erkek yada kız bebeğin belirtileri nelerdir.kaç haftadan sonra cinsiyetini öğrendiniz

Allah şifa versin çok üzüldüm.bebeğinin neyi varmış?cinsiyet konusunda benim de bir kızım var ve şu an ikinciyi bekliyorum.ben kız istiyorum.burada bir arkadaş çok güzel bir söz yazmış:kendisini düşünen anne farklı cinsiyette,çocuğunu düşünenen anne aynı cinsiyette evlat ister diye.ama dediğin gibi önce sağlık

Canım ben ikili testte öğrendim 11+5 günlüktü..yanılma payıyla birlikte tabiki.ßende akşamları bulantı oluyor ve acaip ekşiye düştüm.Turşular,limon v.s.
ama birşey varkiii halen bulamadım yeşil erikk yaasenağlama

nasıl bulamazsın erik. ben 2. ayımdan beri erik die yandım tutuştum, artık pazarlarda marketlerde var hem de kiloyla satıyorlar :)

ya kızlar bişey sorcam size
Bebek sağ tarafda olursa erkek sol tarafda olursa kız diyorlar doğrumu acaba çok merak ettim
ben şimdi 9haftalık hamileyim ve bebeğim sağ tarafda eğer bu söylenti doğruysa oğlum olacak

Bebeğim soldaydı, hiç bulantım tiksinmem olmadı, zeytin ve peyniri çok yedim halada peynir yiyorum devamlı.Ekşide yedim tatlıda, 12 ve 14. haftada kız dediler 17. de kesin erkek dediler inşallah yanılmamışlardır kendimizi erkeğe alıştırdık baya kızdan erkeğe dönünce kabullenmem zor olmuştu tekrar yaşamak istemiyorum.Allah herkesin gönlüne göre sağlıklı evlat versin..

benim bebeğim sağ tarafta yatıyor ve oğlan. bende duymuştum ama ne kadar doğrudur bilemem. mesela benim yengemin 3 çocuguda sağda yatmış üçü de kız oldu:)

arkadaşlar banada 12+4 de kız dedi dr um ve bu cumartesi 17+1 deyim kontrolüm vardı ve erkek dedi. bebek sağ tarafında yatıyor dedi.kıza adapte olmuştuk erkek dedi şaşırdım çook. inşallah sağlıklı nasip eder rabbim.bu haftadan sonra süpriz bi değişiklik olumu ki acaba kızlar?

bi sey soracam kizlar; bu sag sol meselesini anlamadim.dokotora gittigimde sagdan yumurtlamisn dedi. bu bebek sag taraftami sol tarafta mi demek? yani sagdan yumurtlayinca bebek sagdami yoksa solda mi olur..bileniniz var mi acaba

kızlar bu sağ sol olayları çok saçma.kendinizi buna göre şartlandırmayın benim kızm hep sağımda duruyor,hep hurafee..

kızlar ben 6 ayımda ancak öğrendim dopplerde..

bebişim göstermedi..halk arasında kız derler ya hatta tıp bitirmiş doktorum bile kapalı kız olabilir dedi..:sm_cool:
sonra bir daha yine anlaşlmadı 6 ayda öğrendik erkekmiş üstelik ekşi ve tuzlu yiyorum bunlar birazda halkımızın gayribilimsel tespitleri..:teytey:

bana herkes kız dedi çok kilo aldım erkek olduğunu duyanlar o kadar şaşırdı anlatamam..
açıkçası bende kızlara düşkünüm ilk bebeğim erkekmiş ..
anneler hisseder derlerya benm içimden erkek geçiyordu sakladım bunu histi sadece..
hayırlısı neyse o olsun ve sihhatli olsunda..
inşallah ikincidede prensesimiz olur ama hayrlısı tabiki..boshayallersmile

Ben yaklaşık 5 aylık oldum, 12 ve 14. haftalarda kıza benziyor dedi doktorum, 20. haftada kesin kız dedi. Hiç mide bulantım kusmam olmadı, ama bel ağrısı ve kuyruk sokumu ağrısı çekiyorum çok. Hatta 1 hafta yatırdı beni bu ağrı. Tatlı ile aram tamamen kesildi, et peynir çok yiyorum hep tuzlu ve ekşi şeyler yiyorum.

16.haftadan önce baktırmayın,kordonla karışabiliyor.kız çok mide bulandırıp anneye sıkıntılar yaşatırken,erkek bebek te daha rahat hamilelik geçiyor...

Bence bu mide bulantısı her bünyeye göre değişiyor, benim kızım olacak hiç midem bulanmadı 1 kere bile kusmadım, en yakın kız arkadaşım da 8 aylık şu an onun da erkek bebeği 4 ay boyunca mide bulantısı ve kusma oldu onda.

15 haftalıkken öğrendik cinsiyetini oğluşumun nerdeyse 22.haftaya kadar bulantı kusmam oldu hep ekşi ve tuzlu yedim belirtiler kişiye göre değişiyor bencede

Bende 16.haftada öğrendim oğlumun olacağını ama ayrıntılı usg de dahada netleşti..zaten ayrıntılı usg ye kadar bekleyin bence ne olur ne olmaz..ama ben hamile kaldığımı öğrendiğimden beri hep erkek olacak diye hissettim ve yanılmadım..ilk 4 ay çok kötü bulantı ve kusmalar yaşadım.şu an da sırt bel kuyruk sokumu ağrıları çekiyorum..karnım ilk başlardan beri hep sivriydi halende öyle.önümde sanki basket topu var gibi :)) kalça ve basenlerde kesinlikle bi değişiklik yok.yüzümdede öyle allahıma bin şükür..yemek konusuna gelince valla bende pek bişey değişmedi yani önceden neyi daha çok seviyosam şimdide aynıyım yani öle özel bi durumum yok benim..

12. haftamda dr. kıza benziyor demişti, 16. haftamda kesinleşti kız olduğu.. ilk 4 hatta 5 ay acayip bulantılarım oldu, tatlının adına bile dayanamadım, ekşiden nefret ettim, peynir yoğurt yiyemedim.. sonra yavaş yavaş normale döndüm. bende belirtilerin bebeğin cinsiyetine göre değiştiğine inanmıyorum, ama göbeğin şekli değişiyor bence, kız bebekte annenin karnı büyüdükçe yayılıyor, erkekte daha sivri oluyor sanki

23. hafta bitecek hala belli olmadı, önümüzdeki hafta tekrar kontrolum var inşallah belli olur bu sefer, gerçi kız erkek farketmez ama insan yinede merak ediyor işte.

selam arkadaslar

Oncelikle umarim buradaki tum cinsiyetini bekleyen arkadaslarimin Allah gonullerine gore verir.

Ben de size bendeki belirtileri yazayim;
Ilk 3 ay icerisinde mide bulantilarim oldu ama hic kusmadim
Ilk 3 ay icerisinde cok fazla limon ve eksiye duskundum fakat simdilerde ise tatlilara ve meyveye duskunlestim. 18 haftalik oldugumda cinsiyet ve diger kontroller icin hastaneye gittim ve doktor kiz oldugunu soyledi.

Ayrica eklemek istedigim baska bir sey daha annem kiz bebek bekleyen anne adaylarinin guzellestigini erkek bebek bekleyenlerin bunun aksi oldugunu soyledi ve bence de dogru olabilir...

herkese sevgiler..

selam arkadaslar

Oncelikle umarim buradaki tum cinsiyetini bekleyen arkadaslarimin Allah gonullerine gore verir.

Ben de size bendeki belirtileri yazayim;
Ilk 3 ay icerisinde mide bulantilarim oldu ama hic kusmadim
Ilk 3 ay icerisinde cok fazla limon ve yesil erige cok duskundum fakat simdilerde tatlilara ve meyveye duskunlestim. 18 haftalik oldugumda cinsiyet ve diger kontroller icin hastaneye gittim ve doktor kiz oldugunu soyledi.

Ayrica eklemek istedigim baska bir sey daha annem kiz bebek bekleyen anne adaylarinin guzellestigini erkek bebek bekleyenlerin bunun aksi oldugunu soyledi ve bence de dogru olabilir...

herkese sevgiler..

biz 14 haftalıkken öğrendik,kesin olmamakla birlikte kız dedi doktorumuz. 16. haftada gittiğimizde kesin kız dedi
inanılmaz erik istedi canım,ağzımdan sular akıyordu resmen :KK70: zamanıda değildi
şimdi bol bol yiyorum
ye ekşiyi çıkar ayşeyi demişlerya doğru demişler sanırım :KK70:

ben de 16.haftada öğrendim.oğluşum olacağını. ama hep erkek diye hissediyordum.severken oğluşum diye seviyordum. gerçekten anneler hissedermiş ya. doğru. benim de bulantılarım oldu ama hiç kusmadım. canım hiç bişey çekmedi. sadece gece rüyamda tatlı gördüm diye büyük bir dilim burma kadayıf alıp yemiştim. karnımı görenler sivriliğinden erkek demişlerdi. ben de erkeğin anneyi güzelleştirdiğini duymuştum. bana da güzelleşmiş gibi geldim. herkes de öyle söyledi. cildimdeki lekeler açıldı.bi de erkek çocuk kıllanma yapar derler. benimde kollarımdaki kıllar arttı.
ve ayrıca kızlar utangaç olurmuş kolay kolay göstermezlermiş. bizimki açmış bacaklarını yatıyordu.canım oğluşum benim. şimdiden onu çok seviyorum. gelince nasıl sevicem kimbilir.
herkese sağlıklı bebişler versin güzel Alllahım.

X