erkek yada kız bebeğin belirtileri nelerdir.kaç haftadan sonra cinsiyetini öğrendiniz

slm arkadaslar bende 2 aylık hamıleyım oglumda mıde bulantısı cekmedımm bu hamılelıgımde cekıyorum ve kasıklarım cok agırıyor sızce neyım olur ben kız cok ıstıyorumm ama rabbım hayırlısını versın ve herkesın gonlune gore versın

öncelıkle allah bagışlasınn ve hayırlııs olsun rabbım inşallah gonlune gore verır benımde 6 yasında dunya yakışıklııs oglum var be ıkıncıye hamıleyım 2 aylık bende oglumda hıc mıde bulantısı cekmedımm ve bunda cekıyorum ve kasıklarım cok agırıyor ama oglumdan sonra kurtaşş oldumm kızım olurmu sızce bende kızım olsun cok ıstıyorum ve oglum olursa cok cok uzulecemm rabbım herkesın gonlune gore versın inaşşalhh

ben ekşiyi ve acıyı severek yiyorum tatlıyla aram yok bulantım çok hafif oldu ve kusmadım 14 haftalık dün öğrendik

BEBıŞıM ERKEK çok sağlıklı maşallah çok heyecanlıyım

benimde mide bulantım falan hiç olmadı sürekli ekşi yiyorum göbişimde çok sivri hergören erkek diyor ama 16. haftamda öğrendim kızım olacak..

hiç bulantım olmadı neredeyse.. güzelleştiğimi söylüyorlar.. ekşiyle hiçbir zaman aram olmadığı gibi şimdi de yok... tatlı tuzlu isteğim hemen hemen eşit.. karnım sivri değil ama kalçam da genişlemedi.. kızım olacağını öğrendim geçen hafta, çok mutlu oldum çoook sırnaşık şey önce sağlıklı, hayırlı evlat diliyorum herkes gibi ama allah biliyor gönlümde yatan aslanın kız olduğunu :asigim: umarım hata yapmışım demez doktorum delikafadulden hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin :CüvCüv::nazar:

merhaba kizlar, tecrubeli bir anne olarak yazdiklarimi iyi okuyun. ben ilk hamileligimde 19 yasindaydim. karnim sivriydi. 4.5 aylik olana kadar surekli cikardim eksiyi tatliyi birakin canim hic birsey istemiyordu.dolayisiyla ilk dort ayimda 54 kilodan 50 kiloya dustum.sonra hersey normale dondu ve 63 kilo ile dogum yaptim.hicultrasona girmedim. nur topu gibi bir oglum oldu. 3 sene sonra ikinci bebegime hamile kaldim. ayni sikayetler ayni belirtiler ikinci kezde oldu. bir kez 13 haftalikken ultrasona girdim. ne oldugu o zaman belli degildi ama ben oglan olacagindan oylesine emindim ki ve nihayet 65 kilo ile ikinci dogumumu yaptim. bir oglum daha oldu. oylesine guzel bir bebekti ki goren bunda kiz guzelligi var pesi kiz dediler hep. her nekadar iki oglum oldugu icin cok mutlu olsamda icimde hep bir kiz ozlemi vardi. bu sefer kizim olacak dusuncesiyle hep tekrar hamile kaldim. sukur rabbime ki karar verdigim ilk ay hamile kaldim ama kizim olmasi icin internette basvurmadigim site kalmadi. cin takviminden tutunda ne yiyip icmeme kadar. hatta laf aramizda esimi bir kez disari bosalttirip bir sonraki spermleri icime aldim ki sperm kalitesi dussun kizim olsun diye. anlicaniz denemedim sey, yapmadigim dua kalmadi. hamile oldugumu duyunca dunyalar benim oldu dedim kizim geliyor. cunku midem bulanmadi, surekli midem kazinip durdu canim hep birseyler yemek istiyor. 21 haftalik hamileyim simdiden 63 kilodayim kac kilo ile dogum yaparim artik allah bilir. iki oglumda karnimda olusan siyah cizgi simdi yok. iki hamileligimden tamamen farkli bir hamilelik ve ben hep kiz hissettim hatta onunla hep kizim diye konustum. ismini hazirladim. bir iki kucuk pembe kiyafetler aldimbeni gorenler hep kiz dedi esim ve kaynanam haric. dun ultrasonda cinsiyetini ogrendik. ne olacak biliyormusunuz.... bir oglum daha. hayal kirikligina ugradim. elbetteki saglikli olmasi herseyden onemli ama kizim olacagimdan cok emindim. artik soylenen hicbir seye inanmiyorum. sizde oyle yapin. siz ne yaparsaniz yapin sekliniz nasil olursa olsun allahin verdigi oluyor. su anda hala soktayim. aldigim kiz kiyafetlerine bakip agliyorum. kizlar acaba ultrasonda yanilma payi olabilirmi. cunku ben pipisini gormedim halbuki youtube den baktigim kadariyla cocu net sekilde belli oluyo...

bişiyi ne kadar cok istersen o kadar tersi oluo yarabbim yaa hayırlısı olsunn..okurken cok duygulandım gerçekten insanlar beklentileri yönünde sartlanıo ve tersi olduğunda hayal kırıklığına uğrayabilior, benim ilk bebeğim olmasına eşimin 3 erkek kardes olup kayınvaldemlerin deli gibi kız istemesine rağmen bende erkek istiorum :KK43:(( bakalım hayırlısııı

anneannemin hep bir lafı vardı kızlar.......kendini düşünen anne çocuğunun cinsiyetini farklı ister.çocuğunu düşünen anne aynı cinsiyet ister....diye.doğru sanki ne dersiniz?.

kısa aralıklarla ıkı hamılelık yasadım.. bırbırınden çok alakasızdı. neredeyse hiç benzemıyordu ama cınsıyetler aynı oldu...

ben cinsiyetimi 2 ayımda öğrendim en çok zeytin bide turşu suyu içerdim ne içmek ama zeytinler dağ gibi birikirdi önümde mide bulantımda a oldu doktor oğlun olucak dedi biz pek inanmadık doktor dedi çık burdan istediğin herkese söyle oğlum olucak diye dedi oğlum oldu evet
karnım çok sivriydi ve bebeğim çok hareketliydi yemek yerken su bile içsem hareket ediyodu diyoduk ne obur ben yukardan yemek yiyom o içerde coşuyokaydirigubbakcemile3
oğlum gerçekten tosun gibi doğdu halada öyle yemek yemeyi çok seviyo

ben deli gibi acı yedim başlarda. Miğdem çok kötü yanıyodu ama yedim napıyım. Şimdi ise tatlıya çok düşkünüm, kutuplarda yaşıyorum anlıyacağınız. Bana 4. ayda erkek dediler iki hafta sonra %99 kız dediler. Bacakları hep kapalıydı hiç göstermedi terbiyeli kızım. Detaylı utrasyonda gödüler, yumurtalıkları içerde dedi doktor, rahmini falan gördü sanırım. Öyle yani

tatlıya özellikle çikolataya deli gibi düşkün olan ben hamileliğimin başından beri sürekli ekşi yiyorum.aklımda hep limon ve turşu var.çikolata ayda yılda bir.derler ya ye ekşiyi çıkar ayşeyi,ye tatlıyı doğur hakkıyı diye.yalan yok öyle bişey.benim de oğlum olacak inşallah.

eşki yedim hep erikler felan 11 haftada oğlum olacağını öğrendim

ben 20.haftadayım ve hala öğrenemedim.Her turlu belirtileride yasıyorum,ekşisi tatlısı,mide bulantısı vb..tahmin yapamıyorum o yuzden..:))

biz 12. haftada doktora gittiğimizde erkek olabilir demişti sonra tekrar 14.haftada gittiğimizde %90 erkek dedi,bundan sonra 18.haftaya randevu verdi o zaman kesin belli olur heralde.bu arada neye aşerdiğinizle bebeğin cinsiyeti arasında en ufak bir ilgi yok.böyle şeylerin bilimsel yanı yok zaten.mesela canım hiç tatlı çekmedi ama erkek bebek bekliyorum Allah herkese bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

12. haftada erkeğe benziyor dedi 15. haftada kesinleşti
acı,ekşi,ve tuzlu şeyler yedim
acı hariç hala yiyorum :=) tatlı cazip gelmiyor herkesin farklı olabiliyor

a.s.:bbo::1shok:ya canım cok afedersin ama bebeğin kafası solda sağda yumurtladım ne demek anlayamadımda

bana 12.haftada ikili test yapıldığı gün erkek gibi dedi..
20.haftada şeker yüklemesinde gittiğimdede oo büyümüş kızımız dedi ama gösterene kadar akla karayı seçmiştik :KK70:
ben 2 litre su içtim sıkıştırdım yok! doktor benden sonra 4-5 hasta aldı yolladı ben nasıl sıkıştım bunaldım yok hala göstermiyor! doktorla ömrümüzü yemişti gösterene kadar :lepi:

hiç mide bulantısı yaşamadım ekşide yedim tatlıda yedim herşeydende yedim tek tiksintim balık ve tavuktu o kadar şu anda bir prenses bekliyorum doktor amcası ikili testine gittiğimizde söylemişti değişmedi kuzucuğum

arkadaşlar mrb ben yeni gördüm siteyi benim 3 kızım var beklenmedik bi hamileleik daha yaşıyorum şimdi hepsindede kalçamın büyüdüğünü sölediler hepsindede bulantılarım oldu ilk hamileliğim de çok rahattım ama 3. kızımda nerdeyse 9 ay yattım aşerme konusunda 2ve 4.kızımda canım acı çekti 3. de et yiyemedim ilk başlarda kilo verdim yüzüm sapsarıydı bunda başından beri yiyorum ve durmadan kilo alaıyorum 7 ayı bitmek üzere bi kızım daha olcak erkek olmasını tabiki isterdim ama olmadı kız olduğunu öğrendiğimde üzülmüştüm biraz 5. ayında bebeğimin sorunu ortaya çıktı şimdi çok kötüyüm ya sağlıklı olmazsa herşeyin hayırlısını ver sin rabbim acaba bilmeden isyanmı ettim böyle oldu inanın şuan çok zor anlar geçiriyorum önce sağlıklı sonra gönlüne göre versin Allah herkesin

X