Kırışıklıklar için ayva çekirdeği

esr70

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
29
1
:asigim:arkadaşlar ben yeni öğrendim bilen varsa ayrı konu......
yüzdeki kırışıklıklar için......
ayvaların çekirdeklerini çııkarıp çekirdekleri 3 ,4 gün suda bekletecekmişiz.jole kıvamına geliyomuş.snra yüzümüze sürüp 1 saat sonra yıkayacakmışız.ben çekirdekleri dün suya koydum bakalım ne oolacak ...bunu bilen veya yapan varsa bilgi versin lütfen.

bunu su değilde gülsuyuyla duymuştum
hatta yapmıştım :)
jel gibi bi krem halini alıyor
ama kırışıklık için olduğunu bilmiyordum
denemek lazım......

:dance:hemen ayva lamak gerekecek bak şimdide bu çıktı acaba çatlaklarımızada ii gelirmi ki deneriz kk güzeleri deneme tahtasına döndük zaten ne dense deniyoruzsırnaşık şey kk nın kobaylarıyızsırnaşık şey:roflol:

Ben de duydum arkadaşım bunu
Bir komşumuz ilk yapmış çok gergin ve yumuşakdı
Ama sonraki denemelerinden ve gelişmelerden bir bilgim yok.Tekrar görüşeyim.Bilgi veririm

ayva çekirdegi serumu diye paylaşım sayfası bulunmakta bende kk dan ögrendim uyguluyorum ciddi şekılde aydınlanma görüyorum kendimde tavsiye ederım

arkadaşlar ben bu kürü yaklaşık 3 aydır denıyorum ve on numara hayattada bırakmam ayrıca kuru arkadaşımız yalnış vermış bir bardağa 9 10 tane ayva çekirdeğine ılık su eklıyosunuz ve sadece 2 dün unutmayın 2 gün bekletıyosunuz jel halini alıyo bir saatte yüzde bekletilmiyo 15 20 dk bekletiliyo inanılmaz bir etki oluyo denemenızı tavsiye ederim

arkadaşlar ben bu kürü yaklaşık 3 aydır denıyorum ve on numara hayattada bırakmam ayrıca kuru arkadaşımız yalnış vermış bir bardağa 9 10 tane ayva çekirdeğine ılık su eklıyosunuz ve sadece 2 dün unutmayın 2 gün bekletıyosunuz jel halini alıyo bir saatte yüzde bekletilmiyo 15 20 dk bekletiliyo inanılmaz bir etki oluyo denemenızı tavsiye ederim

cnm senkaç günde bir ve günde kaç kez uyguluyorsun birde tüm yüzemi sadece göz çevresinemi sürüyorsun?bide bir ayvadan daha fazla çekirdek çıkacağı için diyorum ben artan çekirdekleride buzdolabında saklasak nasıl olur?

merhaba
ayva çekirdekleriyle yapılan kürü bende bir kaç senedir kullanıyorum
Ve çok memnunum!Yalnız ayva çekirdeklerini ezip bir kaşılka ölçüp,aynı miktarda ılık su ilave ediyorum.
2-3 gün ağzı kapalı bir kavanozda bekletip,temizlemiş olduğum cildime uyguluyorum.20 dk bekletip ılık süt ile temizliyorum.Sütüde cildimde 10 dk bekletip ılık su ile yıkıyorum.Denemeni tavsiye ederim.

bu kürü kaç gun arayla uyguluyorsunuzz???bende deniycem dee:))))

ıki haftada bir uyğulamaya çalışıyorum.
Umarım sizede iyi gelir.
Sevğilerimle

Suna Dumankayanın tarifi şu şekilde kızlar,
Ayva çekirdeği jeli nasıl hazırlanır?

Ayva çekirdeği jeli hazırlanışı şöyledir: Ayvayı kesin, çekirdeklerini alın. bir bardağa koyun. Üzerini hafif geçecek kadar su koyun. 2 gün bekletin. Jel kıvamına gelecektir.

ben biraz su birazda gulsuyu koydum 3-4 gun beklettim ve iki gundurde deniyorum yalniz baska bi forumdaki tarife gore surup kuruyuncada yikamak yerine nemlendirimi suruyorum.hele bi iki ay deneyim paylasirim gelismeleri hem cok kolay hem masrafsiz ve dogal umarim istedigimiz sonuca ulasiriz.hayret ettim nasil cekirdek jel kivamina geliyor:1shok: var bunda bi hikmet.acaba her cekirdek boyle jel kivamina gelirmikikafamçokkarıştı

tşkler arkadaslar işe yaradıgını bilmek güzel denemek lazım saten duydugumuz her seyi deniyoruz:)

bu sabah işe geldiğimde aynaya baktım ki ne göreyim alnımda çizgiler ... bayağı kırışıklık olmuş ..moralim çok bozuldu daha hayatımı yaşayamadan çökmüşüm...:KK43:(((((

merhabalar 3 günden beri sabah ve akşam temiz cildime sürüyorum ayva çekirdeklerinden olan jeli süre olarak aklımdan bir ay verdim bakalım bundan bir sonuç görebilecekmiyiz.arkadaşlar beni tanıyanlar derki yüzüne bakımı takıntı haline getirmilşssin evet yüzümdeki en ufak bir çizgiyi bile ezbere söyliyebilen ben için cilt bakımı çok önemli onedenle bazı arkadaşlarımız bazı ürünleri çok abartıyorlar.bir ürünü sabah akşma kullanırım süre olarakta bir ay veririm bakalım bu bir ay içinde ayva çekirdegi formülü yararlı olabilecekmi olursa da olmasada sizlerle paylaşacagım selamlar sevgiyle kalın

X