Göz Çevresi Bakımı Göz altı için yaş maya kullananlar

Kızlar ben bu siteden yaş maya+süt karışımını öğrendim ve gözaltlarıma uyguladım. Ama yüzümü yıkayınca bi baktım ki sürdüğüm yerler kıpkırmızı olmuuuş :1shok: sonra yavaş yavaş kırmızılıklar geçti ama neden oldu ki? :uhm: sizce gözaltlarıma maya sürmeyi bırakmalı mıyım yoksa bu herkese oluyo mu?:uhm:

Arkadaşlar yaş mayayı bende kullanıyorum..ama bal, yoğurt,süt,yumurta akı,balık yağını karıştırıyorum küçük buz kalıplarına döküyorum.Donduktan sonra Cildimi temizliyorum ve buz kalıplarını cildimde gezdiriyorum.15 dakika bekledikten sonra suyla yıkıyorum en son maden sodasıyla yıkayıp bırakıyorum..Cildinize yaş mayayı tek başına sürmeyin sakın sarkmalara neden olabilir...

Kızlar ben cildime uygulamıştım, gerçekten dokunuşu çok farklı oluyor cildinizin. kardeşim de duydu ben de deneyeceğim dedi o gözüne de iyice bulaştırdı sanırım. 1-2 saat sonra gözleri kanlandı bulanık görüyorum dedi. doktora gitti apar topar. yani her ciltte farklı etki gösterebiliyor. göz çevresine pek denemeyin derim..

Arkadaşlar yaş maya evet oldukça yararlı bir ürün ancak bildiğiniz gibi son kullanma tarihi üretiminden sonraki 3 veya 6 gündür. Yani yaş mayayı aldığınızda mutlaka üretim tarihinin çok yakın olduğuna dikkat edin, aksi takdirde tarihi geçmiş veya son kullanma tarihi yakın olan mayalar ciltte yanma, kızarıklık ve hatta elastikiyet kaybı yapar. ille de maya kullanıcam derseniz KURU MAYA tavsiyemdir. Hem kullandığınız kaba istediğiniz kadar dökersiniz hem de kalan mayayı daha sonra istediğiniz tarihte tekrar kullanabilirsiniz.
yaptığınız en büyük hata GÖZ ALTLARINA maske uygulamak. Mesleğim gereği sizi bu konuda uyarmak istiyorum..... Asla ve asla Göz Altına MASKE UYGULANMAZ. sakın arkadaşlar, gözaltındaki deriye aygılı olalım. hatta bakım kremlerini sürerken bile kullandığınız parmak YÜZÜK PARMAĞI olmalı çünkü derisi en yumuşak parmak yüzük parmağıdır. Tüm maskeler evet bir şekilde ciltte işe yarıyor ama şunu unutmayın ki o çok ünlü ve pahalı markalar bile göz altı bakımı için ayrı ayrı seriler üretirler. Nedeni de yüzümüzdeki deri ile göz çevresindeki deri birbirinden çok farklıdır..........

Gözaltı şişlikleri ; yorgunluk, uykusuzluk, vitaminsizlik gibi sebeplerden meydana gelir ve şişliğin olduğu bölgedeki cilt dokusu sarkmaya başlar ve sarkan cilt gevşek bir hal aldığı için kılcal damarlar o gevşekliğin içine doğru yayılmaya başlar. önlem alınmadığı takdirde o şişlikler allah korusun kalıcı olabilir. >>>>>Yapılması gereken en iyi şey soğuk kompresler ve yağsız olan ürünler kullanmaktır.<<<<<

Göz altı morlukları ise; yine yorgunluk, uykusuzluk, vitaminsizlik ve genetik olarak yani ırsi vb. sebeplerden meydana gelir ki gözaltındaki kan dolaşımının yavaşlaması sebebiyle o bölgedeki hücreler Bilrubin denen bir madde üretir bu madde de yüzeyde morluk veya kahverengi bir satıh oluşturur gözaltında. >>>>Yapılması gereken yine soğuk kompresler ve yağsız ürünler kullanmak ve bir de gözaltına uygulanan kremleri ufak vuruşlarla yani tamponlama yöntemiyle (yine yüzük parmağınızla) sağa sola hareketlerle uygulamaktır. Asla ve asla bastırarak ve parmakları sürterek bakım yapmamalısınız. Parmaklarla gözaltına tamponlama yaparsanız Kan Dolaşımını hızlandıracağınız için o bölgedeki şişlikleri de azaltmış olursunuz, az önce bahsettiğim gözaltındaki hücrelerin Bilrubin üretmesine de engel olmuş olursunuz.

30 yaşındayım ve göz çevremde 1 tane bile çizik yok ve hayatım boyunca gözaltlarım (ne kadar yorgun olsam da) mor veya kahverengi olmadı. 20 yaşımdan beri dikkatle ve doğru olduğuna emin olduğum yöntemleri uyguladım.

Her zaman bilgilerimi / bildiklerimi sizlerle paylaşmaya hazırım.

Sevgimle,:CüvCüv:
Sare

eu1 bize 20 yaşından beri yaptığın bakımlar hakkında bilgi verir misin? neler kullanıyorsun.

burada göz altı morluklarıyla alakalı bütün yazıları okudum...benimde gözaltı morluklarım ve şişliklerim var dr olmama rağmen buna bir çözüm bulamadım yeterli derecede kan tahlilleri yaptırdım herşey normal... sürekli burada yazılanları takip ediyorum.öncelikle şunu belirteyim çok pahalı kremler kullandım ama bir çözüm olmadı.aktarlardan alınan yağları sakın yüze göz altlarına kullanmayın tüylenme ve yağ bezeleri yapar.cildiniz erken sarkar.suna dumankayanın tariflerine çok güveniyorum.maya tarifini bugün ilk olarak denedim.1 haftada çözüm olabiliyormuş.maya süt ve bal karışımını sıvı halde göz çevreme sürdüm.gelişmelerden haberdar edicem sizler...

27 yaşındayım hafttada 1 kez maya+süt+bal karışımını yüzüme,boynuma ve dekolteme sürüyorum gözatlarımda dahil buna

sonra banyoya gidip duş alıyorum.ohh miss valla:21:çıkıncada güzelce nemlendiriyorum hiçbir sorunla karşılaşmadım

gözaltlarına yağ sürülmez :KK34:

ben gözaltıma ne sürdüysem olmadı bi türlü tam bırakacaktım uğraşmayı ki yaş maya tarifi çok iyi geldi...3.günüm bu maskede sizleri haberdar edicem demiştim.şuan aynaya baktığımda daha iyi olan gözaltları görüyorum.kesinlikle tavsiye ederim ki benim gerçekten çok kötüüydü.

merhaba 24 yaşındayım ve göz altlarım siyahlaştı malesef kansızlık sorunum var ayrıcada yalnış makyaj ürünleri yüzünden ince çizgiler oluşmaya başladı yazılarda yosun yağının iyi geldiğini okumuştum deneyipte memnun kalan varmı

kim diyo yaaa yüze yada göz altına yağ sürülmez diye..herkez bişeyler uyduruyo..38 yaşındayımmm....25 yaşında gibi duruyorum..kaç yıldır kayısı çekirdeği bugday yağı kullanırım cildime..hiçte yağlandırma yapmıyor..tam tersi cildim yağlı karma olduğu halde iyi geliyo ..ayrıca cildime bu güne kadar kimyasal hiç bi şeyle temizlemedim..buğday yağı ve gül suyu tek temizleyicim olmuştur..hem makyaj kiri bırakmıyor hemde nemlendiriyo.tabiki öyle vıcık vıcık dökersen cilt yağlanır..ama birkaç damlayı ılık suyla sulandırarak sürersen bak bakalım kirden pisten eserkalırmı cildinde..göz altlarınaysa kesinlikle buğday yağı sürülüebilir...e vitamini deposu...boşunamı diyorlar eczaneden e vitamini ampulu alın ve göz altlarınıza arada sırada yedirin diye...işte buğdaydaki doğal e vitamini...bilginizee...kayısı yağıda süper bi temizleyici ve ince izgilere uzun vadede yararlı sanırım o yüzden 38 yaşında hiç kırışığım yk ..yok denecek kadar az..ve iki kaşımın arasında mimik çizgisi asla oluşmadı..tek sorun yağı sürüp güneşe çıkmamak..çıkarsanda güneş koruyucu krem alışkanlık olmalı..

kim diyo yaaa yüze yada göz altına yağ sürülmez diye..herkez bişeyler uyduruyo..38 yaşındayımmm....25 yaşında gibi duruyorum..kaç yıldır kayısı çekirdeği bugday yağı kullanırım cildime..hiçte yağlandırma yapmıyor..tam tersi cildim yağlı karma olduğu halde iyi geliyo ..ayrıca cildime bu güne kadar kimyasal hiç bi şeyle temizlemedim..buğday yağı ve gül suyu tek temizleyicim olmuştur..hem makyaj kiri bırakmıyor hemde nemlendiriyo.tabiki öyle vıcık vıcık dökersen cilt yağlanır..ama birkaç damlayı ılık suyla sulandırarak sürersen bak bakalım kirden pisten eserkalırmı cildinde..göz altlarınaysa kesinlikle buğday yağı sürülüebilir...e vitamini deposu...boşunamı diyorlar eczaneden e vitamini ampulu alın ve göz altlarınıza arada sırada yedirin diye...işte buğdaydaki doğal e vitamini...bilginizee...kayısı yağıda süper bi temizleyici ve ince izgilere uzun vadede yararlı sanırım o yüzden 38 yaşında hiç kırışığım yk ..yok denecek kadar az..ve iki kaşımın arasında mimik çizgisi asla oluşmadı..tek sorun yağı sürüp güneşe çıkmamak..çıkarsanda güneş koruyucu krem alışkanlık olmalı..

cnm cok dıkkatımı cektı yazın..Nasıl kullanıosun ıkısını karıstırıptamı kullanıosun yoksa bır kac damlayı ılık suyla karıstırıp mu kullanıosun detaylşı yazarsan cok sevınırım cnm

Maşallah canım bende kendime doğal temizleyici doğal nemelendiriciler cilt bakımı ürünleri arıyorum ama herkes birşey öneriyor kafam karıştı ne kullanacağımı şaşırdım :KK37:
sen buğday ve kayısı yağını nasıl uyguluyorsun hangisiyle göz çevresine kullanıyorsun hangisiyle cildini temizliyorsun bilgilendirirsen çok memnun oluruz :KK71:

kayısı yağını yada buğday yağını bazen ikisini birden birkaç damla karıştırıp birazda pamuğu ılık suyla ıslatıp dairesel hareketlerle temizliyorum....önce yağlılık hissi oluyo evet pamukla işim bittikten sonra pamukta böyleee simsiyah oluyo makyaj olmasa bile...sonra yağı iyive elimle masaj yapa yapa yediriyorum..taki pamuk gibi bi his elde edene kadar..yağı emdirdikçe ciltte yap kalmıyo cilt yüzeinde yanii..sonra fısfıbi şişedeki gül suyunu hafifçe uzaktan yüzüme fısfıslıyorum..hiç ellemiyorum öyle kurumaya bırakıyorum..arkasında tabiki nemlendirici sürmeye gerek yok zaten bu yağlar hem temizleme işini grüyo hemde cilde nemini sağlıyorr..sabah uyandığımda cildim ışıl ışıl ama dengelenmiş oluyorr..yanlız gündüz sürmüyorum haberiniz ola..sürersemde elli faktör cappertone kullanıyrum..en güvenli güneş koruma kremi

Maşallah canım bende kendime doğal temizleyici doğal nemelendiriciler cilt bakımı ürünleri arıyorum ama herkes birşey öneriyor kafam karıştı ne kullanacağımı şaşırdım :KK37:
sen buğday ve kayısı yağını nasıl uyguluyorsun hangisiyle göz çevresine kullanıyorsun hangisiyle cildini temizliyorsun bilgilendirirsen çok memnun oluruz :KK71:

son sayfada bilgi verdim canımm..umarım seninde işine yarar..38 yaşındayım ama yaşımı söylemesem 25 diyorlar..yani hayatımda hiç yüzüme avon yada benzeri kozmetikler kullanmadım...sadece sivilce sorunlarım olduğunda kimyasal ilaçlar kullandım ama genelde temizliğimi hep bitki sularıyla ve yağlarla yapmışımdır..cildim şimdiçok formunda lekelerim vardı onlar içinde şu belkide adı nette çok gezen sinoplu eczacının ikarışımını kullandım..cildim inanılmaz derecee lekelerden arındı..koyu kahve lekelerin yerine ışıl ışıl pembe yanaklarım oldu ama iyi korumak lazım çok iyi..güneş koruma kullanmak lazım..

son sayfada bilgi verdim canımm..umarım seninde işine yarar..38 yaşındayım ama yaşımı söylemesem 25 diyorlar..yani hayatımda hiç yüzüme avon yada benzeri kozmetikler kullanmadım...sadece sivilce sorunlarım olduğunda kimyasal ilaçlar kullandım ama genelde temizliğimi hep bitki sularıyla ve yağlarla yapmışımdır..cildim şimdiçok formunda lekelerim vardı onlar içinde şu belkide adı nette çok gezen sinoplu eczacının ikarışımını kullandım..cildim inanılmaz derecee lekelerden arındı..koyu kahve lekelerin yerine ışıl ışıl pembe yanaklarım oldu ama iyi korumak lazım çok iyi..güneş koruma kullanmak lazım..

bu krem sadece lekelere mi etkili ?

cildiye uzmanları söylüyor. yağ bezesi yapıyormuş

size iyi gelebilir ama bana iyi gelmedi. buğday yağını ben boyun ve dekolteme sürüyorum,15 dk bekletip duş alıyorum cildi çok iyi besliyor

yüzüm hariç vücudmda ki her yere yağ sürerim. yüzüme sürünce sivilce çıkıyor

cildiye uzmanları söylüyor. yağ bezesi yapıyormuş

size iyi gelebilir ama bana iyi gelmedi. buğday yağını ben boyun ve dekolteme sürüyorum,15 dk bekletip duş alıyorum cildi çok iyi besliyor

yüzüm hariç vücudmda ki her yere yağ sürerim. yüzüme sürünce sivilce çıkıyor

bakın
1-temizlenmiş cilde uygulicaksınız
2-mümkünse uygulama öncesii cildinizi 5 dk buhara tutun sonra tonikleyin ve arkasından az miktarda 2 yada 3 damla yağı iyice yedirerek uygulayın..çok fazla sürerrseniz fazlası yağ ifrazatına sebebp olur..ama iyice yedirdiğinizde ve gece kullandığınızda sabaha cilt pamuk gibi uyanıyorsunuz..tecrübe ile sabittir..

bu krem sadece lekelere mi etkili ?

doğum lekeleri güneş lekeleri çiller öncelkle ama daha uzun süreli kullanıldığında akne skarlarını düzeltiyormuş..cildi forma sokup birazda lifting etkisi yapıyo..bende sinoplu eczacıdan duydum bunları ve öyle başladım..lekelerim gecti sanki cildimde aydınlanma var yanaklarım zaten pembeleşti..gören ışıl ışıl olmuşssun diyor..bide beyazlatıcı etkisi var

Bende denedim ve beğendim maya maskesini.Bir sorunda yaşamadım.Haftada bir yapmayı düşünüyorum.

bir çay kaşığı maya ve 2-3 damla sütü karıştırıp uyguladım. ilk gün çok iyiydi morluklar azalmıştı. 1 hafta oldu her akşam yarım saat beklettim: bugün uyandığımda resmen korktum çünkü gözlerimin çevresin mor-kırmızı,üstlerinde inanılmaz bir ağrı var: dikkat edin derim

X