miyom ameliyatı olan var mı?:(

gxoxksenin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2008
911
0
41
aranızda evlenmeden myom ameliyetı olan var mı? içim sıkıldı teşhis cok yeni 2.5 cm kadarmış neyseki:KK43: temmuzda evleniyorum evlenmeden önce olmalısın dedi drum. yaşayanlar anlatırsa sevinirim nasıl bir süreçtir?

Benimde evlenmeden önce varmış miyom seninki kadarmış hiç farketmemiştim sezeryan ameliyatımda doktor farkedip bebekle birlikte almıştı kurtulmuş oldum.Korkmana gerek yok önemli birşey değil.
Arkadaşım portakal büyüklüğünde aldırmıştı ama onun miyomdan dolayı kanaması çok oluyordu benim öyle bir şikayetim yoktu.Sezeryan ameliyatı gibi oluyor hiçbir farkı yok.

bu miyom konusu iyice canımı sıkıyor acaba başka bi dra dahamı gitsem ameliyat şartmı bilen varmı:KK43:

canım ben evlenmeden önce sağ yumurtalıkta 15 cm bir miyom aldırdım yani amiliyat oldum herangi bir komplikosyon gelişmedi şu ana kadar ordan bir sorun yaşamadım evlendim bir cocuğum oldu kanama ağrı bunların hiç birini yaşamamıştım fakat bundan 1 yıl önce rahim azında başka bir miyom gelişti onun içinde operasyon gecirdim şükür potoleji temiz geldi allah şifa versin canım evlilik hayatındada sana ömür boyu mutluluk dilerim

çarşamba günü kurtuldum miyomumdan nihayet:) gerçi bir sanarken 2 tanelermiş. cuma günüde çıktım hastaneden. yinede zor bir ameliyat ama kurtuldum şükür. ne kadar cok bayanda vardı aman allahım herkes dikkat etsin kendine:1no2: evde olmak güzel:dance:

ya benim miyomum nolucak?kızlar sağolsunlar birsürü dr tavsiye ettiler ama korkuyorum çok hemde benimki rahmin içinde yada yumurtalıklarda değil rahmin üstünde ameliyat belkide şart ya ameliyat olursam rahimde zarar görürse ne yapıcam?kafam allak bullak

ya benim miyomum nolucak?kızlar sağolsunlar birsürü dr tavsiye ettiler ama korkuyorum çok hemde benimki rahmin içinde yada yumurtalıklarda değil rahmin üstünde ameliyat belkide şart ya ameliyat olursam rahimde zarar görürse ne yapıcam?kafam allak bullak

benimde yumurtalıklarda felan degildi aynı yerdeydi ve 2.4 cmydi ama damarlandıgı için kansızlık yapıyodu ve ben ameliyat oldugumda yan odamda yatan bi bayan vardı ondan portakal büyüklüğünde almışlardı. yani ne kadar büykse ameliyat o kadar zor gecermiş. ben akşamaına ayaga kalktım korkacak bişey yok yani:) ve bende henüz bekarım yaza evleniyorum drum olmama gerektigini söyledi öyle olmasa bekle derdi. gecmiş olsun

slm arkadaşlar bende sipiralimi çıkartmak için gittiğimde sağ tarafta 8cm miyom saptadılar öle kanamam falan yoktu 2003 te ameliyat oldum.herşey normaldi ama sipiralimi almamışlar bu sefer 2004 te kürtajla spiralimi aldılar.ogünden beri korunmuyorum hamile kalmadım.aslında pek önemsemiyorum zaten iki tane var ama. nedenini merak ettim.acaba yaştan olabilirmi.yaşım 36

benimde yumurtalıklarda felan degildi aynı yerdeydi ve 2.4 cmydi ama damarlandıgı için kansızlık yapıyodu ve ben ameliyat oldugumda yan odamda yatan bi bayan vardı ondan portakal büyüklüğünde almışlardı. yani ne kadar büykse ameliyat o kadar zor gecermiş. ben akşamaına ayaga kalktım korkacak bişey yok yani:) ve bende henüz bekarım yaza evleniyorum drum olmama gerektigini söyledi öyle olmasa bekle derdi. gecmiş olsun

göksenin korkutuyon beni.benimki 6,5cm 4,5 cm çatlıyımmı ben şimdi zaten ameliyattan çok korkuyorum ne yapsam bilmiyorum hazirandan sonra olucam tatlım.ameliyat fikri beni deli ediyor.herkes kendine dikkat etsin ben sağlıklıyım diye gittim başıma neler açıldı.:1no2: panik atak oldum iyice habire temizlik yapıyorum stresten senağlama ameliyat sonrasında nasıl uyancam çok acıyormu ne düşüneceğimi bilmiyorum.çok üzgünüm.

yapma böyle ya :KK43: hiç korkma ben gayet rahat girdim ameliyata ve rahatta cıktım sadece ilk gün sıkıntısı oluyor o kadar. inana şimdi okadar saglıklıyımki ben haftasına işe başladım hastaneden cıktıktan 4 gün sonra pazarda gezdim düşün yani:) sakın korkma canım. şimdi şükrediyorumki iyiki olmuşum diye. kansızlık felan kalmadı bende tüm şikayetlerim gecti bitti

korkulacak bişey yok bende oldum.tıpkı sezeryan ameliyatı gibi oluyo önemli olan ameliyattan sonra bakım o çok önemli herkese geçmiş olsun kendinize iyi bakın

valla ameliyat gecesi ağlayacam eminim nasıl gitcem ameliyata bilmem.sonra çıkıncada çok acıyacak biliyorum.sonuçta ben sezeryanda olmadımki.kolay diyorsunuz ama gelinde bana sorun.:1no2::1shok:senağlama

okadarda korkulacak bişey değil zaten narkozla uyuyorsun uyandığında herşey bitmiş oluyo kendini yatak ta buluyosun narkozdan çıkınca ağrı oluyo ama ağrı kesici iğne yapıyolar ilk günü atlatırsan ertesi gün ağrın kalmıyo. zaten fazla yatırmıyolar ben iki gece yattım. geçmiş olsun

valla ameliyat gecesi ağlayacam eminim nasıl gitcem ameliyata bilmem.sonra çıkıncada çok acıyacak biliyorum.sonuçta ben sezeryanda olmadımki.kolay diyorsunuz ama gelinde bana sorun.:1no2::1shok:senağlama

böyle stres yaparsan inan hersey daha zor olur. bende sezeryan olmayı bırak daha evli bile degilim yahu:) süreci uzatmadan gitim yattım oldum. ha korkuyo insan tabi kolay degil sonucta ama sürekli aklında olmasından daha mı iyi? hergün buna üzülmektense olursun biter gecer inşallah...

Merhabalar,
geçmiş olsun diyorum herkese öncelikle.. tarih eski ama umarım yazıma cevap gelir :KK43:
karnımdaki bir ağrıyla dahiliyeye gittim ve pek de küçük olmayan bir myomunuz var dediler. sonrasında kadın doğum uzmanına gittik. üç dr.a gösterdik. en son cerrahpaşada bir prof.
7 cm. e yakın olduğu için ameliyat dediler (rahmin arka duvarında) 25 yaşındayım, bekarım. dr. ameliyat sonrasında yapışıklık riski olduğunu söyledi ve ben o gün hep ağladım.
yapışıklık mı olacak, kanama mı olacak, çocuğum olmayacak mı diye .. ameliyat tarihim belli oldu. 4 gün sonra :KK43: deneyimlerinizi merakla bekliyorum. korkudan ne yapacağımı bilemiyorum. göksenin sonradan bi yapışıklık durumu oldu mu? şimdiden teşekkür ediyorum herkese

Amelıyat fıyatı ne olduĞunu bılen varsa bılgı verırmısınız arkadaŞlar?mıyom yapıŞıklık perde gıbı amelıyatların fıyatları ne kadar acaba?

kıslar bendede var biri 2,5 diğeri 5,5 cm di bundan 2 ay önce ama ben ameliyat olmayı düşünmüyorum, böyle miyomu olan arkadaşlarım var ve doğumdan sonra kurtulmuşlar miyomlarından, banada ilk gittiğim doktor ameliyat dedi, şok oldum, yapışıklık kısırlık gibi yan etkilerini okudum günlerce korktum daha sonra Allah razı olsun ondan bi arkadaşım var onun yakın arkadaşı jinekolog istanbul da onu aradık durumu olduğu gibi anlattık bana bile gelmene gerek yok ama bunlar normal sınırlar içinde miyomlar ameliyat olmana gerek yok dedi inanın öyle rahatladım ki ama nasılsa bi kasmışım ki kendimi ancak şimdi şimdi eşime bile yeni yaklaşır oldum, taş duvar kesilmiştim, açıkçası benim ilk gittiğim doktor bayan diye yaşadığım yerde çok tercih ediliyor çünkü tek bayan kadın doğumcu ve samimiyetle size söyliyim ki ben onun bu ameliyatı para için yaptığına inanıyorum çünkü dediğim gibi diğer doktorlar miyomlu arkadaşlarıma hiç te ameliyat önermemişler. Şimdi içim biras daha rahat ancak yinede bi doktora gidicem tekrar.

kıslar bendede var biri 2,5 diğeri 5,5 cm di bundan 2 ay önce ama ben ameliyat olmayı düşünmüyorum, böyle miyomu olan arkadaşlarım var ve doğumdan sonra kurtulmuşlar miyomlarından, banada ilk gittiğim doktor ameliyat dedi, şok oldum, yapışıklık kısırlık gibi yan etkilerini okudum günlerce korktum daha sonra allah razı olsun ondan bi arkadaşım var onun yakın arkadaşı jinekolog istanbul da onu aradık durumu olduğu gibi anlattık bana bile gelmene gerek yok ama bunlar normal sınırlar içinde miyomlar ameliyat olmana gerek yok dedi inanın öyle rahatladım ki ama nasılsa bi kasmışım ki kendimi ancak şimdi şimdi eşime bile yeni yaklaşır oldum, taş duvar kesilmiştim, açıkçası benim ilk gittiğim doktor bayan diye yaşadığım yerde çok tercih ediliyor çünkü tek bayan kadın doğumcu ve samimiyetle size söyliyim ki ben onun bu ameliyatı para için yaptığına inanıyorum çünkü dediğim gibi diğer doktorlar miyomlu arkadaşlarıma hiç te ameliyat önermemişler. şimdi içim biras daha rahat ancak yinede bi doktora gidicem tekrar.

canım benim tüp bebek için historoskopi yapılacak onun için miyom,yapışıklık.perde varmı diye bakılacak

tüp bebek gibi bi düşüncem yok, daha normal yollardan anne olmayı denemedim çünkü, azcık daha vakit var diye düşünüyorum bebek için ama hayırlısını versin Allahım, o en iyisini bilir

X