Saç Uzatma Yöntemleri Saçi Örmek Uzatirmi

E

EU1

Ziyaretçi
Slm kızlar.geçen gün gittiğim bir ev oturmasında benden yaşça büyük bir iki abla,saçı örülü tutarsan hızlı uzar dedi.sebep sordum öyle olduğunu bildiklerini ama sebebini bilmediklerini söylediler.bu konuyla ilgili fikri olan varmı,gerçekten örülü saç daha çabukmu uzar yoksa kulaktan duyma yanlış bişeymi bu.sevgiler.:1hug:

ben de böyle duymuştum ne kadar doğru bilemem ama elbetteki büyüklerin bir bildikleri vardır...sevgiler

böyle bişeyin olması imkansız.. sac neresinden uzuyor tabiki köklerinden...arkadasım sac kırıklarını aldırmak bile uzamasıyla alakası yok.. önemli olan senin sacının cinsi.. benim saclarım cok cabuk uzar mesela.. ve hiç sacımı toplamıyorum.. inanmayın böle selere....:mymeka:

ya inanılmaz gelecek ama benim kuzenim geçen yaz saçları kıpkısaydı, erkek gibiydi. sonra örülebilecek boya geldiğinden beri hep örülü tuttu ve bu yaz gittiğimde şaka gibi ama beline kadar geliyordu !.. yani görünce kalp krizi geçiriyodum nerdeyse inanamadım, kaynak yaptırdı sandım ama değildi yani resmen bir yılda beline indi. bende güzel durmuyor yoksa örülü tutup görcem ama çok kötü duruyor yüzümde.

arkadaşlar bir kuaför demiş bunu ve bence de olayın sebebi bu:örülü saç daha az dış etkilere maruz kaldığından yıpranmayıp çabuk uzuyormuş ama saçı sürekli toplamak zaten saç için hiç iyi değil ve saçın uzaması iç kaynaklıdır dış kaynaklı değil(entele gibi saç köklerine sürülen bitkiler hariç) yani dıştan yaptığımız müdahalelerle saçı uzatamayız saç uzaması kıl köklerinde oluşan süreç yani

ya inanılmaz gelecek ama benim kuzenim geçen yaz saçları kıpkısaydı, erkek gibiydi. sonra örülebilecek boya geldiğinden beri hep örülü tuttu ve bu yaz gittiğimde şaka gibi ama beline kadar geliyordu !.. yani görünce kalp krizi geçiriyodum nerdeyse inanamadım, kaynak yaptırdı sandım ama değildi yani resmen bir yılda beline indi. bende güzel durmuyor yoksa örülü tutup görcem ama çok kötü duruyor yüzümde.

ya canım sen kuzenini bi sene sonra görmüssün dogal degilmi saclarının uzaması... bak bide bi sene yanında kal bakalım uzayıp uzamadıgını farkedecekmisin... anlamadıgım bişey kuzeninin boyu ve saclarının uzunlugu ne kadar tarif edermisin.. bide ona göre yorum yapalım bence.. bunun bilimsel acıklamasıda ne olabilirki.. o zaman toplamanın hertürlüsü aynı sonucu dogurur... allah allah.. bana pek inandırıcı gelmiyo.. benim saclarım suan kalcamın üstünde belimi kapatıyo.. ve sadece 1senede uzadı omuzlarımın üstündeydi. ve hiç toplamadım ayrıca asırıda kırık vardı.. ve ayrıca hergünde fön ve ütü yapıodum.. extra maske falanda yapmamıstım..

benim saçlarım neden bu kadar yavaş uzuyo o zaman:çok üzgünüm::çok üzgünüm:uzayanlarda dökülmekten dayanmıyo zaten:çok üzgünüm:

ay cnm:a015: üzülme yaa derdin bu olsun yani,dediğimiz gibi saç uzaması kişiseldir ama entele bitkisini incele istersen sanırım işe yarıyor ve bence saçın sağlıklı olması uzun olmasından daha önemli.Saçın kısa ise çıtçıt deneyebilirsin

örgü saçların kırıksız uzamasını sağlıyor kırıksız uzadığı için kesim gerektirmiyor hepsi bu:KK70:

kızlar yazdıklarınızın hepsini okudum...banada mantıklı gelmiyo aslında örünce nası uzarki ama ben hep örerek uzatırım saçımı yani aslında örmeyle uzamanın bi alakası yok ama saçınızı ördüğünüzde saçınız yıpranmıyo ve saçınız yıprandığında tüm minerallar orayı onarmaya gittiğinden yıpranmadığında o mineraller sayesinde saçlarınız uzuyo başka bi açıklaması yok.

canım saçın çok dökkülüyosa dökülmeyi durdurucu bişiler kullan.ayrıcada saçın uzamasında saç kırıklarının etkisi vardır.saç kökünden uzuyor olabilir ama ucundan hava alıyor.ayrıca kırıklı saçlarda kopmalarda olur.mesela benm saçım çok çabuk uzar bunu dip boyamdan anlıyorum.ama görününştede hiç uzama yok.buda saçımdaki kırıklardan bu nedenlede kopmadan kaynaklanıyor.

canım saçın çok dökkülüyosa dökülmeyi durdurucu bişiler kullan.ayrıcada saçın uzamasında saç kırıklarının etkisi vardır.saç kökünden uzuyor olabilir ama ucundan hava alıyor.ayrıca kırıklı saçlarda kopmalarda olur.mesela benm saçım çok çabuk uzar bunu dip boyamdan anlıyorum.ama görününştede hiç uzama yok.buda saçımdaki kırıklardan bu nedenlede kopmadan kaynaklanıyor.

çok doğru canım hiç böyle düşünmemiştim gerçekten teşekkürler

Slm kızlar.geçen gün gittiğim bir ev oturmasında benden yaşça büyük bir iki abla,saçı örülü tutarsan hızlı uzar dedi.sebep sordum öyle olduğunu bildiklerini ama sebebini bilmediklerini söylediler.bu konuyla ilgili fikri olan varmı,gerçekten örülü saç daha çabukmu uzar yoksa kulaktan duyma yanlış bişeymi bu.sevgiler.:1hug:

ya bu sacn geni ile ilgili yani uzama örme qibi seyler yanlıs bn btn kıs ördüm hç bişey olmadı her zmnki qibi ayda 1 cm uzadı mesela bnm saclarım yazn hafta 2 cm uzar ve uzuo da delikafadulden:sm_cool::teytey: ancak bitkisel ürünler uzatr ama ondan da emn deilimkafamçokkarıştı

ya canım sen kuzenini bi sene sonra görmüssün dogal degilmi saclarının uzaması... bak bide bi sene yanında kal bakalım uzayıp uzamadıgını farkedecekmisin... anlamadıgım bişey kuzeninin boyu ve saclarının uzunlugu ne kadar tarif edermisin.. bide ona göre yorum yapalım bence.. bunun bilimsel acıklamasıda ne olabilirki.. o zaman toplamanın hertürlüsü aynı sonucu dogurur... allah allah.. bana pek inandırıcı gelmiyo.. benim saclarım suan kalcamın üstünde belimi kapatıyo.. ve sadece 1senede uzadı omuzlarımın üstündeydi. ve hiç toplamadım ayrıca asırıda kırık vardı.. ve ayrıca hergünde fön ve ütü yapıodum.. extra maske falanda yapmamıstım..

ucları kırık olan saclar tabiki yine uzar cnkü dipten uzuyo sac ; ancak kırık oldugu için ne kadar uzarsa uzasın saç uçlardan kopar ve uzadıgı da boşuna gitmiş olur.kırılan sac keratinin eksilmesinden kaynaklanır yapılan hiçbir bakım sac kırıgını gidermez çünkü sac teli ölüdür.eger ki sacı kesitirip düzelttrmezsek uzamasının da bi anlamı kalmaz..sırnaşık şey

arkadaşlar banada uzun ve gür saçlı bi arkadaşım demişti..denedim,cidden acayip uzuyor saç.bnce hergünde olmasa arada örün,zararını görmezsiniz ,)

Saç örmenin saçı uzattığını bende duymuştum.Doğru olabilir.Örülü tutmakta fayda var.kaydirigubbakcemile5

bana da annem saçını toplarsan daha çabuk uzar derdi hep çocukken. zamanla bunun saçlarımı dağıtmayayım diye annemin yaratıcı zekasının ürünü olduğunu farkettim...

Saçı örülü tutmak saçı kırar gibime geliyo.Örülü tutuyorum bende bu aralar inşallah saçımda kırılma olmaz.Çünkü yeteri kadar saçım kırık:KK43:

X