Saç Rengi ve Saç Boyama Saçlarına Kına Yakan Var Mı??

ya arkadaşlar kına asla ve asla akıp turuncuya dönüşmezz fakat açık renk saça yapılırsa turncu olablr bnm kına kullanan çevrmde çk kişi war sıkılmıcağnzı düşüüosanz kesinlkle tavsiye ederimm gerçkten harika parlıo doğal görünüo dolgunlaşıo.. eksi yönlerine gelnce tutturmanz içn biraz zamandan feda etmenz gerekio yani 1 gece gibi, ilk zamanlarda biraz aktığı doğru saçlarınızın nemini alıp giyinin bi de bazen biraz kurutabilio onun için de haftada bi banyodan önce saçlarınzn uçlarına zeytn yağı sürüp 15 dk sora yıkamanz yeterli özel bi şampuan fln da gerekmio yani boyadan kat kat kat ii

arkadaşlar benim saçlarımda kızıl boya var boya zararlı olduğu için kına yakmayı düşünüyorum boyalı saçın üstüne kına tutarmı?

ahhh ahhh hasretim kınaya senağlama
evet canım yıllarca kına yaktım saçlarıma öyle mükemmeldiki güneşte ışıl ışıl parlıyordu öyle bakımlı ve güzel görünüyorduki önceleri kına seti alıyordum annem yakıyordu sonraları aktardan almaya başladım hatta şu düğünlerde kına gecelerinde verilen toz kınaları toplamıştım onları bile yaktım ama püf noktası ceviz yaprağı evet içine ceviz yaprağı atıyorduk buda kınanın rengini koyulaştırıyor ceviz yaprağını kaynatıp bu suyla kınayı karıyordu annem...biraz zeytinyağı birde yumurta sarısı işte budur
o zamanlar saçlarım belimdeydi ve öyle akma falan olmuyor kızlar boya değil bu kına...
kesinlikle akmıyor saçtan...
sizin bildiğiniz belki hint kınasıdır ben hint kınasından bahsetmiyorum normal kınadan bahsediyorum...
hint kınası zamanla akıyor tıpkı boya gibi ama normal kına bi başka...
ama kendi saç rengin önemli tabii sarıysa saçların turuncu olur ama koyu renkse hiç korkma kesinlikle kırmızı turuncu falan olmuyor...
inan bana besliyor hele güneşte ışıl ışıl hayran kalırsın kendine...
ahhh keşke yine yakabilsem ama eşim kınadan nefret ediyor senağlama onun için yakamıyorum artık:KK43:
besliyor canlandırıyor en azından benim öyleydi....
yinede sen bilirsin....

aynen katılıyorum ama saç sureklı kına kokuyor bende bu yuzden sevmıyorum

arkadaş saçına hint kınası yak ben yaktım 2 gün oldu siyah süper oldu tavsiye ederimm

Koyu kumral saçta güzel bi renk verir kına bence,yapabilrsin kına..Saçlarını besler ve çok hoşbirenk verir.Kınanın içine yumurta sarısı ve zeytinyağ falan koyarsan daha ii olur..

HİNT KINASI KULLANMAYIN KESİNLİKLE çünkü sıkılacaksınınz ve kestrmeden kurtulamazsınız ben bin pişmanım
normla kınanın üstüne boya tutuyor mu bilmiyorum ama onu da tavsiye etmem çünkü kına saçın üstnü kaplayan bişiymiş istediğimiz rengin tutmama olsaılığı yüksek yani.
ben tavsiye etmiyorum şahsen canım.

HİNT KINASI KULLANMAYIN KESİNLİKLE çünkü sıkılacaksınınz ve kestrmeden kurtulamazsınız ben bin pişmanım
normla kınanın üstüne boya tutuyor mu bilmiyorum ama onu da tavsiye etmem çünkü kına saçın üstnü kaplayan bişiymiş istediğimiz rengin tutmama olsaılığı yüksek yani.
ben tavsiye etmiyorum şahsen canım.

aynen katılıyorum. hele ki değişikliklerden hoşlanan bayanlar için kesinlikle ne hint ne normal. ben açık kumralım,1,5 yıl önce normal kına yaktım, beslesin diye içine yumurta sarısı, zeytinyağı ve çay da koydum, çok da güzel oldu,yakıştı da. yaz gelince her sene yaptığım gibi papatyayla açmak istedim rengini, ama ne mümkün. rengini orealle bile açamıolar doğru düzgün, bakır rengi oluo. o riski de alamadım ve düğünümde saçının yarısı kızıl yarısı kumral olan bi gelindim, ama bnm hayalim hep sarışın gelin olmaktı:çok üzgünüm: o yüzden bi daha mı, ASLA.
besliceği varsa da eksik osun, kınaya gelene kadar neler var saçı besleyen:kızgın:

çok yaktım vakti zamanında güzelde oldu...:eek:
ama nerde o eski halis kınalar...:nazar:
şimdi korkar oldum saçlarım dökülür diye...:nazar:
piyasa çin malı kaynıyor güvenemiyorum ki..:mymeka:
ben babaannemden öğrenmiştim kına yakmayı...Şeniz
o zamanlar böyle çin mallları yoktu,halis kına alırdı..
ceviz yapraklarını kaynattığı suyla karıştırır,sonra saçıma sürerdi.:eek:
Saçlarım günlerce mis gibi kokardı..
ben babaannemi özledim ya...
:çok üzgünüm:

arkadaşlar benim saçlarımda kızıl boya var boya zararlı olduğu için kına yakmayı düşünüyorum boyalı saçın üstüne kına tutarmı?

evet bilen var mı,benim de saçlarımda tarçın bakır boya,rengi çok güzel ama çok akan ve rengini çabuk kaybeden bir boya,şimdi onun üstüne kına yapsam tutar mı acaba:uhm:

kimse bişi demio benimde saçlarımın yarısı kendi rengine yakın boya yarısı benim kendi saçım kına yaksam boyalı kısım tutarmıkiiiiiiiii

arkadaşlar şöle söyliyim benim saçım siyah bir iki kez kına yaktım ve hiç bir değişiklik olmuyo sadece güneşte çok dikkat edersen parlıyo

benim yakın arkadaşım küçüklüğünden beri yaktığı için onun saçı kına tutmuş o yüzden onunkiler güzel bi kızıla dönüşmüş gerçekten güzel bi renk ama dediğim gibi o küçüklüğünden beri yakıyo

siz eger bi kaç yılınızı vereceksesiz yakın derim ben saçı beslediğide doğru ayrıca

ama o kadar bekleyemem diyosanız hiç yapmayın çünkü ben pişmanım kınalı saça boyada olmuyomuş saçı yakıyomuş diyolar korkumdan boyatamıyorumda kaldım böle siyah saçla

ben de kına yakmak istiyorum.ama hint kınası değil.normal kına.normal kınayla siyah saçlara sahip olmak istiyorum.ama herkes geçmez bir daha saçından, bence yaptırma falan diyor.aslında siyah saçı 2 senedir istiyorum ama çevremdeki insanların durmadan boyatma demesiyle o kadar zaman sabrettim.siyah saçı seviyorum bakımına dikkat edersen her zaman parlak ve ışıl ışıl durur.belime kadar düz saçlarım var.bir de siyah olsa tam süper olacak.ama tereddütlerim var işte.siyahı uzun seneler kullanabilirim gibi geliyor şu anda,hem de hiç sıkılmadan.o yüzden gidip kına alıp boyayıversim geliyor.yıllarca kullanırım usanmadan.ama ya 30'lu yaşlara geldiğimde canım başka renk isterse...(şu an 18 yaşındayım)

Normal kınanın içine rastık taşı denilen maddeyi istediğin kızıllık oranında ekleyip harika bir saç elde edebilirsin.Ben yaptım çokta memnun kaldım.Ama rastık taşı kullanmadan direk kınayı sürersen kırmızı bile değil turuncu olursun yerimseniben

Normal kınanın içine rastık taşı denilen maddeyi istediğin kızıllık oranında ekleyip harika bir saç elde edebilirsin.Ben yaptım çokta memnun kaldım.Ama rastık taşı kullanmadan direk kınayı sürersen kırmızı bile değil turuncu olursun yerimseniben

nasıl bi renk elde ettin canım resim koyma imkanın varsa koyabilir misin?kına konusunda o kadar tereddütlüyüm ki anlatamam biri kesinlikle tavsiye ederken diğeri şiddetle karşı çıkıyor.benim istediğim sadece siyah saç zemuszemus

Canım ben bunu yapalı yaklaşık 4 yıl oluyor ve resimde yok malesef :KK43:

Rastığın dozunu iyi ayarlarsan çok güzel bir kızıl oluyor.

Siyah için birşey diyemeceğim valla :1no2:

herkesin saç rengine göre değişiyor aslında bn daha önceden denemek için bir tutam saçıma yapmıştım karanlıkta değişikliği fazla belli olmuodu ama ışık gelince çok hoş bi renge dönüo ve arkadaşlarım çok begenmişti ayrıca sacı ipek gibi yapıo..bnm zamanla turuncuya da donmedi bnmki ama bütün saçıma denemeye cesaret edemedim... ve kına çıktıktan sonra boyadım saçımı ve pişmanım çözüm yolu arıyorum eski halime dönmek için bende senin gibi değişiklik istiyodum ama sonu kotu olduumarım seninki güzel olur.....bence bütün saçına uygulamadan önce ucuna bir deneme yap...

ne yaparsanız yapın hint kınası kullanmayın çıkmıyor saçtan.
ama normla kına olabilir.güneşte turuncu parlıyor yalnız.

evet hint kınası bi de çok zarar veriyormuş sonradan
ilk yapınca güzel oluyomuş ama sonra matlaşıyomuş
peki saçını siyaha boyatmak isteyen biri kınayı(hint kınası değil normal kına) mı tercih etmeli boyayı mı?
evet hayatımın sorusunu sordum şu an :)

X