzeyı hıc sevmem sukur balıgı sevıyorummmm
sebzelerı hher gun mu yıyecek ozellıkle yemenı ıstedıgı sebze var mı.

mayonez kılo aldırır ya ben hıc yemıyorum senın dıyette var

en az haftada en çok kiloyu alan benim!!! nasıl beceriyosunuz arkadaşlar bu kadar az kilo almayı banada anlatırmısınız neler yediğinizi???zaten çok moralim bozuluyo:çok üzgünüm:

X