Çocuk Hastalıkları İdrar Yolu Enfeksiyonu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

gzgn3435

Nirvana
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
546
17
34
kızlar aranızda bebeği idrar yolu enfeksiyonu geçireniniz var mı?benim bebegim 15 gunlukken olmuştu şimdi yine olmuş,of çok illet birsey ya korkuyorum.

canım bebeğine geçmiş olsun bu hastalığın belirtileri nelerdir p.tesi bende kızıma tahlil yaptırıcam enfeksiyondan şüpheleniyoruz daha öncede tahlil istemişti doktor ben yapmayı becerememiştim tahlil işi uzadıda uzadı

canım ihmal etme tahlılını bır an once yaptır.benım bebegım kuçuk daha belırtılerı şoyle,iştahsızlık(emmeme)huzursuzluk,kusma ,bazılarında ateste oluyormuş.

canım bu arada bebeğinin cinsiyeti ne benim bebeğim kız tahlilde idrarını yaptırmakta çok zorlanıyorum bu yüzden bu kadar uzadı bu olay

canım benımde kızım var.bak sana bır tavsıyem var,eczaneden kız bebekler için ıdrar torbası al altını guzelce temızle ve kurula sonra o torbayı tak,zorlada olsa emzırmeye çalış(kı bu donemde emmesı bı haylı zor)çiş yapar yapmazda eşin tahlıle gotursun.

canım benımde kızım var.bak sana bır tavsıyem var,eczaneden kız bebekler için ıdrar torbası al altını guzelce temızle ve kurula sonra o torbayı tak,zorlada olsa emzırmeye çalış(kı bu donemde emmesı bı haylı zor)çiş yapar yapmazda eşin tahlıle gotursun.

canım torbada deniyorum zaten ama içine yaptıramıyorum

çok geçmiş olsun..bebeklerde ciddi bir hastalık..çokda yanar canları..ihmale gelmez..çok acı çekerler yavrucaklar..kıyamam yaaa..

küçük bebeklerde olması akla mesane yada idarar çıkışında bir sorun olma ihtimalini akla getirmeli.mutlaka ciddi takip gerekiyor..bu kadar küçük bebekler nerden kapar enfeksiyonu..iyi bir doktora götürmelisin.zaman kaybetme
den..

Kızım bebekken aynı sorunu biz de yaşadık.Size tavsiyem idrar örneğini hastanede ilgili kişiye aldırın evde yeterince temizlemek zor olabiliyor böyle olunca da idrarında bir şey yoksa bile varmış gibi gözükebiliyor.

kızlar aranızda bebeği idrar yolu enfeksiyonu geçireniniz var mı?benim bebegim 15 gunlukken olmuştu şimdi yine olmuş,of çok illet birsey ya korkuyorum.

canım benim bebeğimde 1,5 aylık iken olmuştu 3 gün 1 defa yarım doz iğne oldu ve bişeyi kalmadı ama tam 2 ay ıslak mendil kullanmadım çünkü iltihaplanmaya sebebiyet veriyor...

ii akşamlar kızlar.benim kızım 5,5 yaşında.2 aydır sürekli genital bölgesinde kaşıntı var.ama içinde değil dışı kaşınıyor.bir iki gün sürüyo sonra geçiyo yine bir iki gün sonra tekrar başlıyo.anlamadım.arada kızarıklıkta oluyo.doktor tahlil falan istemedi sadece krem verdi.bepantene..ama fayda etmiyo acaba bunu yaşayan varmı aranızda.şimdiden tşk.

kızlar nasıl tepki veriyor bebekler idrar yolları enfeksiyon olunca?yani hangi şikayetle doktora gittiniz?benim oğlumda 42 günlük oldu..pipiside böyle kristal gibi şeyler gördüm şüphelendim..

evet bende idrar yolları enfeksiyonu geçiriyorum ama şuanda hamile oldugum için hap kullanamıyorum sizce ne yapmalıyım

cocuklariniz surekli idrar yolu enfeksiyonu geciriyorsa bu reflu habercisi olabilir,bir cocuk urolojisine gostermeyi ihmal etmeyin,bobrekten gelen idrar idrar torbasindan tekrar bobrege kaciyor ve bide enfeksiyon olursa bobrek kaybina kadar sebeb olabiliyor,benim oglumda da 5. derece kacak vardi,sorusu olan varsa cevaplayabilirim

merhaba
daha onceki yazilarinizi okudum , bebeginiz iye olmus
benim 2ay 23 gunluk kiz bebegime idrar testi yapildi ve iye tehsisi kondu. 2 gundur suprax
antibiyotik kullaniyoruz. dunden beride cisini yapinca kristaller goruyorum. bu hastalik
geciyor mu demek yoksa anormalmi ne yapmaliyim?

onerebileceginiz bir doktor var mi?
simdiden tesekkur ederim.

hastanede yaptırmanız daha sağlıklı bence onlar torbayı çok güzel takıyorlar
benim kızımda oldu 1 hafta önce iğne kullandık geçti ama her ay tahlil yaptırmak gerekiyor kızlarda çok sık rastlanan bir durum bu çünkü..

benim oğlumda 2 defa geçirdi.böbregimizde problem vardı bizim..ameliyat oldu şimdi her ay kontrol amaçlı idrar tahlili ve kültürü yaptırıyoruz....çok illet bir hastalık 10 günlük tedaviyle geçiyor ama çocukları çok yıpratıyor biz 1 sini çok agır geçirmiştik.halsizlik,kusma,huzursuzluk şikayetiyle gitmiştik meger agır bir enfeksiyon geçiriyormuş.idrar yolu enfeksiyonu her zaman ateş yapmıyor bilginiz olsun..

X