Göz Çevresi Bakımı Göz altı için yaş maya kullananlar

Kızlar ben bu siteden yaş maya+süt karışımını öğrendim ve gözaltlarıma uyguladım. Ama yüzümü yıkayınca bi baktım ki sürdüğüm yerler kıpkırmızı olmuuuş :1shok: sonra yavaş yavaş kırmızılıklar geçti ama neden oldu ki? :uhm: sizce gözaltlarıma maya sürmeyi bırakmalı mıyım yoksa bu herkese oluyo mu?:uhm:

arkadaşım göz altına sürülmüyor bu karışım sadece cild sıkılaşrırmak için sürülüyorsırnaşık şey

Kızlar bence hiç bir bitkisel yağ yüze uygulanmamalı en azından yağlı ya da karma cildi olanlar.Ben sürekli yararlarından bahsedilen yağları aldım ve bahsedilen miktarlarda karıştırıp sürdüm ama yağ butoncukları oluşmaya başladı ve bütün yağları çöpe attım.Yalnız Hint yağıyla badem yağı hem saça hem kaşa hem de kirpiklere iyi geliyor.Şimdi sadece bunları uyguluyorum.Cildin yağa değil neme ihtiyacı var ve bu yağlar kesinlikle nem sağlamıyor.Ben kullanmayı bıraktım ama yine de siz bilirsiniz.

yağlar gözlatını çok kurutuyor nemlendirmek için ne kullanıyorsunu???

göz altı için en iyi ve doğal iki yöntem;
1.Salatalık dilimleri
2.Soğuk çay poşetleri

ayrıca bunlara denenmiş yararı kanıtlanmış ıkı şey daha eklıyım kıvı kabuklarının yaş kısımları v"e elma suyuyla kompres ama yağ lar diil kesınlıkle çünkü yağ butonlarının oluşmasına sebep olur kesn kantlanmış bişeydr bu dikkat edin

Bende kullanıyordum yaş maya maskesini.Burada bir paylaşımda görerek uygulamaya başladım..Ama şimdlik ara verdim.Hem etkisini görmediğimden hem de sağlıklı olduğundan emin olamadığımdan..Yağların de hepsini denedim ama yağ bezecikleri oluştu bu seferde...Ne yapsak yahu şu morluklara bilemedimfisfisfis

Bende kullanıyordum yaş maya maskesini.Burada bir paylaşımda görerek uygulamaya başladım..Ama şimdlik ara verdim.Hem etkisini görmediğimden hem de sağlıklı olduğundan emin olamadığımdan..Yağların de hepsini denedim ama yağ bezecikleri oluştu bu seferde...Ne yapsak yahu şu morluklara bilemedimfisfisfis

valla benm de morluklarım var ama son zamanlarda uykum düzene girince azaldılar ayrıca kıvı kabuklarının yaş kısımları hafifletiyo

ben bi ara uygulamıştım yararı oldu hem yaşmaynın faydalarını arartırsan internette ulaşırsın ne gibi yararları olduguna....

Buğday yağından söz etmişken göz çevresindeki kırışıklığıda iyi geliyomu bileniniz varsa paylaşırsanız sevinirima.s.

Buğday yağından söz etmişken göz çevresindeki kırışıklığıda iyi geliyomu bileniniz varsa paylaşırsanız sevinirima.s.

bütün mesajları bastan oku ve ben tekrar söylıyım yaglanmaya diil nemlenmeye ıhtıyac var dıyor güzellık uzmanları hem cildin hem göz çevresının izler için etkı eden yağları ayırıyorum ama yağlar bunlar için uygun diil yağ bezeleri olusur ve çok çirkin duruyolar bence

ben öyle cildine öyle her duyduğunu yapan biri değilim fakat yaş maya süt arışımını suna dumankaya hanımdan duyduğumdan beri yapıyorum gözaltı çizgileri için.sütün kalitesi de gerçekten çok önemli bu arada. hani kızarıklıklar oluştu yazan arkadaşlar var ya ben ce o sütten kaynaklanmakta. çünkü ilk yaptığım da evde dışardan alınma süt ilave ederek yaptığımda bende de kızarıklık oluştu.Ki daha sonra paket yağsız süt alıp yapmaya devam ettiğimde öyle bir sorunla karşıaşmadım.ve çizgilere gerçekten çok iiyi geliyor diyebilirim.ikinci aydayım ve çok az belirgin haldeler çizgilerin durumu.bence kullanın derim

ben öyle cildine öyle her duyduğunu yapan biri değilim fakat yaş maya süt arışımını suna dumankaya hanımdan duyduğumdan beri yapıyorum gözaltı çizgileri için.sütün kalitesi de gerçekten çok önemli bu arada. hani kızarıklıklar oluştu yazan arkadaşlar var ya ben ce o sütten kaynaklanmakta. çünkü ilk yaptığım da evde dışardan alınma süt ilave ederek yaptığımda bende de kızarıklık oluştu.Ki daha sonra paket yağsız süt alıp yapmaya devam ettiğimde öyle bir sorunla karşıaşmadım.ve çizgilere gerçekten çok iiyi geliyor diyebilirim.ikinci aydayım ve çok az belirgin haldeler çizgilerin durumu.bence kullanın derim
İstanbul-Erenköy'ün göbeğinde istesem de açık süt bulamam ki beeen :emir_bebek: keşke bulabilsem ama, nefret ediyorum o kimya deposu sütlerden.. pastorizeymiş peeeh:eek:klava:

Neyse esas konuya gelince, ben de marketten aldığım kutu sütü kullandım ve kızarıklık oldu. Yani sebebi o diil sanırım canım. Herhalde hassaslıkla alakalı. Belki sen ilk yaptığında cildin reaksiyon gösterdi ama sonradan alıştı.a.s.

neeee. yaş maya mı ???
.............................ay bu site sayesinde her gün bir yasıma daha giriyorum yani..

Yüksek dozda protein içeren maya, cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünümüne yardımcı oluyor. Protein, ayrıca cildin oksijen almasını sağlayıp beslenmesine katkıda bulunuyor. Mayanın içeriğindeki yüksek potasyum miktarı, dokularda biriken toksinleri dışarı atarak cildin artık maddelerden arınmasını sağlıyor.

Böylece cilt adeta yenileniyor. Maya, cildin mat ve pürüzlü görünümüne yol açan mide sorunlarını gideriyor. Bağışıklık sistemini güçlendirerek cilt alerjilerini önlüyor. İçeriğindeki B2 ve B6 vitaminleri sayesinde cildin yağ dengesini ayarlayarak akne ve sivilceye karşı etkili oluyor. Maya, deyim yerindeyse cildi hem içerden hem de dışardan besliyor.

Göz çevresi bakımı için:

Haftada 3 gün bir çay kaşığı yaş maya, bir çay kaşığı süt ve iki damla zeytinyağını karıştırıp göz çevrenize uygulayın. 20 dakika bekleyin.

Bunlar güzellik uzmanlarının tavsiyesi kızlar. Ayrıca bende Suna Dumankaya dan öğrenip uyguladım. Göz çevreme de yapıyorum hiçbir yan etkisi de olmadı. Bilginize...

slm ben de yeni yaptıım bu maya maskesini...ben de devam etmekten yanayım.arkadaşım senin göz altlarındaki çizgiler belli miydi çok ...azaldı diyosun.benimde sn zamanlarda iyice çoğaldı çünkü....ben dedevam edeyim en iyisi.bir de arkadaşım sen ne sıklıkta bir yaptın bu maskeyi.2 günde bir mi yoksa hergün mü..benim cildim kuru umarım faydası olur.hoşçakal

bende deryalı günlerde görmüştüm tvde yumuşacık eller için süt ve taş mayayı karıştırıp ellrine sürmüşlerdi.hatta o günkü programın konuğuda oya aydoğandı.......... bence göz çevresi için bu maske zararlı olur. çünkü çok hassa bölge.............

yawf ben de şimdi yaptım bende de kızarıklık oldu, üstelik benim cildim hassas da değil, sürmediği şey kalmadı bana mısın demedi, şimdi niye böyle olduki :KK43: bi de birazdan dışarı çıkcam inşalah geçer

kzLar bnde şmdi uyguLadm yüzüme dedğinz gbi yaptm sonra brazcık bıraktım we ona 1 çay kaşığı zeytn yağı katark göz altıma uyguLadm 20 dk bekLettm we kızarıkLık yok göz altmda... aksine swlce etrafnda oluşan krmızlklar gecti beendim yani denein bnce:)

Bende yaş maya maskesini göz altına kullandım ama pek bir faydasını görmedim...Yağlarla da yağ bezecikleri oluştu..Göz altında morluklarını giderelim derken daha da ciddi dertler açıcaz valla başımıza ya hayırlısıkafamçokkarıştı
Duyduğuma göre su içmek öenmliymiş ve tabii gece güzel 7 ya da 8 saat uyumak..
hepimize geçmiş olsuna.s.

ya benim göz altı morluklarım var yanı kansızlıktan dolayı oluyor kapatıcı sürüyordum yaşımdan dolayıı daha sürmüyorum kırışıklığa yol açıyormuş sizce ne yapmalıyım bitkisel tedavi yöntemleri warmı lütfenn ya bilen varsa bana acill cevap yazabilirmi???

X