Doğuma Hazırlık kızıma isim arıyorum yardım edin arkadaşlar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

silver32

sütdanasınınanası
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2007
97
0
slm kızlar hazıranda doğum yapacağım bende kızım olacak allah nasip ederse
ama hala kararsısız isim konusunda nisa ve sude den baska aklımıza bişey gelmiyor yardım edip fikir verirseniz kızımın isim annesi olursanız seviniriz

Elini sallasan Sude ye çarpıyor şu aralar...Herkes Sude koyuyor, güzel tabii ama sen bilirsin..

Ben olsam Buse, Naz, Irmak, Ceylin isimlerinden birisini koyardım..

benim kızımın adı ırmak bende tuana ve almira ismini çok istemiştim ama ırmak oldu nasip son anda isim degişikligi olabilir:uhm:

almira die bi otel var burda yaa:) :roflol:
şaka bi yana nisan güsel kadın anlamında bnde çok severim beğenirimm...
bi arkadaşımz buse dmeiş ama bi yerden okudum sanırım o isim günahmıımş neymiş öpücük anlamnda ya ondan :uhm:
valla cansuda güsel bi isimdir :icecream:

benim de kızım olacak ama kararveremedik ki...şu aralar ceren , naz , berra , ecrin , su , ela hoşuma gidiyor...

bende kızım olursa rengin koycam sude ismini tavsiye etmiyorum naçizane görüşüm çok var herkes o ismi koydu okula başlıcaklar sınıfta 10 tane sude olucak. farklı bir isim olmalı

bende mana ismini çok seviyorum...hanı ıspartada uçak düşmüştüde orda ölen hostesin ismiydi çokda beğendim o olaydanda etkilendim sanırım.kızım oluırsa inş. evlennınce mana koyucm tavsiye ederim

BEGÜM DÜŞÜNÜYORDUM FAKAT ANLAMI HRİSTİYANLARDA PRENSİN ANNESİNE VERİLEN İSİMMİŞ..

BABAMIZZ BEYZA BENDE CEMRE İSTİYOMM HAYIRLISI AARTIKK

Birkaç tanede bendenyerimseniben

ipek
berin
aylin
ayça
beril
gökçe
elçin
Eylül
Nisa
İdil
Duru
Ezgi
Arnisa
ilkim
Rüzgar
Dilge (güzel konuşan, ağzından bal akan, tatlı sohbetli kimse
Evra
Meslina(Namuslu iffetli)
Sidge
Azref(Zeki,zarif)
Belinay(Ayın,gölün yüzeyine yansıması,Peygamber çiçeği)
Göksun
Adin(Cennet)
Berfu(kar tanesi)
Selay
Alara
Berre
Efsa
Almira
Hepsinin anlamını bilmiyorum :roflol:
Bu arads Sude; sürülmüş, ezilmiş, dövülmüş anlamına geliyormuş kafamçokkarıştı

arkadaşlar isim konusunda bir noktaya dikkat çekmek isterim. Lütfen çocuklarınızın hep çocuk kalmayacağını, okula gideceklerini, yetişkin olacaklarını, dolayısıyla isimlerinin onları topluluk içinde komik duruma düşürmeyecek şekilde seçmenizi tavsiye ederim.

Bir eğitimci olarak zamane çocuklarının okullarda arkadaşlarıyla nasıl dalga geçtiklerine şahit olduğumdan bu uyarıyı yapmak istedim.
Örnek vermek gerekirse:
1. Aşkım: öğrenciler kız öğrenciye durmadan aşkııııım aşkıııııım diye sesleniyorlar.
2. Oğulcan: bu isimde bir müdür düşünebiliyor musunuz? Kaldı ki tanıdığım Alican'lar adlarını Ali olarak kısaltıp kullanmayı tercih ediyorlar.
3. İpek: ipeeek, ipek dokulu seniii, ipeksi dokunuşşş(reklamlardan da çok etkileniyorlar)
.
.
.
.
bu arada Şizen adı değişik geldi, ilk defa duydum, ama özellikle orta öğretim öğrencilerini düşününce çocukla "şizen, şizofren" diye dalga geçme ihtimalleri geldi gözümün önüne.

Sadece uyarmak istedim arkadaşlar sizleri, ben olaya takıldım galiba, çünkü görseniz zavallıların okul başarısını bile etkileyebiliyor bu tip durumlar.

bende kızıma peri sima adını koyacaktım ama nasip olmadı inş bi dahaki sefere çok ta az olan bi isim bu hemde güzel tavsiye ederim

slm bende haziranda doğum yaptım sen isim arıyorsan kızın için simge olabilir yada mihrace benim oglum var koyamadım hayırlısı olsun

arkadaşlar isim konusunda bir noktaya dikkat çekmek isterim. Lütfen çocuklarınızın hep çocuk kalmayacağını, okula gideceklerini, yetişkin olacaklarını, dolayısıyla isimlerinin onları topluluk içinde komik duruma düşürmeyecek şekilde seçmenizi tavsiye ederim.

Bir eğitimci olarak zamane çocuklarının okullarda arkadaşlarıyla nasıl dalga geçtiklerine şahit olduğumdan bu uyarıyı yapmak istedim.....
Sadece uyarmak istedim arkadaşlar sizleri, ben olaya takıldım galiba, çünkü görseniz zavallıların okul başarısını bile etkileyebiliyor bu tip durumlar.

ben de tamamen katılıyorum.bende haziranda doğum yapacam inşallah ama kızıma bulduğum ismi söylememKötü Kazenburda kimse o ismi yazmamış sevindim buna.neyse onun dışında miray koyabilirdim herhalde,ekin yada havin bu tarz isimler hoş geliyor bana zeck meselesi birazda...:kahve:

X