Hamilelikte hangi ilaçlar kullanılıyor?

semty

Guru
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
14
0
Merhaba, 16 haftalık hamileyim.demir ilacı,cal-d-vita ve megadyn ilaçlarını kullanıyorum.Üç ilaç fazla gibi geldi, bu ilaçları bir arada kullanan var mı?

bende megadyn ve maltoferin çiğneme tabletini kullanıyorum demir ilacı :))

bende maltofer kulanıyorum cikolatalı cigneme tableti megadyn da vermişti ama yutmakta zorluk cektim yutuklarımda da cok rahatsız etti beni doktorumda hemen bırak ozaman dedi meyvelerden alırsın vitamin dedi bende öyle yapıyorum.

bana ilaç vermedi doktor hiç ilaç kullanmıyorum kontrolüm 2 hafta sonra belki o zaman verecektir?

Ben hamile kalmadan önce elevit'e başlamıştım. hala ona devam ediyorum.

bende folik asit kullanıyorum sadece

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

folbiolu bıraktım...sadece arada giren kramğlardan dolayı magnezyum alıyorum...ama oda az kaldı 2-3 gunden bitecek...doktorum gerek yok dedi ve vitamin felan vermedi...
çok agrım oldugunda,belim yada bacaklarım agrıdıgında parol kullanıyorum ama çok agrım olursa...2 ayda 4 kere felan içtim..

bende folbilol kullanıyodum bırak dedi doktorum artık gerek kalımadı deyip megadyne verdi bide kansızlıktan dolayı kan hapı alıyorum fazla ilaç almaya gerek yok dengeli beslendikten sonra..öptm bebişlerii

bana hic bi sey vermedi gerzek doktor ama bi yandan iyi habire hap yutmak deli ediyor beni ic babam ic bende meyve yiyorum vitamin deposu :)

bende folbiol kullanıyorum.ama yarın kontrol var değiştirecek galiba ilacı..

KIZLAR BENCE İLAÇ KULLANMAKTAN SAKIN KORKMAYIN AMA TABİ HER İLAÇI KULANIN DEMİYORUM .VİTAMİN VE KAN İLAÇI KULLANMANIZ GEREKİYOR GEBELİK BOYUNCA SAKIN İHMAL ETMEYİN .ÇÜNKÜ HEM SİZİN HEMDE BEBEGİNİZİN GELİŞİMİ İÇİN ÇOOOK AMA ÇOOK ÖNEMLİ MUTLAKA DR. DANIŞIN HATTA SÖYLEYİN VE MUTLAKA KULLANIN... a.s

bende 14 haftalıf hamileyim.megadyn ve gynoferon(demir ilacı)kullanıyorum.

bana ilk elevit vermişti onu megadyn ile değiştirdi şimdi onu içiyorum bide maltoferin şurubunu vermişti çok iğrenç tadı içemedim hap istedim gynferon verdi demir hapı o ikisini kullnaıyorum ...

kızlar 18+4 günlük hamileyim.doktor kan sayımı yaptı sonuçlarımın çok iyi olduğunu ve demir ilacına gerek olmadığını söyledi şaşırdım doğrusu.benim bildiğim her durumda veriliyor demir-kan ilacı.folbiolide 12.haftada kesti.düzenli besleniyorsam elevitede gerek olmadığını söyledi.şimdi hiç bişey kullanmıyorum yani.sizce bu normalmi.

ilginç geldi bana..kan hapı herkese verilio diye biliorum ben..
ben megadyn, ferro sanol demir ilacı, kalsiyum sandoz ve bebek asprini kullanıyorum..rekor bende mi?:))))

Folic asit(ithal)
Elevit(vitamin ) hapları alıyorum sadece..Hamilelikte bu iki takviye yeterlidir..Aslında ilk gebeliğimde bunları bile almadım,doğal yollardan aldım folic asit ve vitaminleri ama bu gebeliğimde doktorum özellikle kullanmamı tavsiye etti..

ben 18 haftalığım yeni başladım vitamin ve demir takviyesi almaya .. doğuma kadar almak gerekiyormuş.. ilaçlarım megadyn ve gyno ferro sanol.. 20 haftalıkken tetanoz aşısı vurulabileceğimi söyledi doktorum.. ama mecburi tutmadı..

ilginç geldi bana..kan hapı herkese verilio diye biliorum ben..
ben megadyn, ferro sanol demir ilacı, kalsiyum sandoz ve bebek asprini kullanıyorum..rekor bende mi?:))))

bende ilk haftalarda bebek aspirini kullanıyordum.Kanı sulandırıp bebeğe kan akışını hızlandırıyormuş.Doktorum doğuma yakın bırakmamı tavsiye etmişti Kanamayı hızlandırdığı için.Ben şimdiden bıraktım .Olumsuz bir durumla karşılaşmayım diye.

X