Ayrılıkta erkeği geri getirmenin yolu

hayırlısı olsun herkes için..

sizin sorunuza bir yazı ile karsılık vermek istiyorum ben okudum cok beğendim tamda size uygun olduğunu düşünüyorum Giden Sevgili Nasıl Döner?
Gelen mektuplara bakıyorum ve anlıyorum ki, her yanımız yaralı yüreklerle dolmuş. Ayrılık kokuyor sokaklar. İlişkiler, artık bitmek üzerine mi kuruluyor?

Giden Sevgili Nasıl Döner?
Pek çok kişiden aynı soruyu duyuyorum. “Sevgilim beni terk etti, nasıl döndürürüm Candan Hanım?” yazılı onlarca cümle düşüyor posta kutuma her gün. İçim acıyor elbette! Biten her şey, ardında biraz hüzün bırakıyor.

Gidenden geriye kalan yürek artığının adı, çaresizlik! Bir şekilde çıkış arıyor insan ama nafile bir çaba değil mi gideni döndürmek?

Öncelikle, bir gidiş varsa ortada, bu sebepsiz değildir. Doğru, yanlış, iyi, kötü, beğenelim ya da beğenmeyelim, hak verelim ya da haksız bulalım; kendince bir nedeni vardır gidenin. Hiçbir gidiş, aslında o anın hareketi değildir. Öncesinde birikmiş şeyler vardır.

Gitme kararı, nadiren ansızın verilir. Bir cinnet gibi, apansız vazgeçebilmek ender yaşanır. Genellikle gideceğinin sinyallerini daha önceden vermiştir giden. Denemiştir, beklemiştir, aklındaki sorulara bir yanıt aramıştır.

Bize mantıklı gelmese de, kendince bir çıkmazın içindedir giden. İstediğini elde edememiştir, aradığını bulamamıştır. O zaman, onca vakti niye geçirir diye soracaksınız mutlaka! Çünkü o süreyi bitirmeden karar verilemez!

Birini hayatına dahil edip etmeyeceğini, onunla aynı yolda yürüyüp yürüyemeyeceğini nasıl belirlersin? Ekmek alır gibi alınmaz ki insan! Elbette bir zamana ihtiyaç duyarsın. Buraya kadar bir sorun yoktur da, olay geçirilen sürenin uzamasıyla başlar. Ne kadar uzun kalırsa, o kadar beklenti içine sokar bizi. Aynı noktada buluştuğumuzu sanıp, üstüne hayal kurmaya başlarız doğal olarak.

Galiba işin püf noktası orası! Karşındakine yatırım yapmadan önce iyi düşünmek gerekiyor. Beklentiye dönüşen zamanlar, sonunda bizi yaralıyor.

Giden sevgili nasıl döner, ben de bilmiyorum. Üstelik bunun üstüne hiç kafa yormuyorum. Beni ilgilendiren kısım, gittikten sonra kalanın hayatına devam etmesi. Gitmeyi kafaya koymuşsa biri, dünya geçse önüne durduramaz. Ayrıca niye durduralım? Zorla kalanın sevgisine nasıl güvenilir ki? Ne beklenir ısrar yüzünden yanında kalandan?

Ortada gerçekten bir sorun varsa, gitme aşamasına gelmeden kurtarılmalıdır ilişkiler. Avareliğinden gitmek istemişse giden, yolu açık olsun! Şairin dediği gibi; birçok gidenin her biri memnun ki yerinden….

Alıntıdır...

Gelen mektuplara bakıyorum ve anlıyorum ki, her yanımız yaralı yüreklerle dolmuş. Ayrılık kokuyor sokaklar. ılişkiler, artık bitmek üzerine mi kuruluyor?

Pek çok kişiden aynı soruyu duyuyorum. “Sevgilim beni terk etti, nasıl döndürürüm Candan Hanım?” yazılı onlarca cümle düşüyor posta kutuma her gün. ıçim acıyor elbette! Biten her şey, ardında biraz hüzün bırakıyor.

Gidenden geriye kalan yürek artığının adı, çaresizlik! Bir şekilde çıkış arıyor insan ama nafile bir çaba değil mi gideni döndürmek?

Öncelikle, bir gidiş varsa ortada, bu sebepsiz değildir. Doğru, yanlış, iyi, kötü, beğenelim ya da beğenmeyelim, hak verelim ya da haksız bulalım; kendince bir nedeni vardır gidenin. Hiçbir gidiş, aslında o anın hareketi değildir. Öncesinde birikmiş şeyler vardır.

Gitme kararı, nadiren ansızın verilir. Bir cinnet gibi, apansız vazgeçebilmek ender yaşanır. Genellikle gideceğinin sinyallerini daha önceden vermiştir giden. Denemiştir, beklemiştir, aklındaki sorulara bir yanıt aramıştır.

Bize mantıklı gelmese de, kendince bir çıkmazın içindedir giden. ıstediğini elde edememiştir, aradığını bulamamıştır. O zaman, onca vakti niye geçirir diye soracaksınız mutlaka! Çünkü o süreyi bitirmeden karar verilemez!

Birini hayatına dahil edip etmeyeceğini, onunla aynı yolda yürüyüp yürüyemeyeceğini nasıl belirlersin? Ekmek alır gibi alınmaz ki insan! Elbette bir zamana ihtiyaç duyarsın. Buraya kadar bir sorun yoktur da, olay geçirilen sürenin uzamasıyla başlar. Ne kadar uzun kalırsa, o kadar beklenti içine sokar bizi. Aynı noktada buluştuğumuzu sanıp, üstüne hayal kurmaya başlarız doğal olarak.

Galiba işin püf noktası orası! Karşındakine yatırım yapmadan önce iyi düşünmek gerekiyor. Beklentiye dönüşen zamanlar, sonunda bizi yaralıyor.

Giden sevgili nasıl döner, ben de bilmiyorum. Üstelik bunun üstüne hiç kafa yormuyorum. Beni ilgilendiren kısım, gittikten sonra kalanın hayatına devam etmesi. Gitmeyi kafaya koymuşsa biri, dünya geçse önüne durduramaz. Ayrıca niye durduralım? Zorla kalanın sevgisine nasıl güvenilir ki? Ne beklenir ısrar yüzünden yanında kalandan?

Ortada gerçekten bir sorun varsa, gitme aşamasına gelmeden kurtarılmalıdır ilişkiler. Avareliğinden gitmek istemişse giden, yolu açık olsun! Şairin dediği gibi; birçok gidenin her biri memnun ki yerinden….

Alıntıdır.. umarım bu yazı size yardımcı olur

Son düzenleme:
...

Alıntıdır.. umarım bu yazı size yardımcı olur

budur!!!!!alkisalkisalkis

semba çok teşekkürler emeğine yerimseniben durdurmayalım zaten bırakın gitsin,görsün..?!..

Semba ben de çoook beğendim bu yazıyı. Tamamıyla mantıklı şeyler.. alkisalkisalkis

bu yazı tam manası ile beni anlatıyor bende bir ayrılık yaşamaktayım bu yazı benim önümü görmeme yardımcı oldu umarım bu tür sorun yaşayan herkeze de yardımcı olabilir....

.....

Son düzenleme:
bencede öle insan ne kadar severse sevsin ilişkide kavga edilip bitmişse diyemezsin ki karşı tarafa beni seviyo musun sevmiyo musun ama tabi bu kavga nasıl bir kavga olduğuna da bağlı çok büyük bir şey yüzünden mi yoksa ufacık bir şey yüzünden mi...

Neden ayrıldınız tam olarak onu anlamadım kıskançlıktan mı? Sevgiliniz rest mi çekti size yoksa başka kızamı kaydı

Alıntıdır...

Çok güzeldi. teşekkürler.

ahh bu erkekler insanı deli ederler....

Son düzenleme:
şu yüzden ayrıldık önyargılardan dolayı şöle örnek veriyim bir kıza yardım etmişti durumu iyiydi çıktığım kişinin bunda bir şey yok ama yardım dediysem kız sokkakta kalmış gidecek yeri yokmuş kucağında bebeği varmış benimkide bu kızı tanıyomuş almış vine sonra yan tarafında bir yer varmış ev oraya yerleştirmiş tüm maddi ihtiyaçlarını karşılıyodu bebeğede bir baba gibi bakıyodu derken benim 6 hisim kuvvetlidir bu kız hep çıktığm kişiyi seviyodu bunu biliyodum çünkü erkek arkadaşım benden bir şeyi saklamaz gayet rahat konuşurduk ama sonra yok kurabiye falan yapıomuş vs falan benim iyice tepem attı dedim bu kız seni seviyo oda saçmalama böle bir şey yok bu düşüncelerinden kurtulana kadarda by yazdı bunu hiç unutmam ama ne desem bana inanmıyodu sonra bir şey oldu bu baya özel söleyemem bende kızdım sen ince olmaya devam et dedim benim lafımı sakın dinleme oda her bişeyin içinde küçük bir şey araman beni kendinden soğutuyo dedi bende ayrılmak mı istiyosun dedim bitti kib dedi 4 ay olcak hala msnde konuşuyoruz sonra o kavga ettiğimiz kız beni buldu işte o seni seviyo nasıl böle bir şey yaparsın yanlış anladın dedi sen onun için hayatın ta kendisiydin sonra kız değişti aniden bir şey olmadı ama değişmesei gereken çıktığım kişnn telefonundan msj attı benim noya seni sevmiyorum nefret ediyorum segime layk değilsin bende tamam o zaman bir dha arama sorma dd-dim sinir oldum deli gibi hemde demez mi o msjları ben sana attım çıktığın kişi değildi ama ilişkimiz bitti bu yüzden başka aramızfa hiç bir sorun yoktu ufacık tartışmalarımız olurdu aramızda hallderdik hep afedersiniz ama bu tür kızlar çıktığım kişiyi mi bulurdu ama sonra anladı haklı kim diye bendim o kızla tamamen bağlantısını kesti neye yarar ki çoık kırıldım çok incindim ama hala çok seviyorum onun yeri bende ayrı bugünde mail attım onu sevdiğimi söledim ama cvp yazmadı msnde olduğu halde bendedaha bir şey yapmayı düşünmüyorum sizcede öle yapıyım mı bekliyim mi yani....

bekleme.

.....

Son düzenleme:
Neden bi baba gibi bebeğine bakıyor anlamadım? Pardon afedersinde iyiliğin dozunu baya baya kaçırmış. Bu ne böle canım yaa? Ne demek maddi ihtiyaçlarını karşılamak?. Hadi madem kalacak yer buldu? O kıza yapıcağı en güzel iyili, helal süt emmiş insanların yanında temizinden bir iş bulmak olurdu ki kız kendi ayaklarınbın üstüne basabilsin değil mi ama? Bence erkek arkadaşın fena saçmalamış. Sen kendinde arama suçu. Kıza bak kıza bide mesaj atmış haa seninkinin tlfndan? Ne cürretle? O zaman seninkide baya rahat yayılıp oturuyo o kızın evinde. Ohhh keyfe bakk.

Canım afedersin vallahide billahi canını acıtmak için yazmadım. Ya öle bi sinirlendim ki.. Allah korusun her an hepimizin başına gelebilir yadırgamadımda durumu. Ama çok oturdu içime. Neden böle bişey yapıyor? Neden iş bulup gerekli vedayı yapıp o kızı hayatından çıkartmıyor

peki (sym) bekleme diyosunda yazdıklarımdan yola çıkarak sence bu kişi bana geri döne r mi....?

okudugum kadarıyla, sen elinden geleni yapmışsın bu ilişkiyi kurtarma adına ama o seni tınlamamış, daha üstüne gitme ve kafa yorma derim. dönse dönerdi. çırpınma daha fazla

güçlü duran ve hayatına basarılarla devam eden birine terkeden pişmanlıklar içinde geri döner ben bunu bilirim bunu söylerim......armayacak sormayacaksın ortadan kaybolacaksın bir süre gör bak nasıl şaşkına dönüyor ne oluyoruz diyor.çünkü erkeklerin beklentisi arkasından koşşup ağlayıp perişan olmuş bi kadın görmektir bunu görmeyince şok oluyorlarrr

şu yüzden ayrıldık önyargılardan dolayı şöle örnek veriyim bir kıza yardım etmişti durumu iyiydi çıktığım kişinin bunda bir şey yok ama yardım dediysem kız sokkakta kalmış gidecek yeri yokmuş kucağında bebeği varmış benimkide bu kızı tanıyomuş almış vine sonra yan tarafında bir yer varmış ev oraya yerleştirmiş tüm maddi ihtiyaçlarını karşılıyodu bebeğede bir baba gibi bakıyodu derken benim 6 hisim kuvvetlidir bu kız hep çıktığm kişiyi seviyodu bunu biliyodum çünkü erkek arkadaşım benden bir şeyi saklamaz gayet rahat konuşurduk ama sonra yok kurabiye falan yapıomuş vs falan benim iyice tepem attı dedim bu kız seni seviyo oda saçmalama böle bir şey yok bu düşüncelerinden kurtulana kadarda by yazdı bunu hiç unutmam ama ne desem bana inanmıyodu sonra bir şey oldu bu baya özel söleyemem bende kızdım sen ince olmaya devam et dedim benim lafımı sakın dinleme oda her bişeyin içinde küçük bir şey araman beni kendinden soğutuyo dedi bende ayrılmak mı istiyosun dedim bitti kib dedi 4 ay olcak hala msnde konuşuyoruz sonra o kavga ettiğimiz kız beni buldu işte o seni seviyo nasıl böle bir şey yaparsın yanlış anladın dedi sen onun için hayatın ta kendisiydin sonra kız değişti aniden bir şey olmadı ama değişmesei gereken çıktığım kişnn telefonundan msj attı benim noya seni sevmiyorum nefret ediyorum segime layk değilsin bende tamam o zaman bir dha arama sorma dd-dim sinir oldum deli gibi hemde demez mi o msjları ben sana attım çıktığın kişi değildi ama ilişkimiz bitti bu yüzden başka aramızfa hiç bir sorun yoktu ufacık tartışmalarımız olurdu aramızda hallderdik hep afedersiniz ama bu tür kızlar çıktığım kişiyi mi bulurdu ama sonra anladı haklı kim diye bendim o kızla tamamen bağlantısını kesti neye yarar ki çoık kırıldım çok incindim ama hala çok seviyorum onun yeri bende ayrı bugünde mail attım onu sevdiğimi söledim ama cvp yazmadı msnde olduğu halde bendedaha bir şey yapmayı düşünmüyorum sizcede öle yapıyım mı bekliyim mi yani....

sevgilinin tel kullanacak kadar yakınlar bence bekleme kendine yeni yol seç sevgilinle görüşme
kalbin kırı güvenin sarsılmış nasıl yürür bu ilişki madem ayrılddınız yoluna devam et başka sevgilere seni hakkedecek bir insana yol al derim
sen seviyorm dediğin halde bişey yapmamış ilişki düzeltmek için çabası yok yorma bekleme bennce:teselli:

her ayrılık gitmek değildir ve aslında her gidiş de ayrılık sayılamaz.Gitmeyi bilmiyorsan,kalanlardansındır ama kaldığın yerde barınamazsın çünkü artık o gönülde anak sığıntısındır.Gün gelir izin,sesin,nefesin bile fazla gelir.Resimlerini,sözlerini yırtıp atarlar.Gitmeyi öğrenmişsin nasıl yavaşça bittiğini görerek öğrenirsin...

Son düzenleme:
Evet. Mesela ben terkettiğim eski sevgilim msnde az önce bana hiçbir şey yazmadan çıktı diye feci halde bozuldum. Çok üzüldüm. Kendimi yapayalnız hissediyorum.mafoldumben
Aşık mıyım? Hayır. Ama bana verdiği değeri özlüyorum. Sevilmeyi özlüyorum.
O yüzden yeniden aynı şekilde benimle konuşsun istiyorum ama yapmaz tabi.
Onu çok üzdüm zamanında.
ışte o yüzden diyorum ki bana dönecek erkek benim onu sevmemi özlediği için döner.
Yoksa bana bayıldığından değil. Yalnızlıktan, çaresizlikten, boşluktan..
O da benim terkettiğim eski sevgilimden beklediğim şevkati bekler benden..
Oooofff şimdi benim ne farkım var ki bu erkeklerden?
Bence aynıyız..Kadın erkek farketmiyor.
Herkes kendi derdinde işte.mafoldumben Muhakkak birileri üzülüyor sonunda.
Ne olacak benim sonum bilemiyorum.mafoldumben

X