Kıl Dönmeleri (Batıklar) için PFB Vanish

sipru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2007
209
1
39
Arkadaşlar kıl dönmeleri için bi ürün tavsiyesi aldım, PFB vanish diye... Bu ürünü kullanan var mı aramızda?

Ürün bilgilerine burdan ulaşabilirsiniz....
*PFB Vanish, eşsiz bir kozmetik roll-on başlıklı jel-losyondur. Ürünümüz; batık kılların deri dışına rahat çıkabilmeleri ve tıraş neticesi oluşan jilet yanıkları, ağda, epilasyon ve lazer epilasyon sistemi ile alınan tüylerin oluşturduğu küçük şişkinliklerin ve kıl dönmelerinin giderilmesi için tedavi amaçlıdır.

*PFB Vanish, batık tüyleri deri üzerine itmek için deri hücrelerini harekete geçirirken, bir yandan da ciltte hafif peeling etkisi yaparak, kılın yüzeye rahat çıkmasını sağlar. Bu şekilde hem ölü deri yok edilmiş olur, hem de cilt yıpranmaz.

*PFB Vanish, içeriğindeki normalden fazla miktarda bulunan nemlendiriciler sayesinde, cildinizin nem oranını sürekli dengede tutar.

*PFB Vanish, tahrişe bağlı oluşan küçük şişkinlikleri ve kızarıklığı azaltır. Maalesef, tüm kadınlar ve erkekler pürüzsüz bir tıraş görünümü sağlayamazlar. Kimilerinde; özellikle kalın ve kıvırcık tüy yapısına sahip olanlarda batık ve dönük kıl problemi oluşabilir. Tıraş olmak; serbest kalan kıl ucunu keskinleştirerek, kıl batması ve dönmesi rahatsızlığını artırır. Sık kesilmiş kıl uzarken, kıl yuvasını delmesi veya dönerek tekrardan deriye, yabancı bir madde olarak girmesi, reaksiyon oluşturur, sivilcelere sebep olur. Bu duruma Pseudo Folliculitis Barbae- PFB denir. Tüylerinizin alınmasından iki – üç gün öncesinden başlayarak sabah 1, akşam 1 kez olmak üzere iki gün boyunca tüylerinizin alınacağı bölgeye sürünüz. Alınma işleminden hemen sonra da günlük olarak problemli bölgelerinize sürünüz. İhtiyacınız bitinceye kadar günde bir kez olmak üzere kullanmaya devam ediniz.

75 YTL evet... Acaba işe yarar mı, almaya değer mi bilemiorum...

valla en önemli şey bol bol kese bu işte ... ama bazen gerçekten çok inatcı olabiliyor bu kıl dönmeleri ... bu arada izleri yok etmek için medicasol kremini önerebilirim

arkadaslar ben PFB vanish i kullandım roll-on biçiminde olan vardı onu kullandım çok aman aman bir etkisi yok belki 10taneden 2 tanesine ii geldi diyebilirim..en buyuk belam bnm de..özellikle kasık bölgemde çok fazla. cilt doktorum maalesef bunlara lazer epilasyondan başka bir çözüm olmadıgını söyledi orada kıl çıkmıcakki kıl dönmesi olmicak şeklinde bir açıklama ile.. ben de lazere başladım.. pfb dedigim gibi hem pahalı hem de çok aman aman diil.. butçen varsa deneyebilirsin ama herkese etkisi farklı olabilir..

medicasol piyasadan kkalkdı diyolar.geçen gün eczaneye gittim artık çıkmıyo dedi eczacı.

canım ben kullanmaya sanırım bi aydan fazla bi zaman önce başladım. ve şu an bacaklarımın bu hale nasıl geldiğine kendim bile inanamıyorumsırnaşık şey benim bacaklarımda tüylerin çıkış yerleri mor mor benekler halinde çok belliydi ve bir sürü kıl dönmesi vardı siyah olarak tam bi leke deryasıydı anlayacağın. ağda kullanırım hep peeling yapsın diye ama kendimi bildim bileli bu lekeler vardı ve ne yaptıysam hiç geçmedisenağlama ama bu forumda bi arkadaş saolsun pfb'yi tavsiye edince bi ümit aldım ve kullandim. şimdi kıl dönmesi yok. lekeler cok belirsiz oldu renkleri açıldı:içelim:
size de anlatmak istiorum; ben sabah akşam pfb sürüyorum, banyo çıkışı ponza taşıyla masaj yapıp nemlendirici sürüyorum. son üç gündür forumdaki bi arkadaşın tavsiyesiyle de nemlendirici yerine arap kızı kremi kullanıyorum
sonuç mükemmel dediğim gibi kendim bile inanamıoruma.s.
inşallah size de bu yazdıklarımın bi faydası olur; çekmeyen bilmez çünkü etek giyince insanların bakışları karşısında hissedilenleri

kızlar eczanelerde oldukça pahalı satılıyo pfb:eek:klava: ben internet üzerinden 50 ytl'ye aldım. aslında yurt dışında 19 dolara satılıyomus. keşke biri bize yurtdısından gönderse dee biz parayı ona havale etsek:roflol:

arkadaşlar bende kararsız kaldım pfb vanish konusunda size verdigim tarifi hala kullanıyorum ama hemen düzelsin diorum yaz gelmeden düzelsinde doya doya bi etek giyim vanish etkisi hızlımı acaba

kullanan arkadaşlar yazabilir mi lütfen 3 hafta gibi bi zamanım var ne derece iyi gelir. bi ara geçmişti şimdi yine çoğaldı . bide kullandığınızda deri falan mı soyuluyo acaba yoksa normal krem jel gibi sürüp normal görüntü de mi kalıyo. bide temiz bacağa mı yapılıyo ???

merhaba ben bu sitede yaniyim arkadaşlar..benimde batık problemim var hatta bu yüzden psikoljim bozuldu yani o bacaklarım sıkmaktan yara bere içinde..yeni bi yöntem buldum yengemin tavsiyesiydi.hiçbir yan etkisi yok.eczaneden gittimAVİL ve TRAVAZOL die iki krem aldım bunları avucumun içinde karıştrp bacaklarımın sorunlu kızarık yaralı bölgelerine sürdüm henüz 3 gün oldu ama baya iyi geldi cildime.d:teytey:enemenizi tavsiye ederim.düzenli kullanım önemli tabii....:teytey:

canım ben kullanmaya sanırım bi aydan fazla bi zaman önce başladım. ve şu an bacaklarımın bu hale nasıl geldiğine kendim bile inanamıyorumsırnaşık şey benim bacaklarımda tüylerin çıkış yerleri mor mor benekler halinde çok belliydi ve bir sürü kıl dönmesi vardı siyah olarak tam bi leke deryasıydı anlayacağın. ağda kullanırım hep peeling yapsın diye ama kendimi bildim bileli bu lekeler vardı ve ne yaptıysam hiç geçmedisenağlama ama bu forumda bi arkadaş saolsun pfb'yi tavsiye edince bi ümit aldım ve kullandim. şimdi kıl dönmesi yok. lekeler cok belirsiz oldu renkleri açıldı:içelim:
size de anlatmak istiorum; ben sabah akşam pfb sürüyorum, banyo çıkışı ponza taşıyla masaj yapıp nemlendirici sürüyorum. son üç gündür forumdaki bi arkadaşın tavsiyesiyle de nemlendirici yerine arap kızı kremi kullanıyorum
inşallah size de bu yazdıklarımın bi faydası olur; çekmeyen bilmez çünkü etek giyince insanların bakışları karşısında hissedilenleri

xthefelix hala buralardamısın:)) pfbden çok memnun kalmışsın inan çok umutlandım senin mesajını okuyunca:) etkisi ne kadar sürüyo bi şişe bitince sorun düzeliyormu yoka sürekli kullanımmı gerekiyor? bende bugün pfb aldm bakalım başlıcam:)

bi konu açtım bununla ilgili hemde maliyet olarak da uygun bakmanızı tavsiye ederim:nazar:

Kızlar benim de bir sorunum var..

Tam batık mı kıl dönmesi mi bilmiyorum ama ağdadan 1 hafta sonra tüyler çıkmaya başlayacağı zaman inanılmaz acıtıyor. pütürük pütürük oluyor ve çıkana kadar el değdiremiyorum. acısına aldırmadan kese yapıyorum ama nafile.. hiç bir sonuç alamadım. bununla ilgili önerileriniz var mı?

Ve sadece koltuk altımda sanki kistik sivilce gibi şeyler oluşuyor, kolumu kaldırırken bile çok acıyor. acaba doktora gitmeli miyim?

Kızlar benim de bir sorunum var..

Tam batık mı kıl dönmesi mi bilmiyorum ama ağdadan 1 hafta sonra tüyler çıkmaya başlayacağı zaman inanılmaz acıtıyor. pütürük pütürük oluyor ve çıkana kadar el değdiremiyorum. acısına aldırmadan kese yapıyorum ama nafile.. hiç bir sonuç alamadım. bununla ilgili önerileriniz var mı?

Ve sadece koltuk altımda sanki kistik sivilce gibi şeyler oluşuyor, kolumu kaldırırken bile çok acıyor. acaba doktora gitmeli miyim?

eğer epilasyon sonrası oluşan bulgularsa bunlar ,muhtemelen yağ bezlerinin boşaltım kanllarını tıkayarak komedon oluşturması olabilir .
komedolitik ve antibakteriyel içerikli preparatlarla iyileşme gerçekleşir diye umuyorum.
tend skin diye bi ürün var ,burdada sıkça bahsedildi ,hangi başlıklardaydı bilmiyorum ama içersiindeki salisilik asit bu komedonları çözüyor.

eğer epilasyon sonrası oluşan bulgularsa bunlar ,muhtemelen yağ bezlerinin boşaltım kanllarını tıkayarak komedon oluşturması olabilir .
komedolitik ve antibakteriyel içerikli preparatlarla iyileşme gerçekleşir diye umuyorum.
tend skin diye bi ürün var ,burdada sıkça bahsedildi ,hangi başlıklardaydı bilmiyorum ama içersiindeki salisilik asit bu komedonları çözüyor.

çok teşekkürler, bahsettiğin ürünü araştıracağım..

pfb kullananlar yokmuu?? 5 gündden beri kullanıyorum çok az bi değişim gözlemledm gibi ama şişe biticeek ve batıklar bitmicek die çok korkuyorm

az evvel pfb aldım ben de. ebaydan. elime gelişi 33 tl filan. yani tr'den 70 küsüre almaya luzum yok. hoş ürün istanbuldan kargolancak, ama direk trden alırsan daha pahalı, dolaylandırıp alırsan daha ucuz:KK70::KK9:

selamlar herkese,
ya baya araştırmaya çalıştım ama işin içinden çıkamadım. şu batık konusu..
Skin doctor mı yoksa pfb vanish mi alıyım, ya da başka bişey mi??
kullananlar ya da başka öneriisi olanlar lütfen cevap yazabilirler mii:KK43:((

skin doctoru bilmiyorum ama pfb vanish etkili. ben kullandım. sanırım ölü deriyi atarak yapıyor. soyuluyor deri

canım ben kullanmaya sanırım bi aydan fazla bi zaman önce başladım. Ve şu an bacaklarımın bu hale nasıl geldiğine kendim bile inanamıyorumsırnaşık şey benim bacaklarımda tüylerin çıkış yerleri mor mor benekler halinde çok belliydi ve bir sürü kıl dönmesi vardı siyah olarak tam bi leke deryasıydı anlayacağın. Ağda kullanırım hep peeling yapsın diye ama kendimi bildim bileli bu lekeler vardı ve ne yaptıysam hiç geçmedisenağlama ama bu forumda bi arkadaş saolsun pfb'yi tavsiye edince bi ümit aldım ve kullandim. şimdi kıl dönmesi yok. Lekeler cok belirsiz oldu renkleri açıldı:içelim:
Size de anlatmak istiorum; ben sabah akşam pfb sürüyorum, banyo çıkışı ponza taşıyla masaj yapıp nemlendirici sürüyorum. Son üç gündür forumdaki bi arkadaşın tavsiyesiyle de nemlendirici yerine arap kızı kremi kullanıyorum
Inşallah size de bu yazdıklarımın bi faydası olur; çekmeyen bilmez çünkü etek giyince insanların bakışları karşısında hissedilenleri

bi kaç sorum olacak ne olur cevap ver bende senin yazdıklarından ümitlenip aldım, şimdi her gün mü banyo yapıp kullanıyosun nasıl sürüosun yedirerek mi bir kutu yetiyo mu yoksa yetmiyo mmu? Sürekli kullanım mı gerekli bi kere bittikten sonra daha çıkmıyo mu biliyorum çok soru oldu ama ne olur yardımcı ol :KK43:

X