Saç Uzatma Yöntemleri Saçi Örmek Uzatirmi

benim kuaförümde banyodan sonra saçlarını ör çabuk uzar demişti..

sonuçta kırılmadan büyüyecekleri için daha çabuk uzuyomuş gibi hissediyor olabiliriz ama banyodan sonra örmek fikri mantıklı mesela saça su ne kadar değerse saç o kadar hızla büyür nemli kalınca saç uzar demeye getirmiş o kuaför sanırım

ama dikkat edinde ördükten sonra sonunu cok siki baglamayin oda yipratabilir

Saci örerken bir nevi masaj yapiyoruz, düzenli örersek -her aksam mesela bu da düzenli masaj oluyor o yüzden olabilir mi ki? :44:

saçı örmek saçlarda kırıkların oluşmasına sebep olur diye biliyorum ben ama... :KK53:

Ôrecek kadar sacimiz olsa örerizde nerdeee..
iyi güzel diyorsunuzda örecek uzunlukta olmayanlarda var, onlar napcak :63:

ben bugün itibariyle örmeye başladım.Hem, oraya buraya saçlarımız düşmez.:KK9:

Slm kızlar.geçen gün gittiğim bir ev oturmasında benden yaşça büyük bir iki abla,saçı örülü tutarsan hızlı uzar dedi.sebep sordum öyle olduğunu bildiklerini ama sebebini bilmediklerini söylediler.bu konuyla ilgili fikri olan varmı,gerçekten örülü saç daha çabukmu uzar yoksa kulaktan duyma yanlış bişeymi bu.sevgiler.:1hug:

Örgü sayesinde saçlar, dış etkenlerden çok daha fazla korunarak temiz kalma sürelerini uzatırlar. Örülen saçlar, fön ve saç şekillendiricilerin işgali ile karşı karşıya kalmayacakları için de, sağlıklı olmaya devam ederler.Gün içersinde örülen saçlar, akşam üzerleri mutlaka havalandırılmalıdır. Saçların örgülerinin çözülerek saç derisine uygulanacak masaj ile birlikte bakım görmesi, saçların uzaması ve gürleşerek güçleşmesi için çok önemlidir.Saçları örerek, çok daha çabuk uzayan saçlara sahip olunabilmektedir.

Öyle olsa da olmasa da birşey değiştirmez. Yatarken falan örün saçınızı. Hem elektriklenmez yastıktan dolayı hem de birşey kaybetmezsiniz ..

Kızlar bende saçlarımı 1 aydır düzenli şekilde örüyorum .
Her gece yatmadan önce yıkıyorum havluyla yarım saat falan sarılı bekletiyorum suyunuçekiyor bu sayede saçlarımı havluya sarıl ovalamıyorum artık bu kırıyormuş zaten 5 6 aydırda kurutma makinesi kullanmıyorum hiç .
Her neyse bu şekilde suyunu aldıktan sonra örüyorum çok sıkı olmayacak şekilde sonra sabah kalktıgımda hala nemli oluyor .
Yani saçta suyu hapsediyor suda saçı uzattıgına göre bu şekilde uzuyor yani örgü uzun saatler suyu saca hapsettiğine göre saçında suya ihtiyacı olduğuna göre bu şekilde uzuyor kızlar gerçekten faydası büyük.
Çevremde hangi uzun saçlıya sorduysam duştan sonra saçını ör dedi .
Gün arasındada saçımı açıyorum 1 2 saat kabarında tekrar balık sırtı örüyorum . sonra sıkılınca açıyorum 1 2 saat kabarınca tekrar örüyorum hem masaj gibi hem sıcak yaz günlerinde rahat oluyor .

acaba saç kökünden çekili olduğu için olabili rmi? örmek sonuçta hafifte olsa saçı biraz çeker.

Bende saçımı örmeye başladım şuan bile örülü :KK25: saçlarım göğüslerimin altında ben belime kadar uzasın istiyorum bakalım

böyle bişeyin olması imkansız.. sac neresinden uzuyor tabiki köklerinden...arkadasım sac kırıklarını aldırmak bile uzamasıyla alakası yok.. önemli olan senin sacının cinsi.. benim saclarım cok cabuk uzar mesela.. ve hiç sacımı toplamıyorum.. inanmayın böle selere....:mymeka:
Sac kökten uzar ama uçtan beslenir canım

X