Cinsel Ilişki Sirasinda Beyaz Akinti

redwine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2008
46
2
48
merhaba... cinsel ilişkiye girerken her zaman olmasada sıkça ilişki sırasında beyaz ve baya yogun olan bir sıvı geliyor.. aranızda böyle bir sorun yasayan varmı... jinekologa görünmem gerekiyor mu sizce acilen

vajinal bir enfeksiyon belirtisi canım,doktora gidip antibiyotik kullanman doğru olur..endişe verici olmadığınıda belirtmek isterim...

1 senedir evliyim düzenli bir şekilde ilişkiye giriyorum ilk başlarda önemsemedim ama hiç kimsedende böyle bir şikayet duymayınca normal sandım, sürekli değil ara ara 1 senedir geliyor daha sonra kötü bir duruma yol acarmı

önem olan rahime taşınmmaması..yoksa vajinal iltihap çok kişide oluyor..bendede var mesela,şikayet senle aynı..basit bi antibiyotik uygulaması ile çözülür..fitil falan daha iyi oluyor.

söylediğin ilişki sırasında gelen ve vaginayı kayganlaştırmaya yarayan doğal bır sıvı da olabilir.mantar falan olsaydı sana acı ve yanma hissi verirdi ama başlangıç aşaamsında olabılır.boylle seyler hafıfe alınmaz.doktora gıtmelsin.ben mantar olduğnda söylediğin şeyer vardı ve ilerlediğnde acıdan ağladığımı biliyorum okadar kötü olur sonra.önlemını hemn al.

a.s.arkadaşlar bendede mantar ve mikrop kapma olayı oldu.antibiyotik ve fitillerle tedavi olabilirsiniz.ben baştan önemsemedim çünkü acı yada kaşıntı olmuyodu bende.sonra koku çok olunca doktora gittim gittikçe ilerliyo çünkü. o yüzden önleminizi alın.ihmal etmeyin

merhaba... cinsel ilişkiye girerken her zaman olmasada sıkça ilişki sırasında beyaz ve baya yogun olan bir sıvı geliyor.. aranızda böyle bir sorun yasayan varmı... jinekologa görünmem gerekiyor mu sizce acilen

Bence olması gereken şey oluyor..Sorun yok..Bu dediğin şey olmazsa ilişki esnasında acı duyarsın..

Ama normal zamanlarda yanma, acı, kaşıntı vs.. durumların varsa o ayrı..Bunları belirtmemişsin..
Hiçbir şikayetimm yok diyorsan bence sorun yok..

mantar enfeksıyonlarında antıbıyotık kullanılmıyor kesınlıkle diye bılıyorum.doktorum oyle soylemıstı.mantara neden olan etkenlerden bırı de antıbıyotıkler zaten.doktor kontrolunde olmadan kullanmayın.vücut için yararlı olan bakteileride yok ediyor ve sorunlar başlıyor.

arkadaslar cevaplar için tesekkür ederim hepinize.. ben en kısa zamanda bir jinekologa görünmeye karar verdim.. ihmal etmemek gerekiyor haklısınız...

canım bendede ole oluyordu cıddıye almadım pek ama sımdı mantara cevırdı ve tadavıyıde kabuk etmıyo cok zorlanıyorum bence hemen dr gıtmelısın canım

bu sıvı sadece ilişki sırasındamı geliyo

benimde aynı bi sorunum var arkadaşlar bendede ilişki sırasında aynen yoğun beyaz akıntı geliyo bazen fazlacada olabiliyo sadece ilişki sırasında değil normaldede wc deykende benden geliyo nedendir bilemiyorum.

Ya bu olması gereken bi sıvı zaten.Vajinanın kaygan olmasını sağlayan zararsız bir sıvı.Benim bildiğim kokulu sarımtırak ve kanlı akıntı hastalık belirtisi.

arkadaşlar bende sadece ilişki sırasında oluyor... ayrıca düşünüyorumda mantarın oluşması için uygun ortamın olması gerek yani genital bölgeyi sürekli temiz tuttuktan sonra ve akıntıyı temizledikten sonra neden mantara cevirsinki... (ama yinede bi kontrole gidicemm..:)

bence de git güzelim..ben bugün dr gittim aynen bana iltihap var dedi fitil verdi dr bana ...........ama nasıl yapcam bilemiyorum..Allahtan tedavisi var, benim de o anda geliyor ve acıya sebep oluyor yani zevk hak getiree..ihmale gelmez ,,hoş muayenede katlanmak gerekior ilk ve son olur inşallah benim :)

bendede oluyr bı sure fıtıl kullandım gectı ama tekrarladı antıbıyotık kullanmadım ama doktora gtmekte fayda var

Bu sorundan dolayı en az 5 kez doktora gittim. Kirli beyaz, sarımtrak bir akıntı oluyordu. Ve ilişki sırasında canım yanıyordu. Önce mantar falan dediler. İlaç kullandım, geçti ama tekrar başladı. Eşin etkilenmiyor ama bulaştırıyor olabilir dediler. Yani benim mantarım tedavi olsa da eşime bulaştırdığım mantarı iyileştirsem de geri alıyormuşum. ??? Ama eşimde hiçbir rahatsızlık, belirti vs. yoktu.

Başka tetkikler vs. yapıldı, geçmedi de geçmedi. Hala az miktarda mevcut. 2 yıldır evliyim ve bizi hiç bırakmadı bu akıntı. Çok rahatsız edici birşey. Hoş olmayan ama neyse ki çok ağır olmayan bir kokusu var.

En son prezervatife alerji olabilir dendi. Nadiren kullanıyorduk zaten ama olabilir dedik, şimdi bu aşamadayız. Prezervatifleri uzaklaştırdık odamızdan. :) Bakalım bu doğru muymuş, göreceğiz. Beklemedeyiz.

Bende bu beyaz akıntı 8 yıldır var.Yanma,kaşıntı,kötü koku yok.Ama çok rahatsız edici.Bazen azalıyor.Doktorlar psikolojik olduğunu söylüyor.Yani siz düşündükçe salgılanıyor.

merhabaa arkadaşlar arnıza yeni katıldım
benimde ilişki sırasında sıklıkla akıntı geliyor doktora gittiğimde söylemedim fakat doktor herhangi bir sorun olmadığını söyledi bu akıntı başıma bela oldu nasıl kurtulabilirim cinsel hayatım bitmek üzere günde iki kez banyo yapar oldum ne olur yardım edin
senağlama

Bu arada arkadaşlar.... Unutmadan söyleyeyim....
Akıntı olduğu için günlük ped kullanıyoruz örneğin. Ama doktorum bu pedlerin akıntıyı körüklediğini söyledi. Vajina yeterince havalanamıyor, nemli kalıyor ve bu durum da akıntıyı arttırıyormuş. Günlük pedi bıraktıktan sonra akıntımın azaldığını bizzat gördüm. Başlangıç sebep bu pedler olmuyor ama mavcut akıntının iyileşmesini engelleyebiliyor demek ki. Bilginize.

X