Lütfennnnn Yardim Edinn

efem_enesim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
88
0
fisfisfis+ARKADAŞLAR GEÇENLERDE Bİ SEYYAR SATICI GELDİ.MASAJ ALETİ SATIOMUŞ..ÇOK DİLLİ BİRİSİYDİ..BENDE KURTULMAK İÇİN ALDIM.140 YTLYDİ.AYDA 10 YTL ÖDÜCEKTİM.AMA BEN O MASAJ ALETİNİ KULLANMADIM HİÇ.ÖLE DURUOÇKUTUSUYLA.GEÇEN Bİ ELEMANLARI GELDİ PARA İSTEDİ BENDE GERİ VERCEM DEDİM.(BİRAZDA EŞİM KIZDI ÇÜNKÜ EŞİMİ UYGUNSUZ Bİ ZAMANDA ARAMIŞLAR EŞİMİ ODA KIZMIŞ ONDAN BANA GERİ VER DEDİ)BENDE ÖLE DEDİM AMA ADAM ALMADIBUGÜNDE ÖDEMEDİME DAİR YAZI ÇIKARTMIŞLAR İCRA FİLAN DİO.AMA EŞİMZATEN BUNALIMDA BEN NAPCAMYA VERMEZ VERSEDE KIZAR SÖLENİR..O DURUMU YAŞAMAK İSTEMİYORUM..SÖLEMEMYE BİLE ÇEKİNİYORUM..YARDIM EDİN KIZLA LTFN.HİÇ KULLANMADIM..:1no2:
CVPLARINI EKLİYORUMCADIARZU

Tüketici Kanununa göre kapıdan satışlarda 7 gün içerisinde satıştan cayma hakkınız var. Şu madde sorularınızı yanıtlar sanırım:
Tüketici kanunu Madde 9 - Kapıdan satış sözleşmelerinde, sözleşmede bulunması gereken diğer unsurlara ilave olarak mal veya hizmetin nitelik ve niceliğine ilişkin açıklayıcı bilgiler, cayma bildiriminin yapılacağı açık adres ve en az on altı punto ve koyu siyah harflerle yazılmış aşağıdaki ibare yer almak zorundadır:

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

Tüketici, sahip olduğu haklarının da yazılı bulunduğu sözleşmeyi imzalar ve kendi el yazısı ile tarihini yazar. Satıcı veya sağlayıcı, bu bilgilerin sözleşmede yer almasını sağlamak ve taraflar arasında akdedilen sözleşmenin bir nüshasını tüketiciye vermekle yükümlüdür.

Bu madde hükümlerine göre düzenlenmiş bir sözleşmenin ve malın tüketiciye teslim edildiğini ispat satıcıya veya sağlayıcıya aittir. Aksi takdirde, tüketici cayma hakkını kullanmak için yedi günlük süre ile bağlı değildir.

X