kredi kartı ... yardım

aleyna72

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
520
2
51
avukat arkadaslar herkesin basını belası olan şu kredi kart magdurlugu hakkında bir sorum olacak öncelikle eşim ve ben kreedi kartı nedir bilmiyoruz ve kullanmıyoruz ama kardesim nasıl oldu nasıl kullandı bilmiıyorum kredi kartına yuklu bır biçimde borçlanmış su an sadece asgarisi öduyo ana borc kalıyo ve boylelıkle bu borc bitmeyecek 30 bin civari borcu olmuş ögrendigimde şok oldum yani kısaca bana bir yol nasıl hukukı bir işlem yapmamış yapmış lazımkı borcu donduralım faiz işlemesin ve borcu asgarisi degilde ana borcla ödesin AH ŞU KREDİ KARTINI İCAT EDENE ne deyem ben ( gelirde yok 900 kusur maas var)tsk şimdi den

kredi kart nedir bilmeyince ne yapılması gerektiginide bilmiyorum cahilik basabela ne yaparsın

Sevgili aleyna 72, yapılacak tek şey bankayla görüşmek. Hukuken şu aşamada yapılacak birşey yok, bankayla görüşüp toplam borcu hesaplattırıp bunu da taksitlere böldürmeye çalışın, tabiki bu arada hiç kredi kartı harcaması yapmamanız gerekiyor. Yalnız kötü olan nokta bankalar faizden biraz zor vazgeçer, yani bankayla ilişkilerinizin çok iyi olması lazım faizi dondurmaları için, yoksa sadece asgarisini ödedikçe faiz işlemeye devam eder. Hayret bişey ya 900 ytl maaşı olan birinin kredi kartı limiti nası 30.000 oluyorki bikaç tanemi kart var?

Haklısın, bu devirde borcu olmayan yok. Ama bir de faiz yemek insanın zoruna gidiyor. Rakam büyüdükçe faizler de büyüyor, sonuçta hiç ödeyemez hale bile gelebiliyosun. Kolay gelsin. Dediğim gibi bankayla görüşün ödiycez taksite bölün falan diyin.

X