Meme ucunda kllanma

aynurer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2007
64
0
42
a.s.merhaba arkadaşlar benim sorunum meme ucumda siyah kıllar cıkıyo ve çok kaşıntım oluyo bunun sebebi ne olabilir.bilgisi olan varsa veye benim sorunum gibi sorunu olan arkadaşlar benimle paylaşırsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.:1hug:

merhaba benimde meme ucumda kıllanma var siyah vede kalın ağdayla almak zorunda kalıyorum bende polikistik over var ondan kıllanma oluyor 4 aydır pkos tedavisi oluyorum kıllarımda azda olsa bir incelme var

merhaba benimde meme ucumda kıllanma var siyah vede kalın ağdayla almak zorunda kalıyorum bende polikistik over var ondan kıllanma oluyor 4 aydır pkos tedavisi oluyorum kıllarımda azda olsa bir incelme var

çok geçmiş olsun öncelikle benim öyle degil ince siyah elimle koparıyorum nekadar doğru onuda bilmiyorum daha önceden mememden sıvı geliyodu dr ye gittim hormon testi yaptı deyerlerim normal cıktı ama yinede ilaç kullandım birkaç aydır kıllanma oluyo vede çok kaşınıyo sebebini merek etmiyo değilim.neyse başınızı ağrıtmim tekrar geçmiş olsun öpüyorum.:1hug:

Evt aynı sorun bende de var.Ama bnmki polikistik overdan kaynaklıyor.Sebepte genellikl bu oluyor ztn.Herkese geçmiş olsun...

ewet ya bende de aynı sorun var.azdı önceden alırken çoğaldı.nedeni ne bende merak ediyorum.

heralde hemen hemen her kadında var bu sorun bende de var ama bir kaç tane elimlede koparıyorum

polıkıstık over sendromunda bazı hastalarda gögüsten sıvı gelebılıyor.buda prolaktın hormonundan kaynaklanıyormuş.

benimde var ama o polıkıstık over dan mı herkesınkı ya?? bende bı gıdıp test falan yaptırsammı?? bide polıkıstık over noluo??

off yaa bende de var ve çoklar üstelik uzun uzun. Benm genital bölg. de öyle. Napcam ben? Polistik over sendromu tehşisinden önce dr bey göğüsteki kıllara bakıyomu?

POLıKıSTıK OVER NEDıR?
Polikistik Over Sendromu’nun (PKO) tıp literatürüne ilk tanıtımının Stein ve Leventhal adlı bilim adamları tarafından yapıldığı kabul edilir (“Stein-Leventhal Sendromu&#8221:KK66:. Bu iki bilim adamı 1935 yılında bir tıp dergisinde yayınladıkları makalede bu sendromu meslektaşlarına aşırı tüylenme, adet görememe, gebe kalamama, aşırı kilo alma ve diğer bazı belirtilerden oluşan bir durum olarak sunmuşlar ve yumurtalıklarda çok sayıda kistik oluşumdan bahsetmişlerdir.
Aynı bilim adamları 1948 yılında Polikistik Over Sendromu olan kadınlara patolojik tanı koyma amacıyla yumurtalıklarından ameliyat yoluyla “wedge resection” (kama şeklinde parça çıkarma) şeklinde uyguladıkları biyopsi sonrasında sendromun belirtilerinin hafiflediğini veya kaybolduğunu gözlemlemişler ve bu kadınların %90’ının gebe kalabildiğini yazmışlardır. Bundan sonra, temel amacı patolojik tanı koyma olan bu yumurtalıklardan parça çıkarma yöntemi uzun süreler boyu PKO’nun standart bir tedavisi haline gelmiştir. Günümüzde PKO için çok sayıda ilaç tedavisi yöntemi geliştirilmiş olmasına karşın bu yöntemin modifiye edilmiş ve yumurtalıklara ince iğneler batırılması şeklinde uygulanan “drilling”yöntemi dirençli PKO olgularında halen kullanılmaktadır.

Çok kısa bir şekilde özetlenecek olursa PKO, yumurtalıklarda çeşitli nedenlerle oluşan bir hormonal ortam dengesizliği sonucu yumurtlamanın bozulması ve yumurtalıklardan aşırı miktarlarda androjen (erkeklik hormonu) salgılanması durumudur. Olayda genel olarak kan şekerinin normal sınırlar içerisinde kalmasını sağlayan insülin hormonu metabolizmasında bozukluk da söz konusu olabildiğinden dışarıdan görünen yüzü çoğu durumda yalnızca bir adet düzensizliği ve tüylenme olan PKO, olaya insülin hormonunun da katılmasıyla aslında tüm vücudu etkileyebilen bir metabolizma hastalığıdır.

Polikistik Over Sendromu dışavurumu ve belirtileri çok değişken olabilen bir durumdur. Stein ve Leventhal’in ilk tanımladığı PKO, sendromun ağır ve nispeten ender görülen bir şeklidir. Gerçekte ise PKO yalnızca bir adet düzensizliği ve beraberinde hafif bir tüylenme şeklinde belirti verebileceği gibi bazı durumlarda tek belirti tüylenme olabilir.

Bazı kadınlarda temel sorun gebe kalamama şeklinde olabilirken, hiçbir belirti vermeyen ve ancak ultrasonografi veya laboratuvar yöntemleriyle saptanabilen PKO olguları çok enderdir. Bu nedenle PKO belirtilerini bilmek, kadının PKO’dan şüphelenerek doktora başvurmasını sağlamada yeterlidir.

Pratik olarak söylemek gerekirse, PKO sinsi bir hastalık değildir.

PKO yaklaşık %5 kadında görülen ve çoğu durumda belirti veren, uzun vadede yaratması muhtemel sorunlar için oldukça etkili önlemler alınabilen bir hastalıktır.

Özellikle yeni PKO tanısı almış olan kadınlarımızın bilmesi gereken, kendi haline bırakıldığında PKO’nun ciddi sağlık sorunları yaratabileceği, etkili bir şekilde tedavi edildiğinde ise çocuk sahibi olabilme de dahil, hiç PKO’su olmayan bir kadın gibi hayatlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirmelerinin mümkün olduğudur.

bişe sorcam normal sağlık ocağı doktorları bakabiliyor mu acaba ya da test konusunda ilgileniyorlar mı yoksa sadece jinekologlara mı gözükeceğiz?:KK53:

sadece jinekologlar bakıyo canım bence koparmayın kızlar kopardıkça daha fazla çıkıyo önce doktora gıdıp önerdiği ilacı kullanıp daha sonrada lazerle tamamen kurtulabılırsınız

sadece jinekologlar bakıyo canım bence koparmayın kızlar kopardıkça daha fazla çıkıyo önce doktora gıdıp önerdiği ilacı kullanıp daha sonrada lazerle tamamen kurtulabılırsınız

teşekkürler :KK34:
ya bende 2-3 senedir var. takmıyordum bu aralar takıntı yarattı kısa zamanda gideceğim doktora :44:

kızlar bende de vardı ama hem fazla olan mememden kurtuldum hemde kıllardan 110 bedendim şimdi 85 bedenim doğal olarak fazla yerler gitti kıllarda tabi:)

X