Saç Kesim Şekilleri Cok Iyi Sac Kesimi Icin !!!

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

enessa

İzmirdeyim
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2007
143
3
42
"İyi", bir saç telinin çapına işaret eder. Bu yüzden, çok olan iyi saçlara sahip olabilirsiniz, çünkü bir santimetre kare’de birçok saç teliniz olabilir.

Ayrıca çapı küçük olan ve hatta sayısı da az olan iyi ve ince saçlarınız olabilir. Yaş, diyet, stres, ilaç tedavileri ve diğer etkenler iyi fakat çok saçı inceltebilir ve seyreltebilirler.

Saçın iyi veya hem iyi hem de seyrek olması sizin hangi seçimi tercih etmeniz gerektiğini belirler. Genel kural olarak, saç kısa ise ve tek boyda ise, daha dolgun gözükür.

Bu yüzden, her hangi bir iyi saç için en iyi 5 kesim şunlardır:

1- Küt kesim

Binlerce değişik şekli vardır. Kulak mememesi hizasındaki kısa küt kesim saçı çok sağlıklı ve gerçek sayısından iki kat daha fazla gösterir.

2- Kat kat kesim

Genellikle saç uçları aynı uzunlukta değildir. Omuz hizasında kesildiğinde iyi, seyrek saçlara hem tarz hem güzel bir sekil kazandırır ve bakımı kolaydır.

3- Düz kesim

Aynı uzunlukta kesilir. İnce veya oval yüzler için idealdir.

4- Kırık kesim

Herhangi kısa bir kesim olabilir. Genç kadınlarda cool bir hava oluşturur. Eğer 45 yaş üzerindeyseniz, çene ve gerdan profilinizde neler değiştirdiğine inanamayacaksınız. Ayrıca kısa ve kırık kesimler dikkati gözlerinizde toplar.

5- Orta boy kesim

Saçlarınız omuzlarınız hizasında hatta daha uzun olduğunda çok hoş bir şekil alır. Omuzlarınız üzerinde gezinirken, içindeki hafif katlarla hoş bir hacim kazandırır.

Ayrıca

- Saçlarınız omuz hizasında veya daha uzunsa, dilerseniz, özenle kesilmiş katlar saçlarınıza dolgunluk ve boyut kazandırır. Ancak, çok fazla kat yapılırsa, şekil bozulur ve iyi saç ince ve mat görünür.

- Saçınızın şekli başınızın boyutlarıyla uyumlu olsun. Kulak arkanıza ulaşabilen kesimleri tercih edin. Bu saçınızı doğal olarak daha çok gösterir.

- Eğer uzun görünmesini istiyorsanız, katlı kesimleri tercih edin. İyi saçlarda kısa kesim, biçim kaybetmeye başladığında kötü görünür.

Kaçınılması gerekenler

• Hafif ve kaliteli jöleleri tercih edin, ağır jöleler saçınızı sönük gösterir.

• Saçınızın her iki tarafını da 30 cm uzaklıktan spreylemiyorsanız parlatıcı ve silikon spreylerden kaçının.

Saç kestirmeyi unutmuş durumdayım, kasap kuaförler yüzünden, kendi kendilerine uzuyorlar şutarafagitti

Valla aynen katılıyorum size...1 ay oldu boyattım uçlardan alıcam dedi saçımım şeklinide bozdu...Şimdi başkasına düzelttirmeye gitsem oda daha çok kesecek...Asabım bozuk...Gerçi Akllah affetsinde ne dertler var...ama işte olmuyor...Bayılıyorlar kesmeye...Bahçecik Kuaförü çok met ediyorlar ama...nerdeeee bir kesim 100 tl imiş...akannehir..Neyse Allah başka dert vermesin...

evet arkadaşlar bende bu kuaförlerin kasaplık sevdalarını anlamıyorum çok sinirliyim azıcık kes diyosun nerdeyse kökünden kesiyolar:eek:klava:ne var anlamıyorum böle kısa kesecek bi doğru dürüstt saç kestiremedim ya
bugün saçımı kestirdim ama çok pişmanım keşke hiç kestirmeseydim berbat oldu hiç istediğim gibi olmadı kendim kessem daha güzel olurdu heralde nefret ediyorum bu kuaförlerin hort hort saçlarımı kesmelerine 1 senedir uzatıyordum ki güzel bi model vereyim diye ama nerdeeeee içine etti resmen çok sinirliyim ya napıcam ben bu saçları yaaakötükedihüsokötükedihüsosenağlama:tomato::mymeka::eek:klava:sanki ot kesiyolar ya lak lak çene bide offf şu memlekette kimse işini düzgün yapmayacakmı:kızgın::kızgın::kızgın:

ya ama kuaförlere de hak vermek lazım 4 senedir gitmiorum bende kendim kesiyorum saclarımı kestikce kesesim geliyor cok mutlu oluyorum yani :KK70:(hatta baskalarının sacını da kesiorum)
kuaförlerde benm gbi hissediyorlarsa sac keserken o yzden cok kesiyorlardır..olabilirmi ki..

evet arkadaşlar bende bu kuaförlerin kasaplık sevdalarını anlamıyorum çok sinirliyim azıcık kes diyosun nerdeyse kökünden kesiyolar:eek:klava:ne var anlamıyorum böle kısa kesecek bi doğru dürüstt saç kestiremedim ya
bugün saçımı kestirdim ama çok pişmanım keşke hiç kestirmeseydim berbat oldu hiç istediğim gibi olmadı kendim kessem daha güzel olurdu heralde nefret ediyorum bu kuaförlerin hort hort saçlarımı kesmelerine 1 senedir uzatıyordum ki güzel bi model vereyim diye ama nerdeeeee içine etti resmen çok sinirliyim ya napıcam ben bu saçları yaaakötükedihüsokötükedihüsosenağlama:tomato::mymeka::eek:klava:sanki ot kesiyolar ya lak lak çene bide offf şu memlekette kimse işini düzgün yapmayacakmı:kızgın::kızgın::kızgın:

Ayy nediyorsun...:kızgın:Allah nasıl bilirse öyle yapsın bu kuaförleri......Şey yap..burada bir arkadaştan okudum...çabuk uzaması için...1/2 bardak suyla sinameki yi kaynat..içine 1 ampul bemiks+1 yemek kaşığı badem yağını karıştırıp saçınıza sürün...4-5 saat beklerin haftada bir defa yapılacakmış..ben 2 defa oldum yaptım fena değil benimde çok kötüydü saç kesimim toparlandı...1 ay sabret anca toparlanır fön falan çektirmeye çalış durumun iyiyse...yerimseniben

Arkadaşlardan yıllardan beri gezmediğim gitmediğim kuaför kalmadı.yaparız sen bana bırak diyenler,ben hallederim diyenler,dışarıdan çok klas görünüp içine girdiğinizde hijyen adına hiçbişey göremediğim sonunda da cüzdanımı boşalttığım ve mutsuz olduğum bu yüzden randevularımı iptal ettiğim günler oldu.neymiş bu kuaförler artık aramayı kesmiştim artık kuaföre gitmemeye sadece yurtdışına çıktığımda yaptırmaya karar verdim.sonra sevdiğim bi arkadaşımla buluştum saçlarını çok beğendim ve o soruyu sordum.NEREDE YAPTIRDIN SAÇINI?o da benim mağdur olduğumu bildiğinden bak buraya kesinlikle git dedi yeni şubeleri çok güzel dizayn edilmiş kendini evinde gibi hissediyorsun ve seni çok iyi anlarlar dedi.bahçecik tarabya daha önce gitmemiştim zaten yeni açılmış.korkarak gittim.dışarıdan baktığımda çok güzel bi bahçe yapmışlar,çiçekçi gibi sankiiçerinin dekorasyanu çok rahatlatıcı zen havası var,çok profeyonel bi yaklaşımla beni 15 dk dinlediler.ne istediğimi anladılar.ilk önce kesim yaptırdım gerçekten ilk defa istediğim şey oldu.sonra bi risk daha alıp boya yaptırdım çok enterasan bi 15 dk daha dinlediler ilk defa beni dinleyen anlamaya çalışan birini gördüm.ve boyamda muhteşem oldu.acaba röfle yapıp saçımı açtırsam mı diye düşündüm fakat bana şuan saçımın röfle için uygun olmadığını 4-5 ay röfle yapılamaması gerektiğini anlattılar gerçekten bi kez daha şok oldum röfle yapmak istemeyen bi kuaför tanıdım.bahçecik tarabya ekibine ve metin beye çok teşekkür ederim.

bide iyi saç kesen bir kuaför bulsabilsem:KK43:
hakan köse, yıldırım özdemir, mahmut ebil saçlarınızı rüzgardaymış gibi kesiyorlar biraz pahalı gibi ama değer saç kesimi imaj demek 30 tl ye kesilince 1 ay sonra tekrar gidiyorum kuaföre hakan köse filan bir kesince 5 ay gitme kuaför hatta www.kadinkuaforu.com dan taksitli filan alabiliyorsun ben burdan alış veriş yapıyorum artık bir bak bence

arkadaşlar geçen hafta bende kendime kuaför arıyordum buradaki yorumlarınızı okudum.en iyi yorum bahçecik tarabya içindi araştırdım,bende denemek istedim ilk defa gittim ve sizlerle paylaşmak istedim.yıllardır istediğim saçı kestirmeye çalışıyordum artık benim saçım heralde bu modele müsait değil diye düşünüp kabullenmeye başlamıştım.fakat insanın içinde hep bi acaba kalıyor yinede dedimki bi deneyeyim.telefonla aradım randevu ile çalışmıyorlarmış. gittim çok güzel karşılandım.sonrasında şık bir bey geldi istediklerimi kendisine anlattım benim yüz şeklime göre tavsiyelerde bulundu bana yüzümün daha uzun göstermem gerektiğini daha fazla enerjik görünebileceğimi kendimin daha rahat şekil verebileceğimi anlattı.tüm çalışanlar çok profesyoneller.çok güzel ikramları var kendimi şımartılmış hissettim bu duyguyu uzun süredir yaşamamıştım:) gerçekten kuaförümü buldum tavsiyeniz için teşekkür ederim.saçım çok güzel oldu bahçecik tarabya nın profesyonel ekibine ve kendisine patron değil kaptan denmesini istiyormuş buarada kapısındada kaptan yazıyor:)) metin beye teşekkür ederim.adres çok kolay tarabya polis karakolu karşısı cadde üzerinde.

Ankara da da şubelri var mı acaba :KK1:Koca Ankara da sadece adam gibi bir kuaför arıyorum çok şey mi istiyorum

X