Ayrılıkta erkeği geri getirmenin yolu

ne kadar seversem seveyim,asla geri döndürmek için bir şeyler yapmam,yoluma bakarım,o görüşmek isterse de asla kabul etmem, etmeyi bırak aradığında meşgule atmaya,telefonumu kapamaya bile tenezzül etmem,çaldırsın çaldırsın dursun.kendime güzel bir yol çizerim,çizgimden de çıkmam.sonuç deli gibi arayıp duran,ne desem yapmaya hazır olan,peşimden ayrılmayan,hizaya gelmiş,hatasını anlamış,kapımda sabahlayan adam olur,ha bu olmadı mı defolsun gitsin o zaman, beni kazanmaya çalışmayanı kazanmaya asla çalışmam.hiçkimse benden önemli değil(deli gibi aşık olsam bile),bunu hissetirdin mi zaten peşinden ayrılmaz erkek milleti.aşkta gurur olmaz derler ama hiçbir erkek de her ne hikmetse gurursuz bir kadına aşık olmaz.
aşkta zafer kaçanındır demiş biri,ne doğru demiş.

vereliniortak :içelim:

gideni yolla isterse dönsün snr salla :):)
ayrıldım ve gitti önceden çok arardım ama artık aramam yeter bıktım
5 senelik ilişkim bitti onun saçma sapan hareketleri yüzünden....
boşverin yaaa

bende sizden akıl alıyım bari .d sevgilim bana geri döndü .d aile sorunları fln vrdı ne kdr doru bılemem ama giderken asla kbl etmıcem dedim oda ne olrsa olsun hep olcam dedi 2 hafta sure zarfında döndü msnden yazdı fln ben soququm tbi cam açmamı söyledi bende merak etsin daha bi die açmadım ters ters konuştum senı çok özledim dedi msnden çıktı ve teleofndan msj atı gece 3 e kdr sululuk tabii yatmadna öncede hayatımda geçirdiğim en güzel geceydı tşk ederm dedi.d bn gene triplerde .d ertesigünde msj atı mbıosn gibicesinden ama ondan sonrası yok .. msj atmıyo nbıosn die msj atıım bi deidm bu sefe ro soğuk..nabsam sizce bi akıl yada nabmaya çalışıo .d herkese akıl veirirm ama kendime akıl veremiorm mlsf .d şimdiden tşk eyvahedigeldismile

bende sizden akıl alıyım bari .d sevgilim bana geri döndü .d aile sorunları fln vrdı ne kdr doru bılemem ama giderken asla kbl etmıcem dedim oda ne olrsa olsun hep olcam dedi 2 hafta sure zarfında döndü msnden yazdı fln ben soququm tbi cam açmamı söyledi bende merak etsin daha bi die açmadım ters ters konuştum senı çok özledim dedi msnden çıktı ve teleofndan msj atı gece 3 e kdr sululuk tabii yatmadna öncede hayatımda geçirdiğim en güzel geceydı tşk ederm dedi.d bn gene triplerde .d ertesigünde msj atı mbıosn gibicesinden ama ondan sonrası yok .. msj atmıyo nbıosn die msj atıım bi deidm bu sefe ro soğuk..nabsam sizce bi akıl yada nabmaya çalışıo .d herkese akıl veirirm ama kendime akıl veremiorm mlsf .d şimdiden tşk eyvahedigeldismile

sen mesaj atmamalıydın
o hataları bende yaptım ama kesinlikle yanlış :eek:lmaz:
bırak biraz bişeyler için uğraşsın , sen aramaki anlasın hatasını ..
sen ne kadar arayıp sorarsan olay tersine döner :eek:lmaz:

öyle ama dayanamıyo insan arkadaslar ben napayım şimdi bana yeni sevgilisinn resmini gösteryo ya:KK43:çok güzelmş dedm ama içim parçalandı ya:KK43:

öyle ama dayanamıyo insan arkadaslar ben napayım şimdi bana yeni sevgilisinn resmini gösteryo ya:KK43:çok güzelmş dedm ama içim parçalandı ya:KK43:

Ya nasıl bu kadar kendine acı çektirebiliyorsun.
Kusura bakma ama eski sevgilin de tam odunmuş yaa. Senin kırıldığını düşünemiyor mu da yeni sevgilisinin fotoğrafını gösteriyor.:kızgın: Ama her şeyden önemlisi de sen nasıl hala böyle bir herifle konuşabiliyorsun. Çok sinirlendim şuan.:kızgın:
Kendine haksızlık etme. Seni istemeyeni sen de isteme. Evet bazen dayanamıyormuş gibi düşünebilirsin ama dayanman lazım kendi iyiliğin ve onun gözündeki değerin için.
Ben olsam parçalardım böyle bir adamı.Çok üzgünüm çoook Ve iletişimi keserdim. Asıl seven insan, bırakıp gidebilendir gerektiğinde..Ve anladığım kadarıyla senin de artık bırakman gerekiyor ki önündekileri görebilip yapyeni bir hayata başlayabilesin.
:enbuyukkk:

sen mesaj atmamalıydın
o hataları bende yaptım ama kesinlikle yanlış :eek:lmaz:
bırak biraz bişeyler için uğraşsın , sen aramaki anlasın hatasını ..
sen ne kadar arayıp sorarsan olay tersine döner :eek:lmaz:

di0sun .s peki bakaLm aTmayız .d saol cnma.s

valla niye dönsün ki.. dönmesine fırsat vermeden başka bi yiğit bulmuş olurum ben zaten.. bi tanesi beni terketmişti.. tam 10 gün sonra şuanki sevgilimle çıkmaya başladım.. aynı gün içki komasına girdiğini söledi beyimiz.. hadi ya geçmiş olsun cnm dedim.. nasıl böyle çabuk unuttun ben blöf yapmıstım barişiriz diye düşünmüştüm aricaktım seni dedi.. ayyy bilmiodum bilsem beklerdım dedim =))) niyeyse ayrılınca kısmetlerim daha da çoğaliyo.. niye zaman kaybı yapicam ki.. yeni aşklar her zaman daha ii bi yoldur.. bahar da geldi.. silkelenin hadi.. süslenin püslenin dişari atın kendinizi..

valla niye dönsün ki.. dönmesine fırsat vermeden başka bi yiğit bulmuş olurum ben zaten.. bi tanesi beni terketmişti.. .............. ayyy bilmiodum bilsem beklerdım dedim =))) niyeyse ayrılınca kısmetlerim daha da çoğaliyo.. niye zaman kaybı yapicam ki.. yeni aşklar her zaman daha ii bi yoldur.. bahar da geldi.. silkelenin hadi.. süslenin püslenin dişari atın kendinizi..

Canim bu yazdiklarin beni cok guldurdu..cok hossun..hazir yurtdisindayken yarin ilk isim suslenip sokaklarda gozumu acmak olacak!!!!:dance:

Canim bu yazdiklarin beni cok guldurdu..cok hossun..hazir yurtdisindayken yarin ilk isim suslenip sokaklarda gozumu acmak olacak!!!!:dance:

Tabi tatlım yaa... Hayat o kadar kısa ki.. birinin arkasından gözyaşları içinde yas tutma gibi bi lüksümüz yok.. ona ahh buna vahhh derken gençlik gidiyor... Gözünüzden bi damla yaş akıtan erkek için üzülmeyin... sizin için hayırlısı değilmiş.. Gidin yepyeni aşklara merhaba deyin.. Valla hayat çooook kısa...mutluluğu yakalamak için çaba göstermek zorundayız.. yastığımıza kapanıp gidenlere yas tutarak ayağımıza gelmez mutluluk... :1hug:

Son düzenleme:
Ayrılığın Üstesinden Nasıl Gelinir?

Unutmak mı beklemek mi? Yol ayrımında olmak en zoru... Ayrılığı atlatmanın yolu bu yazımızda...

Hayat bazen hiç beklemedeniz anda acımasız yüzünü gösteriverir. Her şey mükemmel giderken sizin birdenbire diye tanımladığınız, oysa ona göre hep var olan sorunlar nedeniyle erkek arkadaşınız sizden ayrılır...

Ayrılığın gerçek nedeni ve objektif değerlendirme nedense en sona bırakılır. Çünkü her şeyden önce; ağlamak, uykusuz geceler geçirmek, yakın dostlarınızla saatlerce ilişkiniz ve eski sevgiliniz hakkında konuşup üzüntüyü paylaşmak gelir.

Bunlar sadece anlık çözümlerdir ve o an acınızı hafifletir. Oysa çözüm bu değildir, bu sadece acıyı yaşamak ve yaşanan acıyı paylaşmaktır.

Aslında şöyle bi sakinleşip düşünmek gerekir. Çünkü biten ilişkiler, ardında her iki taraf için de cevaplanmamış sorular biralar. Bu nedenle ilk yapmanız gereken ilişkinin gerçekten bitip bitmediğini anlamaya çalışmaktır. Neticede sevgilniz sizden ayrılacağını söylemiş olsa da son bir şans her zaman vardır.

Peki, ne yapmalısınız? Cevap son derece basit: Biraz beklemelisiniz. Nasıl mı? O sizi aradıktan sonra onu aramayın. Gerekirse odanızdaki telefonun kablosunu çekin, cep telefonunuzu kapatın.

Hızlı ayrılıklar!

Aradığında da telefona birkaç gün cevap vermeyin. Ayrılmayı isteyenin o olduğunu unutmayın. Eğer verdiği kararda ciddiyse zaten sizi aramayacaktır ama bir anlık öfke ya da düşünmeden alınmış bir kararsa hatasını anlaması için ona düşünme ve yokluğunuzla tanışma fırsatı yaratın. Yalnız kalmasına izin vermediğiniz sürece durum istediğiniz şekilde sonuçlanmayacaktır.

Sizi aramazsa...

Beklediniz, sabrettiniz ama aramadı. Sancılı geçen bu zamanda siz de oldukça yıprandınız. Bu süreci fazla uzatmaman, çevrenizdekilere ve kendinize daha fazla acı çektirmekten vazgeçmelisiniz. Depresif ruh halinden bir an önce kurtulmanın yollarını arayın. Eski sevgili düşünmek enerjinizi alacağı gibi, sizi yolunuzdan alıkoyarak ileride yaşayacağınız ilişkilerden de mahrum bırakacaktır. Gözünüzü açma ve yaşadığınız ilişkiden ders alıp bundan sonraki yaşamınıza bakma zamanı. Bu gücü kendinizde bulamıyorsanız bu konuda bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Sizi ararsa...

Her telefon çalışında kalbiniz hızla çarpıyor ve arayan kişinin hep o olması ümidiyle ahizeyi kaldırıyordunuz, işte en sonunda sizi aradı. Şimdi ne yapmalısınız? öncelikle sakin olmaya, hislerinizi belli etmemeye çalışın. Ne çok sevindiğinizi ne de öfkenizi ona hissettirin. Onu dikkatlice dinlemeye özen gösterin. Sizi neden aradığım anlamaya çalışın. Asla içinizden geldiği gibi davranmayın, özellikle de onun özgüvenini yıkmaya yönelik ve hesap soran bir tavır içinde bulunmayın.

Unutmayın ki sizi aramasının nedeni ya sizi özlediği (bu da size "karşı hâlâ bir şeyler hissettiğinin işaretidir) ya da vicdanını rahatlatmak içindir. Her iki durumda da ikinci adımı onun atmasını bekleyin. Eğer sizi özlemisse zaten tavn ve ses tonu nazik olacaktır. Siz de yelkenleri fazla suya indirmeden onun açıklamalarını dinleyin. Yüz yüze konuşmak istiyorsa teklifini geri çevirmeyin.

Yapacağınız görüşmede ilişkiniz hakkında konuşun. Kimin hatalı olduğunu değil,
ve bundan sonra ilişkiye tekrar başladığınızda nasıl beklentiler içinde olduğunuzu birbirinize anlatan. Birbirinize zaman tanımayı unutmayın. Ama sadece vicdanını rahatlatmak ve ne durumda olduğunuzu kontrol etmek için aramışsa zaten ses tonu da fazla kendinden emin, alaycı ve duygusuz olacaktır. Yapmanız gereken uzun cümleler kurmadan, gelecekte karşılaşacaklarınızı göz önünde bulundurarak konuşmayı kısa kesmek. Artık ona "güle güle" demeye hazırlanın.

Unutmak için ne yapmalı?

- ıstenilmediğinizi düşünmeyin.

- Gerekirse ağlayın ama kendinizi fazla hırpalamayın.

- Size keyif veren işlerle uğraşın.

- Mutsuz hissettiğinizde çikolata yiyin.

- Spor yapın, dans edin, şarkı söyleyin.

- Egonuzu okşayan insanlarla birlikte olmaya çalışın.

- Bulunduğunuz şehirden birkaç günlüğüne uzaklasın.

- Güne ılık duş alarak başlayın.

- Acımı hafifletebilir düşüncesiyle yeni bir ilişkiye asla başlamayın.

Araştırmalar ne diyor?

Yapılan araştırmalar kadın ve erkeğin biyolojik anlamda farklı yapılara sahip olduğunu gösteriyor, işte örnekler...

Kadınlarda konuşma yeteneklerini yönlendiren bölüm, beynin sol tarafında bulunurken
erkeklerdeyse bu bölüm beynin ön ve arka kısımlarında dağınık olarak bulunur, işte bu yüzden kadınlar konuşmak konusunda erkeklerden daha yeteneklidir.

Duygusal reaksiyonlar kadınlarda beynin her iki yarımküresinde oluşurken erkeklerdeyse sadece sağ yarımkürede oluşur. Bu nedenle erkekler kadınlara göre duygularını ifade etmekte güçlük yasarlar.

Neden sizden kaçtı?

Kadınların işitme yetenekleri gelişmiştir ve sese karşı çok duyarlıdırlar. Bu nedenle bir erkeğin konuşma tonundaki farklılığı rahatlıkla sezebilirler.

Yeni başlangıçlar

Geçmişi hatırlayıp o güzel günleri özlemeye son verin. Kötü anları, onun size yaptığı haksızlıkları ve incinen gururunuzu düşünerek kendinizi kurtarın. Ayrılığın acısı son bulmaya başlar başlamaz tekrar dört elle sarılın her şeye. Her şeyin yolunda olduğu, ilişkinizin bittiği ve şimdi yolunuza devam etmek gerektiği gerçeğinin altını çizin. Yeni aşklar ve yeni başlangıçların, belki de aylar sonra tekrar başlayacak eski aşkların hayatınızda olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Kendinizi rahat bırakın ve duygulanman sesini dinleyin. Yaşadığınız her sorunun bir fırsat olduğunu ve sizi daha güçlü yapacağını asla unutmayın.

giden sevgili gelse ne işe yarar? hep aklınızda acaba yine gider mi olacak...bırakın gitsin kendi kendine dönmeyecekse sizin çabanızla dönmesi pek bişi ifade etmese gerek...

Bende Elif Şafak AŞK'tan bir alıntı yaparak bu konuya devam edeyim :)

""Akılcı kararlar alıp planlar yaparak hayatımızın akışını denetleyebileceğimizi zannediyoruz.Oysa balık yüzdüğü okyanusu denetleyebilir mi? Bu sadece sahte beklentiler ve hüsranlar yaratır..."

Seviyorsa hiç gitmez zaten..

Gidene kal ,kalana git demem hiçbirzaman :nazar:

merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza
ben de isteme olacağı gün ayrıldım,nişanın nasıl yapılacağı konusunda anlaşamadık,ben adetlere uygun olsun istedim ,annesi tutturdu isteme günü nişan,söz tatlı hepsi bir arada olsun diye
sevgilim evin tek çocuğu annesine ses çıkarmadı beni ikna etmeye geldiler akşam annesi azarlar tarzda konuşunca ben artık istemiyorum dedim,böylece ayrıldık
1 hafta sonra aradım görüşmek istiyorum dedim,çok sevindi tamam dedi,yola çıkamdam beni aradı fakat aksilik çıktı ben gelemicem dedim yarın olsun bakalım dedi ve gelmedi
bir mail yazdım biraz sert konuştum,önceki nişanlısından annesi yüzünden ayrılmış bunu yüzüne vurdum,o da cevap yazdı vb.1 ay mail yazdık birbirimize
ben onu msnden sildim 5 kere falan hep geri ekledi
en son böyle olmayacak açıkça konuşalım dedim,niyetin nedir dedim,aramızda büyük problem yok halledelim deim cevap yazmadı
sonra mesaj yazdım gel görüşelim diye,helalleşmek için gelicem dedi geldi de
hala nişanı kabul etseydin ne vardı,seven insan düğün falan dert etmez dedi
ağrıma gitti ben onun için işimi,memleketimi herşeyi değiştirdim kabul ediyodum bi isteğimi yerine getirmediler,tükürdüğümü yalamk istemiyorum
o akşam kesin ayrıldık dedik,beni yine eklemniş msne ne yapayım

merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza
ben de isteme olacağı gün ayrıldım,nişanın nasıl yapılacağı konusunda anlaşamadık,ben adetlere uygun olsun istedim ,annesi tutturdu isteme günü nişan,söz tatlı hepsi bir arada olsun diye
sevgilim evin tek çocuğu annesine ses çıkarmadı beni ikna etmeye geldiler akşam annesi azarlar tarzda konuşunca ben artık istemiyorum dedim,böylece ayrıldık
1 hafta sonra aradım görüşmek istiyorum dedim,çok sevindi tamam dedi,yola çıkamdam beni aradı fakat aksilik çıktı ben gelemicem dedim yarın olsun bakalım dedi ve gelmedi
bir mail yazdım biraz sert konuştum,önceki nişanlısından annesi yüzünden ayrılmış bunu yüzüne vurdum,o da cevap yazdı vb.1 ay mail yazdık birbirimize
ben onu msnden sildim 5 kere falan hep geri ekledi
en son böyle olmayacak açıkça konuşalım dedim,niyetin nedir dedim,aramızda büyük problem yok halledelim deim cevap yazmadı
sonra mesaj yazdım gel görüşelim diye,helalleşmek için gelicem dedi geldi de
hala nişanı kabul etseydin ne vardı,seven insan düğün falan dert etmez dedi
ağrıma gitti ben onun için işimi,memleketimi herşeyi değiştirdim kabul ediyodum bi isteğimi yerine getirmediler,tükürdüğümü yalamk istemiyorum
o akşam kesin ayrıldık dedik,beni yine eklemniş msne ne yapayım

bi daha sil.

Fiyonk arkadaşıma katılıyorum. Böyle bir insanla ömür geçmez. :umursamaz:

Son düzenleyen: Moderatör:
bana yen, sevgilisinn resmini gösterdi hala seni seviyorm diyo anlamadm ben naptığını seviyorsan neden bekliyosn dedim işimn olması lazm dedi senn işin var benm yok bu şeklde cıkmak istemyorm dedi bunu ben degl o dert edyo:KK43:sewyorm onu görüştm h.sonunda bana esksi gibi sarıldı oda sewyo anlıyorm ama niye böyle oluyo anlam veremyorm bana beni sınava kadar bekle dedi:KK43:ben burda ondan baska şey dusnemyorm ki dagın basında çalşyorm insan yuzu görmyorm doğru durust vakit geçmiyo ki arkadaslarmla görssem gezsem tozsam unutabilsem oda olmuyo çıkmazdaym açıkçası çok sevyorm ama artık sevgilisi var banada bekle diyo anlamadm gitti:KK43:

X