Gebelikte oluşan yırtıklar

ghaneli

^AhmetBarışCanan^
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
1.784
10
Selam arkadaşlar benim sorum şu karın bölgemde ve kollarımda hafiften yırtlmalar var.ÖZEL Bİ KREM ALDIM.Onu kullanıyorum ama ek olarak bazı yağlar kullanılıyomuş mesela badem yağı kayısı yağı falan ek olarak neleri tavsiye edersiniz acil cevap lütfen yoksa yakında yırtık pırtık olucam herhalde:uhm::uhm:

Selam arkadaşlar benim sorum şu karın bölgemde ve kollarımda hafiften yırtlmalar var.ÖZEL Bİ KREM ALDIM.Onu kullanıyorum ama ek olarak bazı yağlar kullanılıyomuş mesela badem yağı kayısı yağı falan ek olarak neleri tavsiye edersiniz acil cevap lütfen yoksa yakında yırtık pırtık olucam herhalde:uhm::uhm:

canım benimde göğüslerim acayip yırtıldı ben kayısı yağı aldım bir bebe yağı diyorlar ama bilmiyorum badem yağı kıllanma yapıyormuş kakao yağı falanda tavsiye eden var artık birde cumartesi günü doktora soracağım

Teşekkür ederim semras evet benimde göğüslerimde çok az var doktora sordum ben bişey yapamam dedi.bazıları krem yazdırdığını söylüyolar ama ben doktora sordum öyle dedi.bu hafta özele gidicem inşallah o bişeyler yapar sağol canım

ya bende çok korkuyorum doktorum krem verdi allahtan. ama kızlar daha erken değilmi yırtık için falan o kadar karnınız şiştimi sizin. 17 haftalık hamileyim hiç belli olmuyorr benm.

benim karın deliğime kadar neredeyse şişti anlamadım birden bire oldu karnımın altında kaşınmaya başladı sonrada yırtılmaya.Yırtılmadan önce krem kullandım her akşam sürdüm ama yine de engelleyemedim.özellikle kollarımın iç kısımlarında morumsu yırtıklar oluştu.Susam yağı diye duydum bide kakao yağı kullanılıyomuş alıp kullanıcam bakalım

bazı inanların ciltleri narin olabiliyor demekki. hamile kalmadan bi kaç ay önce şiraz şişmandım sonra çok zayıflamıştım yapı olarakta geniş bir fiziğim var. heralde ondan dolayı bir şey olmadı. Yapı olarak zayıf olan kimselerde daha çok görülüyormuş.

Evet onunlada alakası var aslında.ama bende o kadar zayıf değildim hamile kaldığımda. ben evlenmeden önce çok zayıftım.Evlendikten sonra acayip kilo aldım.Yani hamile kaldığımda çok zayıf değildim.Benim basenlerim çok fazla büyüdü.ama göbeğim ne kadar kilo alsamda çıkmazdı.Bilmiyorum ama yapı meselesi bazılarının karın içi hacimleri geniş olurmuş o yüzden biraz geç belli olurmuş.

kızlar ben vazgectim artık catlakmış şuymuş buymuş gördümki işe yaramıyor ben catladım badem yagı kakao yagı yok kayısı yagı bebek yagı hepsi hikaye catlıycak olan insan catlıyor bunlar hic birşeyin önüne gecemiyor

kızlar ben vazgectim artık catlakmış şuymuş buymuş gördümki işe yaramıyor ben catladım badem yagı kakao yagı yok kayısı yagı bebek yagı hepsi hikaye catlıycak olan insan catlıyor bunlar hic birşeyin önüne gecemiyor

seni tebrik ediyorum vallaha bi catladimi onune gecemiyorsun anacim gercekten hic bisey ise yaramio :teytey:

Öyle diyosunuzda biraz olsun durdurabilsek yinede iyi olur saldım çayıra olmaz önleminide almak gerekiyo.Ben hepsini denemeyi düşünüyorum.Azda olsa karını görürüm herhalde

arkadaşım sana en uygun önerim ACI BADEM SÜTÜ yağı değil.bolca sür karnına vıcık vıcık olsun aklına geldikçe sür.biraz engellersin.bunu baştan sürseydin fazla çatlamazdı.yinede yararı olur.mutlaka dene

arkadaşım sana en uygun önerim ACI BADEM SÜTÜ yağı değil.bolca sür karnına vıcık vıcık olsun aklına geldikçe sür.biraz engellersin.bunu baştan sürseydin fazla çatlamazdı.yinede yararı olur.mutlaka dene

teşekkür ederim canım ben çatlak oluşmadan önce internetten krem aldım kullanıyorum ama yinede önleyemedim ama ek olarakta senin dediğini deniycem.Tekrar teşekkür ederim

canım kusura bakma scıl cevap demıssın ama yenı uye sayılırım affet:)))
sadece bepanthene merhemı kullan yeterlı pahalı bıseye gerek bıle yok 2ytl fıyatı yazdırabılırsınde saglık karnene.
ben banyodan sonra butun vucuduma suruyordum haftada ıkı uc kere duruma gore kullan.bebegınede kullanabılrsın bunu pısık kremı yerıne kızarıklarda her yerde canım faydasını gorecegıne emınım:)))

Sağol canım ama yapıyla alakalı bişey herhalde krem kullanıyorum gece yatarken gündüzde bebek yağı kullanıyorum ama yinede çatlıyorum ama önerin için teşekkürler hoşgeldin aramıza

canım merhaba.
bende de inanılmaz çatlaklar oluştı karın bölgemde ve belimin yan taraflaında.göğüslerim çok gerildi ve çok çatladı.hamileliğimin 4.ayından itibaren banada bi krem verdi doktor pahalı bi keremdi hemdi.onu kullanmama rağmen oldu bütün bunlar.
göğüslerim okadar güzeldiki vücüdumda en çok göğüslerimi beğenirdim.ama malesef çok deforme oldu ve sarktı.senağlamasenağlama
ben doğum yapalı 15 ay oldu
ha bu arada doğum yaptıktan sonrada çatladı benim karnım.doktor söylemişti zaten.
yani aniayacağın çatlak patlak bi karı oldum
olsun dünyalar güzeli,sağlıklı bi oğlum var yaaa.bana bütün bunları unutturuyor
allahıma şükürler olsun.

evetcanım hiç bişey kar etmiyor bende yırtık pırtık bişey olucam herhalde.Oğlışunu allah analı babalı büyütsün

Kizlar Bende Banyodan Sonra Islak Vücuduma Bebe Yaği Kullaniyorum.son Bir Aydir Başladim.sadece Banyodan Banyoya Kullaniyorum.henüz çatlak Vs Oluşmadi çok şükür.karnim çok Kaşiniyor Ama Mümkün Mertebe Kaşimamaya çalişiyorum.çünkü Yirtiklar Genellikle Böyle Oluşuyormuş.bende Badem Yağinin Tüylenme Yaptiğini Duymuştum.bebe Yağini Eczanelerden Bulabilirsiniz.10 Ytl.hapimize çatlaksiz Yirtiksiz Pirtiksiz Bir Hamilelik Diliyorum:)

Sağol Canim Ama Yirtilincada Elden Bişey Gelmiyo.baadir Krem Kullaniyorum Ama Yinede Olmayan Yerlerde Bile Olmaya Başliyo.offffffffff Ama Napalim Bebişlerimiz Için Değer

X