folik asit ilacı hakkında

Ya arkadaşlar ben folik asiti bıraktım kilo yapıyor diye ama....Ben ilk hamileliğimdede kullanmamıştım onun için bıraktım bütün hapların bilindik zararları var bu vitaminlerin bile...

doktorum bana folik asit için para tuzağı dedi. satış stratejisi imiş yani.

Ben şu an 14 haftalık hamileyim. Maltofer fol tablet (demir ilacı) ve elevit alıyorum. 2 hafta sonra kontrole gitcem.

doktorum bana folik asit için para tuzağı dedi. satış stratejisi imiş yani.

hay Allah,folic asit cok ucuz,doktorunun neden boyle bi sey dedigini anlayamadim.Folic asit gebeligin ilk aylarinda mutlaka alinmasi gereken bir vitamin ve diger vitaminlerden farkli olarak da eksikligi spina bifida denilen sakatliga neden oluyor Allah korusun.En ideali hamile kalmaya karar verir vermez kullanmaya baslamaniz,kilo aldirmiyor bu arada,ben yillarca kullandim.

bende kullanmadım ama yaklaşık bir senedir başka bir rahatsızlığmdan dolayı düzenli besleniyordum doktor kontrolünde sonra 7 haftalıkken başladım 3. aya kadar kullandım folik asit.

ya arkadaşlar ben de 15 haftalık hamileyim dr.'um banada folik asit verdi ama içemiyorum ilacı aldığım gibi kusuyorum bebeğim için ama benimde elimden bişey gelmiyor şimdi de balık yağı kapsülü verdi onu bile içiyorum ve aldığım gibi 5dakka olmadan banyoya ban bi fikir verin lütf...tşklr

ya kızlar ben hamileliğe karar verdikten sonra aynı ay içerisinde doktora söyleyerek hazırlık amaçlı folik asit kullanmak istedim. Doktor folbiol verdi 5 mg lık 50 tablet. O ay hamile kalmışım zaten. tablet biteli 2 hafta olacak ve ben bunun haricinde hiçbir şey kullanmıyorum. 12 haftalık hamileyim, bir şey olur mu şu an, bitti tablet, doktora gidince soracam ama pimpirik yapıyorum işteeeee bilmiyorum ki
nooolur cevap yazın lütfeeen

arkadaşım doktoru beklemene gerek yok bende folbiol kullanıyodum ilk 3 ay kullanın deniyor ama banada doktorum 3.ayda ve 4. aydaki kontrolümde vermedi farklı bi ilaç bi dahaki kontrole kadar ilacım bitince yine alıp devam ettim ben zaten folbiol çok ucuz 1 tl. bişi. 5.ayda elevit (multivitamin)ve ferro sanol (demir ilacı) verdi. zaten bebeğin zeka ve omurga vs. gelişimi için çok gerekli bi ilaç ve yediğimiz bir çok şeydede bulunuyor mesela en çok bulgurda bulunuyor diye biliyorum.

evet ben de ilk 3 ay folik asit kullandım, 2 ayda hamile kalmadan önce kullandım, şuan 5. ayımızdayız, elevit kullanıyorum sadece, doktorumda bunu artık emzirirken bile içeceksin dedi

Arkadaslar 10 haftalik hamileyim ve dr um bana ne folik asit ne demir ne de vitamin vermedi! Genel anlamda cok rahat bir dr. Yurtdisindayim bu arada. Bence gerek yok folik asite vitamine de belki 5. aydan sonra baslariz dedi. Ustelik kan testi fln da yapmadi 2 randevumda da. Neye gore boyle dio anlamiyorum. Ustelik cok halsiz ve istahsiz oldugumu iyi beslenemedigimi soylememe ragmen. Ben bir prenatal vitamin arastirip kendim baslayim diyorum, zarari olur mu ? Ne dersiniz?

Arkadaslar 10 haftalik hamileyim ve dr um bana ne folik asit ne demir ne de vitamin vermedi! Genel anlamda cok rahat bir dr. Yurtdisindayim bu arada. Bence gerek yok folik asite vitamine de belki 5. aydan sonra baslariz dedi. Ustelik kan testi fln da yapmadi 2 randevumda da. Neye gore boyle dio anlamiyorum. Ustelik cok halsiz ve istahsiz oldugumu iyi beslenemedigimi soylememe ragmen. Ben bir prenatal vitamin arastirip kendim baslayim diyorum, zarari olur mu ? Ne dersiniz?

kendi başına başlama bence gerekirse başka doktora git değiştir doktorunu daha vakit varken

öncelikle tebrikler saglikla sihhatle kucagina alirsin ins bebegini. ben hamile kalmadan baslamistim folik asite doktora sormadim bile, bi zarari yok folik asitin hamile olmasanda vücudun ihtiyaci var zaten , am akan testi vs yapmamasi cok sacma, kesinlikle iyi bir doktorda degilsin degistir doktorunu cnm

X